שתף קטע נבחר

רק מוות יציל מעבודת קבלן?

האם צריך לאבד ילד בעזה כדי להיות עובד מן המניין ולא להיות מועסק כעובד קבלן? חה"כ שלי יחימוביץ, התארחה בערוץ 20 והתמודדה עם שאלות לא פשוטות לאחר שהצליחה במאבקה והביאה את לקץ' מלקו – אימו של החייל משה מלקו שנהרג ברצועת עזה לקבל קביעות בבנק ישראל. צפו

באדיבות ערוץ 20

 

דבר נוסח מודע האבל על מותו של משה מלקו, בקרב בשכונת סג'עייה בעזה, פורסם לפני כשלושה שבועות על ידי רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד", והצליח להוציא את ח"כ שלי יחימוביץ משלוותה. במשך ימים ארוכים היא נאבקה בנגידה, קרנית פלוג, כדי שעובדת הקבלן תועסק על ידי בנק ישראל כעובדת מן המניין ולא כפי שהיה עד כה – דרך חברת כוח אדם.

 

"יש קווי דמיון בין הנגידה קרנית פלוג ובין מי שמנקה את משרדה, לקץ' מלקו. שתיהן נשים, שתיהן אזרחיות ישראליות, שתיהן עובדות באותו מקום עבודה, לשתיהן ילדים בצבא. בזה מסתיים הדמיון, והן חיות בשתי מדינות שונות". כתבה ח"כ שלי יחימוביץ לפני מספר ימים בפייסבוק. "במדינה אחת יש השכלה ושגשוג ושכר גבוה ואין קץ אפשרויות, סטרט אפ ניישן. ובמדינה השניה דיכוי והדרה ועבדות מודרנית שאין ממנה נתיב חילוץ, על פי איזה צו אלוקי מדומה שהמציאו בני אדם שהשיטה הזאת משרתת את נוחותם".

 

מאבקה הצליח והשבוע הודיע הבנק, כי "בתום 30 ימי האבל, תסכם מנהלת משאבי האנוש בבנק עם הגב' מלקו את אופן המשך עבודתה, בהתאם לרצונותיה, לרבות האפשרות להעסקה ישירה". אך נשאלת השאלה, האם צריכה עובדת קבלן לאבד את בנה במצבע צבאי על מנת לקבל את הזכות הבסיסית ביותר – להיות עובדת מן המניין? "יש בזה משהו מבעית", אמרה חברת הכנסת ללינוי בר גפן באולפן ערוץ 20. "העובדה שגברת לקץ מלקו תועסק בבנק לא פוטר אותנו להמשיך את המאבק אך יש רגע שהזרקור מאיר על מקרה כל כך קיצוני וכל כך מקומם עד שנראה כאילו אנחנו מתרכזים בו אבל אסור לעצור כאן צריך להסיר את הרעה החולה הזאת לגמרי".

 

 

עוד בערוץ 20:
 
 
התלמידים קוראים: "תאריכו את החופש בחודש נוסף
 
התכנית של לינוי בר גפן משודרת בכל ערב בשעה 19:00 בערוץ 20  צפו בשידור החי .

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
לוחם גולני משה מלקו ז"ל
צילום: דובר צה"ל
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים