שתף קטע נבחר

עימות בקבינט: נתניהו מול מתנגדי המו"מ עם חמאס

בישיבת הקבינט התפתח ויכוח בין ראש הממשלה לשר נפתלי בנט, שהגיע לטונים גבוהים. במהלך הוויכוח דרש נתניהו משריו שלא להתבטא נגד מדיניות הממשלה ולא לבקר אותה

אחרי כמה ימים שבהם שמר על שתיקה, כינס אמש (יום ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים ובה נזף בפומבי בשרי ממשלתו, בהם שרים בקבינט המתנגדים למשא ומתן עם חמאס ושהביעו את עמדתם בסוגיה בפומבי.

 

השרים אביגדור ליברמן, ציפי לבני ונפתלי בנט תקפו את הדיאלוג עם חמאס בתקשורת כמה וכמה פעמים, והשרה לבני אף אמרה אתמול באולפן ynet כי היא סבורה שההחלטה לקיים דיאלוג עם ארגון טרור היא בגדר טעות. גם ליברמן אמר דברים דומים, וכינה ביום שלישי בלילה את מדיניות הממשלה שגויה. נתניהו זעם על הדברים והחליט אמש להגיב בפומבי, על מנת לשדר לישראלים שהוא מתרגש מן הביקורת, ושהוא החליט למעשה להוביל לסיום הלחימה בעזה בדרך שעליה החליט בתיאום עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

 

 

אמש, בישיבת הקבינט בקריה בתל אביב, התפתח ויכוח קולני בין נתניהו ובין בנט, לאחר ששר הכלכלה דרש שלא להמשיך את השיחות עם חמאס לאחר הפרת הפסקת האש. נתניהו סירב להתחייב שהמשא ומתן לא יחודש, ובין השניים התפתח ויכוח קולני שהגיע לטונים גבוהים, ויכוח שהביך את הנוכחים בחדר. במהלך הוויכוח דרש נתניהו משריו שלא להתבטא נגד מדיניות הממשלה ולא לבקר אותה. הלילה פרסם בנט הודעה שבה הבהיר כי אין בכוונתו לשנות את עמדתו בנוגע להתנגדותו לדבר עם חמאס.

 

 

נתניהו שמר בימים האחרונים על שקט תקשורתי, אולם הכותרות שניפקו חברי הקבינט בעניין נגד המשא ומתן עם חמאס העלו את חמתו ואת זעמו, בעיקר

 כשנאלץ במקביל להתמודד גם עם המשבר שנוצר ביחסים עם ארצות הברית. במסיבת העיתונאים שכינס בקריה עם שר הביטחון יעלון הקדיש ראש הממשלה, שהתייצב מול המצלמות מאופר בכבדות, דקות ארוכות להבהרת עמדתו ולנזיפה בשריו. נתניהו ויעלון נראו מתואמים בדברים שאמרו נגד חברים אחרים בקבינט והשמיעו דברים כמעט זהים.

 

"אני מציע לחבריי בקבינט: תנהגו כמו שאני נהגתי. כשהייתי ראש אופוזיציה נתתי גיבוי לראשי הממשלה בזמן מלחמה ולחימה", אמר נתניהו. "אני נתתי כתף ודיברתי פחות. יש פה אחריות לי ולשר הביטחון. לפעמים אנחנו משלבים דברים ולפעמים לא לפי שיקול דעת. אני מצפה מכולם להיות אחראים ולא לזרוק סיסמאות ודברים ריקים ונבובים שלא עומדים במבחן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ראש הממשלה נתניהו
צילום: ירון ברנר
צילום: אסי כהן
השר נפתלי בנט
צילום: אסי כהן
מומלצים