שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל סייר בגזרה ואמר לתושב עוטף עזה לפני הפצמ"ר הקטלני: "יהיה בסדר"

בסיור בעוטף עזה קיבל הרמטכ"ל סקירה על אבטחת היישובים, וניסה לעודד את התושבים. הקיבוץ שספג את הפגיעה הקטלנית ספג את מספר הפצמ"רים הגבוה ביותר מתחילת הלחימה

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ביקר היום (ו') ביישובי עוטף עזה לפני הפגיעה הקטלנית של פצצת המרגמה שממנה נהרג ילד ביישוב במועצת שער הנגב. במהלך הסיור טפח על כתפו של אחד התושבים ואמר לו בחיוך: "יהיה בסדר". הוא נותר באזור גם לאחר האסון, וחיזק את התושבים. יצוין כי הרמטכ"ל היה זה שקרא לתושבים לחזור לבתיהם כשהניח שמבצע "צוק איתן" בא אל סיומו.

 

 

הרמטכ"ל פגש קצינים, ואחד מהם סקר בפניו את ההיערכות המיוחדת להגנה על יישובי עוטף עזה: "קיבלנו פה כוחות להגן על היישובים בתקופה הזאת. יש לנו יישובים שהם צמודי גדר ויש לנו ישובים סמוכי גדר. כל נכס חיוני כזה מקבל כוח הגנה ועתודה פנימי שעושה משימות כמו פטרול". הקצין הסביר שהכניסות ליישובים הן נקודת תורפה ולכן צה"ל עיבה גם שם את ההיערכות בכוחות שזמינים להקפצה מיידית.

 

היישוב שספג את הפגיעה הקטלנית נחשב לאחד המטווחים ביותר בעוטף עזה, וספג פצמ"רים יותר מרוב הישובים בגזרה. רמת האיום עליו כה גבוהה עד שמחסום צבאי מקדם את הבאים והכניסה אסורה למי שאינו תושב המקום בגלל איום טילי נ"ט. בצמוד ליישוב פועל באופן קבוע מוצב צה"לי. במהלך מבצע "צוק איתן" נחשף גם איום המנהרות שהפך למוחשי ביותר עבור התושבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
רב אלוף בני גנץ בסיור בדרום
צילום: דובר צה"ל
מומלצים