שתף קטע נבחר

למען תושבי עזה: "אתגר דלי החול"

בניסיון לרכוב על הצלחת אתגר דלי הקרח, פלסטינים החלו לצלם את עצמם מבצעים אתגר קריר הרבה פחות. "שירגישו את הכאב של המקופחים". צפו

קמפיין חדש בהשראת "אתגר דלי הקרח" למען חולי ALS תופס תאוצה בימים אלה: אתגר "דלי החול", או "דלי ההריסות", שנועד לעורר את המודעות למתרחש ברצועת עזה ולהמחיש את החיים בה בחודש וחצי האחרונים, מאז תחילת מבצע "צוק איתן". ברשתות החברתיות כבר נוצרה תגית בשם "דלי ההריסות" בניסיון לקדם את היוזמה.

 

עוד בחדשות:

 

אחד מהוגי היוזמה הוא העיתונאי הפלסטיני איימן אל-עאלול. בסרטון שהעלה לאינטרנט הוא מסביר: "כשאנחנו מנסים למצוא את הגרסה הפלסטינית לדלי הקרח, אנחנו מסתכלים מסביבנו ומוצאים חול והריסות. החלטנו להשתמש בהריסות האלה של הבתים במקום דלי הקרח. האתגר הוא לא לאנשים ספציפיים, אלא עבור כולם. כל אחד שמזדהה איתנו בדרך הזו או בדרך אחרת, זהו כבוד עבורנו. כמו שאנחנו זקוקים לתמיכה חומרית, אנחנו זקוקים לכל העמדות המזדהות עמנו". לאחר שאמר דברים אלה, נשפך עליו דלי של חול.

 

העיתונאי הפלסטיני באתגר "דלי ההריסות"          ()
העיתונאי הפלסטיני באתגר "דלי ההריסות"

וריאציה אחרת למען עזה, דלי "דם"        ()
וריאציה אחרת למען עזה, דלי "דם"

אל-עאלול אינו היחיד. גם אמנים הצטרפו ליוזמה ואף שפכו על עצמם דליים המלאים בנוזל הדומה לדם. פרט להם אף מנהל הארגון הטורקי IHH ברצועת עזה נענה לאתגר. מדובר בארגון האחראי על משט המרמרה ושעמל בימים אלה על משט נוסף במטרה לשבור את "המצור הימי" ברצועה. בסרטון הוא נראה עומד לצד ילדים בעזה ומאחוריהם הריסות ואומר: "זה כמה חודשים שפצצות נופלות על ראשיהם של הילדים האלה. הם נותרים תחת האבנים וההריסות. המינימום שאנחנו מבקשים מהעולם האיסלאמי, ובייחוד מהמנהיגים ומאנשי הדת - שייקחו דלי של חול וישפכו על ראשיהם, כדי שלפחות ירגישו את הכאב של המקופחים".

 

אתגר דלי החול הוא לא החיקוי הראשון של אתגר דלי הקרח. אתמול סער אלטמן, בן 28 מניר יצחק, שפך על עצמו צואת פרות במחאה על המצב. "אני רוצה להעלות את המודעות. אני מתייג את ביבי, ליברמן ובנט, שחושבים שבעזרת כוח ובלי פתרון ארוך טווח אפשר לפתור את כל הבעיות בדרום. בגלל הגישה שלהם אנחנו אוכלים את החרא שלהם וכבר 14 שנה החיים שלנו בזבל".

 

היום דיווחו גורמי רפואה רשמיים ברצועת עזה כי שני בני אדם נהרגו וכמה אחרים נפצעו בתקיפת צה"ל בשכונת א-שייח רדואן בעיר עזה.

 

אמש תקף חיל האוויר בניין שבו 14 קומות במערב העיר עזה בנוהל "הקש בגג", והוא התמוטט. בתיעוד שפרסמו נראה בניין בשכונת תל אל-הווא מתמוטט בעקבות פיצוץ. בדיווח צוין כי לפחות 22 בני אדם נפצעו, בהם ארבעה ילדים. מצה"ל נמסר שהמבנה היה מוקד פעילות טרור ושהיו בו חמ"לים של חמאס. מאתמול תקף צה"ל עשרות יעדי טרור ברצועה, בהם משגרים מוטמנים, אתרים לאחסון אמצעי לחימה, מתחמי אימונים צבאיים ומבנים ששימשו לפעילות פיקוד ושליטה. הבוקר דווח שזוהתה פגיעה בשלושה פעילי טרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים