שתף קטע נבחר

סמ"ר אורון שאול הונצח: "נקווה שלא יישכח"

בתום 30 יום למועד שבו הוכרז על סמ"ר אורון שאול כחלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע, נחנך ליד ביתו מגרש כדורגל. האח ספד: "בבית החולים הסמוך נולדים תינוקות, וגם זה בזכותך". האב: "הרבה שאלות לא מרפות"

"השלמנו שהזיהוי הוא ודאי, ונותר רק לקוות שגופתו של אורון תובא לקבר ישראל, הכי מהר שניתן". במלאות 30 ימים להכרזה על סמל ראשון אורון שאול מפוריה עילית כחלל מערכות ישראל שמקום קבורתו לא נודע, השתתפו אחר הצהריים (יום א') אלפי בני אדם בטקס להנצחתו. על שמו של לוחם גולני שנהרג ב"נגמ"ש המוות" בשכונת סג'עיה ברצועת עזה נחנך גן משחקים ומגרש כדורגל.

 

בין היתר נכחו באירוע בני משפחתו של אורון, עשרות מחבריו לחטיבת גולני, הורים שכולים לחיילים שנפלו בתקרית, עדנה סרוסי - חברתו של חלל צה"ל סגן הדר גולדין, שנהרג אף הוא בעזה, וכן מיקי ושלמה גולדווסר, הוריו של אהוד (אודי) גולדווסר שנחטף ונהרג על ידי חיזבאללה במלחמת לבנון השנייה.

 

את הצבא ייצגו ראש אכ"א האלופה אורנה ברביבאי וכן הרב הצבאי הראשי תת אלוף רפי פרץ. השניים היו בקשר עם משפחת שאול לפני ובמהלך הקביעה שאורון הוא חלל שמקום קבורתו לא נודע. גם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, שהייתה בקשר עם המשפחה בשבעה, נכחה באירוע.

 

אלפים בטקס ההנצחה. פוריה עילית, הערב (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
אלפים בטקס ההנצחה. פוריה עילית, הערב(צילום: אחיה ראב"ד)

רבים מהדוברים באירוע הזכירו כי אורון זכה ביום העצמאות האחרון בתואר מצטיין נשיא. האב הרצל ציין בדבריו את הימים הקשים שעברו על המשפחה. לדבריו, "במהלך ימי הקיץ החמים והקשים, קיווינו בתקווה ובחרדה, שאולי הגרוע מכל לא התרחש, וטועים כל מבשרי הבשורות".

 

האב אמר עוד כי "זה לא נתפש שלא נראה את אורון מגיע בימי שישי, עם החיוך הביישני, מחליף את המדים ויוצא לטייל עם קאי. איך מתמודדים עם האובדן איננו יודעים. הרבה שאלות מנקרות, לא מרפות, ולא נותנות מנוח. אולי ההתמודדות היא להמשיך ולחיות את החיים עצמם". האב אף ביקש מהציבור "לשאת תפילה שאורון לא יישכח וגופתו תובא לקבורה בישראל במהרה בימינו".  

האם זהבה שאול עם מח"ט גולני אל"מ רסאן עליאן (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
האם זהבה שאול עם מח"ט גולני אל"מ רסאן עליאן(צילום: אחיה ראב"ד)

האח אבירם אמר כי לא דמיין בחלומותיו השחורים ביותר את המעמד. "אף אחד לא יבין איזה חלל עצום השארת. שואלים אותי כיצד נפלת, רוצים לדעת את הפרטים אבל לי לא אכפת, אני רק יודע שעשית את מה שעשית כלוחם בצבא הגנה לישראל. חתרת למגע. אתה גיבור. כל האנשים פה הגיעו כדי להגיד לך תודה כי בזכותך הם חיים. אתה נפלת כדי שאנשים פה יוכלו לחיות, לטייל. בבית החולים פוריה

הסמוך נולדים תינוקות, וגם זה בזכותך".

 

גם חברתו של אורון, הודיה, סיפרה כי תמיד היה מנהיג. "אתה אדם שכולו חסד, רוממות וצניעות. תמיד השקעת בכל דבר, גם בצבא וגם בזוגיות שלנו. היו לנו תוכניות, עתיד משותף, תהינו למי הילדים שלנו יהיו דומים. באת אלי עם חצי חיוך מבחוץ, וחיוך ענק מבפנים".

 

מג"ד גדוד 13 בגולני, ארז אלקבץ, הגדיר את אורון "הלוחם המושלם". לדבריו, הציוד תמיד היה משופצר, מטופל. "תמיד נשארת ער אחרי כולם, גם אחרי מסע או תרגיל, מנקה את הנשק, רוחץ את הווסט. עושה לעצמו מסדר כוננות. תמיד קיבלת את המשימה להוביל את הכוח, כי עליך סמכנו". הוריו של אורון הסירו את הלוט מעל גלעד לזכרו, ולאחר הטקס נחנך המגרש החדש במשחק כדורגל בין בני הנוער מהיישוב לשחקני קבוצת בית"ר ירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים