שתף קטע נבחר

אל תפחדו מהם: השינויים שבדרך

כולנו חיים בשגרה מוכרת, מתלוננים שמשעמם לנו אבל נמנעים מלעשות שינויים משום שלשבור את השגרה זה אחד התהליכים המפחידים ביותר בעיני אנשים. שרונה פומס מסבירה כיצד כל שעה משנה את חיינו איך עלינו להתייחס לשינויים שבחיינו - אם ניתן להם לקרות, אולי אפילו נהנה מהם

אני מסדרת את שולחן העבודה שלי ביום של ין עץ כבשה בשעה של נחש, הבת שלי אופה עוגיות יצירתיות לתפארת ביום הזה, כשהשכנה גוערת בבת שלה ובעלה של השכנה מנהל איתה וכוח קולני על נושאים של כסף. אני יודעת שעוד שעה היא תירגע כי אז תיכנס למרחב היקום שעה של סוס ביום של כבשה.

 

היום הוא גם היום שביבי מחליט לפעול בשקול דעת נגד חמאס וליברמן זועק בתקשורת שצריך לתקוף בכל מחיר, וביום כזה על פי הרוחות המנשבות בפייסבוק אנשים חשים שהמדינה מסוגלת להגן על עצמה באומץ ובאחדות בדומה לתחושה שליוותה את חודש יולי שהיה גם חודש של ין עץ כבשה.

 

עוד יום, על פי לוח השנה הסיני הנצפה כבר אלפי שנים כיום של ין עץ כבשה. אז איך כוכב אחד קטן מעז להשפיע עלינו באופן רב גוני כל כך? אבל עכשיו כשאנחנו בחודש של ינג מים קוף, בשנה של ינג עץ סוס, אני יכולה לנבא שביום של ינג אדמה דרקון מדינת ישראל תרגיש מאוימת מתמיד ותרצה להגן על עצמה בכל מחיר וללא מורא, וביבי נתניהו יחווה לילה של דאגות ללא שינה בשל עודף אלמנט האדמה במפה שלו. מאחר ועבורו מדובר גם ביום של שפע אני מניחה שהוא יצא לסעוד במסעדה מפוארת כדי לרכך את אשתו שרה ביום המאתגר הזה בשל שלושת הכלבים שנמצאים במפה האסטרולוגית שלה המצויים במאבק עם הדרקון של היום. בשעה שבע בערב, שעה של כלב, הם ירגישו שהיום הזה כבד יותר מידי ואז בשעה תשע בשעה של חזיר הם יחושו הקלה .

 

ביבי נתניהו בחודש של קוף, מעז והופך כוחני יותר, בעודו מתמודד עם אתגרים רבים מבחוץ ובביתו הפוליטי. חודש של קוף עבור נתניהו הוא חודש בו כוכב הכוח (הדיסהרמוני) הכוחני מבקר אותו, ובחודש של קוף ישראל תבדוק את התנהלותה הכלכלית ויהיו יותר תנועה ונסיעות כמו גם טביעות ותאונות באופן יחסי לחודש אשתקד. בחודש כזה גם התמיכה בליברמן תגדל בעוד הוא מתמתן והופך שקול יותר לעומת חודש אשתקד - תלוי כמובן באיזו שעה.

 

ברוכים הבאים לעולם המשתנה ללא הרף, עולם של עליות ומורדות המשתנות מידי יום חודש ושעתיים ומה רבה תבונתם של הסינים המאפשרת לי לראות כיצד אני, הבת שלי, השכנה שלי, בעלה, המדינה, ביבי וליברמן נגיב באופן כללי וכמה חבל לי שאפשר לנבא וכך הם פני הדברים.

 

אפשר פשוט להשתגע מהעולם הצבעוני והדינאמי הזה או להבין שהעולם הצבעוני הזה הוא בעצם קרקס ואנחנו סובבים בקרוסלה עולה יורדת שוב ושוב. הבעיה היחידה שאנחנו מסתכלים על העולם מתוך הקרוסלה והכל נראה מבחוץ אותו דבר, כי הרי בטלוויזיה כל יום בשעה שמונה בערב יש חדשות ובעיתון כתוב שביום ראשון בשעה תשע ישדרו את התוכנית "דה וויס" ואנשים יוצאים לעבודה באותה שעה ועולם כמנהגו נוהג.

 

אם מסתכלים על היום והשעה אפשר גם לנבא איך אביב גפן יתבטא באותו יום למרות שזה נראה מאוד לא צפוי. מרבית האנשים לא רואים את עצמם בתוך הקרוסלה הזאת והם יעשו ככל שביכולתם לשמר את הדברים, להיאחז במציאות דמיונית של קביעות ולהילחם בכל שינוי הנראה לעין. בעיקר כי לימדו אותנו ששינויים זה דבר מפחיד ואוי ואבוי אם משהו יקרה למישהו או למשהו שאינו נוח או חלילה בהפתעה, ושאף אחד לא יתעורר חלילה מהשינה הנוחה, המסודרת, הצפויה והמרופדת הזאת. גם אם המיטה המרופדת נמצאת בתוך הקרוסלה המסתובבת ללא הרף.

 

מחר תזרח השמש ביום של ין אדמה נחש, והדברים יתנהלו קצת אחרת והשינויים כל כך מהירים והקרוסלה מסתחררת במהירות גדולה יותר. מהר אפילו יותר בחודש אוקטובר בשעה שאלמנט האש יתחזק והשינויים יתגברו. אף אחד לא לימד אותנו שהשינויים האלה הם הדרך שלנו אל החופש ואפשר ומותר ליהנות בקרקס.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
יוצאים לדרך חדשה?
צילום: shutterstock
צילום: נוח שחר
שרונה פומס
צילום: נוח שחר
מומלצים