שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בת 25 ברחה מסוריה וילדה את בתה בבי"ח זיו

  האישה חצתה את הגבול כשהיא בשבוע ה-40 להריון ונאספה על ידי חיילי צה"ל. היא ילדה תינוקת בריאה במשקל 2.6 ק"ג. "הלוואי שהיא תהיה גשר לדו שיח", אומרת אחות בית החולים המטפלת בתינוקת, המתגוררת קילומטרים ספורים מהגבול הסורי

  המציאות הביטחונית בישראל מספקת הרבה רגעים מוזרים ומפתיעים, והיום (ג') הדבר הוכח שוב: אישה סורית ילדה בבית החולים זיו בצפת, בעוד שהאחות שטיפלה בה, המתגוררת ברמת הגולן, ספגה רקטות שנורו מסוריה רק לפני ימים בודדים.

   

  האישה הסורית, בת 25, הגיעה כשהיא בשבוע ה-40 להריון מהעיר קונייטרה, הסמוכה לגבול הישראלי ברמת הגולן, הגיעה לבית החולים "זיו" בצפת לאחר שעברה את הגבול ופונתה על ידי כוחות צה"ל. כשהגיעה למוסד הרפואי הלידה כבר החלה, והיא הוכנסה במהירות לחדר הלידה וילדה בשלום תינוקת בריאה במשקל 2.6 ק"ג.

  אחות התינוקיה אתי עמבר והתינוקת הסורית. 7 נשים בהריון כבר נמלטו לישראל (צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו) (צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו)
  אחות התינוקיה אתי עמבר והתינוקת הסורית. 7 נשים בהריון כבר נמלטו לישראל (צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו)
   

   

  התינוקת אושפזה במחלקת יילודים, שם זכתה להכיר את אתי עמבר, האחות האחראית, שמתגוררת בקיבוץ עין זיוון, המרוחק כשני ק"מ בלבד מהישוב הסורי ממנו הגיעה היולדת. "אנו חיים במציאות מוזרה", סיפרה עמבר. "רק שלשום ירדנו למקלט אחרי שנשמעה אזעקה באחת וחצי בלילה ומספר רקטות פגעו באזור, ואתמול נפלו פצמ"רים, והיום אנחנו מיילדים אישה סורית שמגיעה מהאזור שממנו נורית האש לעברנו".

   

  היולדת הסורית מספרת שעקב המלחמה היא ותושבי האזור סובלים ממחסור במזון ומהיעדר שירותי בריאות. "ידעתי שהלידה צפויה בקרוב ושלא יהיה מי שיסייע לי", תיארה את שגרם לה לעבור את הגבול. "שמעתי שפצועים סורים מועברים לישראל ומקבלים טיפול טוב, ולכן מיד כשהתחילו לי הצירים ביקשתי שיעזרו לי להגיע לגבול. הצבא הישראלי אסף אותי והעביר לבית החולים. הייתי לחוצה ומבוהלת, אבל הצוות התייחס אלי בכבוד וברגישות. אני שמחה שהגעתי לכאן, מתייחסים אלי יפה ודואגים לי ולתינוקת שלי".

   

  האישה, שילדה היום בשעות הבוקר, היא כבר השביעית שנמלטת מסוריה ויולדת בצפת. "אנחנו שומעים ורואים כל יום את הלחימה בסוריה ויודעים שהמצב של התושבים הוא קשה. האנשים הפשוטים לא מעוניינים במלחמה, האימהות הסוריות שמגיעות אלינו מספרות סיפורים קשים ומדברים על תקוותן לשלום ולעתיד טוב יותר לילדיהן. הכרת התודה שלהן היא עצומה, הלוואי שהיא תהיה גשר לדו שיח", אמרה עמבר.

    

  עד כה טופלו בבית החולים "זיו" 353 פצועים סורים, 12 מהם עדיין מאושפזים. מאות פצועים נוספים טופלו גם בבתי חולים נוספים בצפון, כמו נהריה ופוריה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו
  אתי עמבר והתינוקת. "חיים במציאות מוזרה"
  צילום: באדיבות המרכז הרפואי זיו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים