שתף קטע נבחר

ריבלין בבית המנהל שנרצח: "לזעוק נגד אלימות"

נשיא המדינה ניחם את בני משפחתו של מנהל בית הספר יוסוף חאג' יחיא, שנרצח השבוע: "מעשה שחוצה כל גבול"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ערך היום (ה) ביקור תנחומים בטייבה אצל משפחתו של מנהל בית הספר עמל טייבה, יוסוף חאג' יחיא, שנרצח השבוע בבית ספרו וביקש להעביר מסר נגד אלימות. התושבים בטייבה אמרו לנשיא כי הם דורשים שהרוצח יעצר.

 

"אני כאן מפני שעלינו לבוא ולזעוק נגד אלימות בכל מקום שבו תהיה", אמר ריבלין במהלך הביקור. "יש לנו מחלוקות קשות במדינת ישראל והן מביאות לעתים לפרצי אלימות שאסור שיהיו בחברה כמו שלנו". הנשיא פגש את בני המשפחה ולאחר מכן נפגש גם עם תושבים מטייבה, שרבים מהם התחנכו בבית הספר אותו ניהל חאג' יחיא, שתיארו גם הם את התדהמה הקשה מהרצח.

 

 

הנשיא ריבלין בביקור הניחומים ()
הנשיא ריבלין בביקור הניחומים

 

אל הנשיא התלווה ח"כ אחמד טיבי (רע"מ תע"ל) וראש העיר טייבה, אריק ברמי, העומד בראש וועדה קרואה. בני המשפחה סיפרו לריבלין כיצד הוביל יוסוף את בית הספר, שהפך לאחד ממוסדות החינוך הבולטים באזור וכיצד נרצח בתוך חדרו בבית הספר כשהוא שוקד יחד עם סגל המוסד החינוכי על פתיחת שנת הלימודים הבאה.

 

ריבלין ביקש להשתתף בצער המשפחה ואמר: "הזדעזעתי זעזוע עמוק מהמקרה. יש לנו מחלוקות קשות במדינת ישראל והן מביאות לעתים לפרצי אלימות שאסור שיהיו בחברה כמו שלנו. המקרה הזה, של רצח מנהל בית ספר האחראי על חינוכם של דורות, ביושבו על ההערכות לשנת הלימודים הבאה חוצה כל גבול. לא הגעתי רק כדי לנחם ילדים שאביהם נרצח.

 באתי כנשיא החברה הישראלית כולה להביע את הזעזוע של כל אזרחי ישראל מהפשע הזה שאסור שיקרה. אין לי ספק שהאשמים יתפסו ויועמדו לדין ואני יודע שהחקירה ממשיכה במלוא המרץ. כולי תקווה שנגיע לכאן גם בימי שמחה".

 

הנשיא הביע את תקוותו שהרוצח יעצר בקרוב. "לא יכול להיות שדבר כזה יעבוד על סדר היום בכל חברה מתוקנת", הוא אמר.

 

אמיד, בנו של יוסוף, הודה לנשיא על ביקור התנחומים ואמר: "אבי הקריב עצמו למען בית הספר, המורים, התלמידים והציבור כולו ובתמורה נרצח בדם קר. הרוצח חצה בית ספר שלם - ילדים, מורים, מזכירות והגיע עד אבי ורצח אותו. זה לא יהיה המקרה האחרון אם לא נעשה משהו ונלכוד את הרוצח ונעניש אותו באופן שיגרום לכל אדם אחר שחושב על מעשה כזה לחזור בו מכוונותיו".

 

בעקבות הרצח, בוועד ההורים בטייבה החליטו שהם לא פותחים את שנת הלימודים ביום שני הקרוב. בעיר הוכרז על שביתה כללית, שתכלול את כל בתי הספר ובתי העסק ומקומות ציבוריים. ביום שבת ושני יתקיימו הפגנות בטייבה נגד הרצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא ריבלין בטייבה
המנהל יוסוף חאג' יחיא
מומלצים