שתף קטע נבחר

נקבר הרוג הגראד: "שתהיה החלל האחרון"

סמל נתנאל ממן, שמת מפצעיו אחרי שבוע בבית החולים, הובא למנוחות בבית העלמין בגן יבנה. מפקדו: "נתנאל, אתה הגיבור שלנו". אביו: היית ילד מלאך

"כולנו תקווה שתהיה החלל האחרון". כך ספד היום (ו') מפקדו של סמל נתנאל ממן, שנפצע אנושות מפגיעת רקטת גראד בשבוע שעבר, ומת מפצעיו אחרי שבוע אשפוז. ממן, ההרוג ה-71 במבצע "צוק איתן", הובא למנוחות בבית העלמין בגן יבנה. מאות ליוו אותו בדרכו האחרונה.

 

אביו שלמה אמר קדיש על בנו וספד לו: "נתתי את כל הכוחות שלי כרגע כדי לומר קדיש מבלי לבכות. סליחה אם פגעתי בך אי פעם. היית ילד מלאך, תכננת להיות מהנדס. כל תוכניותיך ירדו לטמיון. אל תדאג, סבתא מחכה לך, שם היא תשמור עליך. להתראות בני היקר".

 

 

מאות ליוו את נתנאל ממן בדרכו האחרונה (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
מאות ליוו את נתנאל ממן בדרכו האחרונה(צילום: אבי רוקח)

"כל תוכניותיך ירדו לטמיון". נתנאל ממן ()
"כל תוכניותיך ירדו לטמיון". נתנאל ממן

אל"מ עופר אזרד, מפקד בה"ד 20, ספד אף הוא לממן, חייל בשירות סדיר בחיל החימוש שהשתתף במבצע "צוק איתן" ונהרג בחופשה. "נתנאל שירת בבה"ד כאיש סגל שיועד לפיקוד והדרכה. היום נלקח מאיתנו נתנאל, כולנו תקווה שתהיה החלל האחרון. אין מילים בפי שיוכלו להביא מזור לכאב. נתנאל, אתה הגיבור שלנו. יהי זכרך ברוך".

 

ממן, בן 21 מגן יבנה, נפגע יחד עם אחיו הקטן תמיר, שנפצע באורח קל מהתפוצצות הרקטה. ביום חמישי שעבר יצא יחד עם אחיו, אף הוא חייל בסדיר, לחופשת סוף השבוע. השניים החליטו לאחר ארוחת יום השישי לנסוע לתחנת דלק כדי לקנות סיגריות. אביהם שלמה, המשמש כחבר מועצת גן יבנה שנים רבות, ניסה להניא אותם מהנסיעה, אך הם נסעו בכל זאת - וכך מצא נתנאל את מותו.

 

בהלוויה נכחו גם חברי הכנסת אריה דרעי ואלי ישי. "הייתי הסנדק שלך, היית אז על ברכיי", אמר דרעי בהלוויה. "הוריך הודו לבורא עולם על המתנה וקראו לך נתנאל. מי פילל שנבוא לכאן ונישא את הארון שלך? במקום להוביל אותך לחופה אנו מובילים אותך לאדמה. ילד יהודי שנהרג בגלל קידוש השם רק בגלל שהוא יהודי. שלמה, כולך לב אחד גדול. תהיו חזקים, השם ייקום דמו".

 

ראש מועצת גן יבנה, דרור אהרון, ספד מעל קברו: "בצער רב וביגון עמוק קיבלנו היום את הבשורה המרה על מותו של בן היישוב, נתנאל. נתנאל ילד חייכן שתמיד ראה טוב ועשה טוב. חונך לאהבת אדם ונתינה. אני מחבק בחום את ההורים רבקה ושלמה היקרים ואת הילדים. חינכתם את ילדכם לנתינה ושמירה על המולדת. נתמוך ונלווה אתכם. נתנאל ילד של אבא ואמא וילד של גן יבנה, תנוח על משכבך בשלום".

 

הגיס שרון בן דוד: "נתנאל תותי שלנו. מהיום בו הכרתי אותך הפכת להיות ילדי. טיילנו וצחקנו יחד. דאגתי לך שתשרת קרוב לכאן. הערב הארור שבו התבשרתי על הפציעה שלך בישר לי רעות. תמיד עזרת לי אך הפעם יידי לא הושיעו להציל אותך. אתה הגאווה של המשפחה. אשמור על כל המשפחה זאת אני מבטיח לך", אמר הגיס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
הלוויית נתנאל ממן בגן יבנה
צילום: אבי רוקח
מומלצים