שתף קטע נבחר

מדריך להתנדבות בשעות הפנאי

אחרי קיץ עמוס במשימות הפקה מבוקר עד ערב כדי למצוא תעסוקה ועניין לילדים החופשיים, הגיע ספטמבר והחזיר את כולם לשגרה השנתית הקבועה. התפנה לכם זמן בבוקר או בשעות אחר הצהריים? בואו להתנדב בפעילות חברתית למען הקהילה שתספק לכם תחושה טובה ומעצימה. הנה כמה תחומים חמים ורלוונטיים

התנדבות בגיוס כספים

מה זה אומר? כדי לקיים את הפעילות השוטפת שלהן, עמותות רבות בארץ ובעולם, מתבססות על כספי תרומה ומפעילות מחלקת גיוס כספים חזקה, שמטרתה לגייס כסף לפעילות הארגון בדרכים מקוריות ויצירתיות. כיום פעילויות רבות של גיוס כספים מתמקדות בהפקת אירועים יוקרתיים, מופעים של אמנים שונים, תערוכות אומנות ועוד, שבהם הכסף שנכנס ממכירת הכרטיסים, מממן את פעילות הארגון. במקרים רבים יש גם מכירת חפצי אומנות, תמונות וצילומים או תכשיטים במחירים גבוהים, שנתרמו לעמותה במטרה להימכר בסכום גבוה ולממן את פעילותה.

 

במה אפשר לעזור? לרוב יזדקקו העמותות לעזרה בהרמת טלפונים לתורמים ובמכירת כרטיסים, עזרה בשיווק האירוע וקידומו, סיוע בהפקת האירוע, יצירת קשרים עם ספקים פוטנציאליים ועוד.

 

למי זה מתאים? אם אתם אוהבי אירועים, אוהבי אדם, אוהבים להתחכך עם השמנה והסלתה של החברה הישראלית וחיים בקצב גבוה תמצאו עניין בהתנדבות מהסוג הזה.

כדאי לדעת: ברוב המקרים מדובר בהתנדבות גמישה אשר ניתן לעשות באופן טלפוני ממשרדי העמותה ולעיתים גם מהבית.

 


הייתם מתנדבים בעמותה של קלייר אנדרווד? צילום: הוט

 

התנדבות בעמותות למען בעלי חיים

מה זה אומר? עמותות למען בעלי חיים בארץ מהוות מקלט לבעלי חיים נטושים, בע"ח משוטטים או כאלו שבעליהם אינם בנמצא. העמותות מטפלות בבעלי החיים עד שימצא להם בית מאמץ חוסכות מהם צער וסבל ולעיתים אף מונעות את המתתם.

 

במה אפשר לעזור? ניקיון כלובים, בילוי עם בעלי החיים, הוצאתם לטיול, לעיתים שינוע לימי אימוץ, הקמת דוכני הסברה למען בעלי החיים לגיוס מתנדבים או תרומות ועוד.

 

למי זה מתאים? לאוהבי חיות מושבעים ולכאלה שלא מתרגשים ממראה של כלובים מלוכלים או כלבים מותשים.

 

כדאי לדעת: ניתן להתנדב גם באופן חד פעמי ובשעות גמישות על פי שעות פעילות העמותה.

 

רוצים למצוא התנדבות עם בעלי חיים העונה על העדפותיכם? לחצו כאן וצוות רוח טובה ישבץ אתכם לפעילות הרצויה.

 

 

התנדבות בפרויקטים חינוכיים עם ילדים

מה זה אומר? עמותות רבות בארץ מקיימות פרויקטים חינוכיים שמטרותיהן לאתר ילדים החווים קשיים רגשיים ומתקשים לתפקד בלימודים. התכניות מציעות דרכים לתמיכה בילדים ולשיפור הישגיהם הלימודיים החברתיים ותחושתם הכללית.

 

במה אפשר לעזור? התכניות מתמקדות ביצירת קשר רגשי חם עם הילד שישפר את תחושתו האישית, יאפשר לאתר קשיים בבית הילד ולדווח לגורמים המוסמכים בבית הספר, מתן סיוע בשיעורים במידת הצורך ובהתאם לדרישת התכנית ועוד.

 

למי זה מתאים? לאנשים רגישים בעלי גישה טיפולית לילדים אך לא רק. כל אחד יכול למצוא בעצמו מאגרים של כח ונתינה ולגלות כמה ההענקה לאחר יכולה לשפר את איכות חייו ואת תחושת הסיפוק שהוא חווה. התמיכה מלווה בדרך כלל בהדרכה כך שגם חסרי ניסיון בתחום יכולים למצוא את עצמם מצליחים היטב במשימת ההתנדבות. כמובן שהסיפוק מהתקדמות הילד הנחנך מעניקה כח ומרגשת אף היא.

 

כדאי לדעת: מדובר בפרויקטים הדורשים מחויבות והתמדה- ברוב המקרים הזמן המינימאלי הוא של שנה. מרבית הפרויקטים מתקיימים בבתי הספר או בבתים חמים בשעות הבוקר והצהריים.

 


העמותות מטפלות בבעלי החיים עד שימצא להם בית מאמץ ולעיתים אף מונעות את המתתם

 

התנדבות עם קשישים

מה זה אומר? ברחבי הארץ קיימים עשרות בתי קשישים ומרכזי יום לגיל השלישי, המופעלים על ידי עמותות או רשויות מקומיות/עיריות ומספקים תעסוקה ועניין לחייהם של קשישים בעלי ירידה קוגניטיבית, תשושי נפש, ניצולי שואה, סיעודיים או בודדים. המרכזים מעשירים את שגרת יומם של הקשישים על ידי העברת פעילויות שונות כגון הפעלות של שירה, ריקודים, משחקי חברה ושיחות עם השוהים. לחלופין קיימים פרויקטים בהם מתנדבים מגיעים לבתיהם של הקשישים ומבלים איתם שם.

 

במה אפשר לעזור? בתי האבות והמרכזים השונים שמחים לקבלת כח עזר להעברת הפעלות שונות כגון תנועה, שירה או נגינה, קיום שיחות

ובילוי עם הקשישים, שמתגלות כמשפרות את איכות חייהם. כמו כן גישות טיפול מוכרות בתחום טוענות כי נוכחות של בני אדם וקיום אורח חיים חיוני ופעיל מפחיתות את מחלות הקשישים ואת כמות הפניות לרופאים. ניתן גם להגיע לבקר קשישים בודדים בבתיהם ולהפיח שמחה בחייהם.

 

למי זה מתאים? לבעלי זמן פנוי, למי שמחפשים דרך נוספת להעשיר את זמנם ולתרום לחברה ובכך גם להיתרם, למי שמתגעגעים לקשר עם סבתא ולבעלי סבלנות.

 

כדאי לדעת- אם אתם לא בטוחים אם אתם יכולים להתחייב רצוי להתחיל ביוזמות חד פעמיות בבתי קשישים ברחבי הארץ. התנדבות באופן ישיר עם קשיש בדירתו דורשת מחויבות של לפחות שנה.

 

רוצים למצוא התנדבות העונה על העדפותיכם? לחצו כאן וצוות רוח טובה ימצא לכם את הפעילות המתאימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנדבות עם ילדים: לאנשים רגישים בעלי גישה טיפולית לילדים אך לא רק
לתנדבות עם קשישים: למי שמתגעגע לקשר עם סבתא ולבעלי סבלנות
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים