שתף קטע נבחר

טעות במחשב: בא להתלונן על גניבה ונכלא

אספן אמנות הגיע למשטרת מחוז תל אביב כדי להגיש תלונה ובטעות מצא עצמו מאחורי סורג ובריח עם עבריינים אזוקים, לאחר שבמחשב נטען שהוא החשוד. "אדם אחר כבר היה מקבל התקף לב". המשטרה: טעות, מתנצלים

את החוויה שעבר אספן האמנות ואיש העסקים רוני פורר הוא לא ישכח עוד הרבה זמן. פורר, שהגיש תלונה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, הושב בעצמו מאחורי סורג ובריח למשך שעה עם תשעה עבריינים אזוקים. במשטרה אמרו בתגובה כי מגיש התלונה נרשם בטעות כחשוד ושקצין משטרה התנצל בפניו.

 

עוד בחדשות:

המשטרה ממליצה: כתב אישום נגד גבי אשכנזי

תלמידים על החומה בבית שמש: "מזכיר כלא"

 

פורר, שנחשב לשם דבר בעולם האמנות הישראלי, החליט לפני כמה שבועות לעבור דירה מאזור צפון תל אביב הישן לאזור יפו. במהלך המעבר גילה האיש כי חסר לו פנקס צ'קים שרשום על שמו. לאחר שלא מצא את הפריט, פנה פורר למשטרה והגיש תלונה בנושא.

 

רוני פורר ()
רוני פורר

לפני כמה ימים פנה מוזיאון נחום גוטמן בעיר לפורר וביקש ממנו יצירת אמנות שאותה קיבל. האספן חיפש את היצירה בכספת בביתו ובבנק, ומשלא מצא אותה הבין שככל הנראה היא נגנבה. בתחילת השבוע ניגש פורר למשטרה כדי להגיש תלונה בשנית, אולם הפעם חלה התפנית המפתיעה.

 

”אמרו לי 'אתה דרוש לחקירה' ועצרו אותי", שחזר פורר. ככל הנראה, אחד החוקרים שטיפל בתיק ביקש לבצע השלמות על התלונה הראשונה שהגיש האספן, ובטעות כאמור, רשם אותו כחשוד במערכת המשטרתית הממוחשבת. "הם לקחו לי את הטלפון ואת האייפד והכניסו אותי לתוך תא מעצר. בפנים היו עוד חשודים, כולם עם אזיקים על הידיים והרגליים. זה היה מחזה לא נעים".

 

כל ניסיונותיו של פורר להבין מדוע הוא נכלא נדחו. לדבריו, "צעקתי להם שאני אדם חולה ושאם לא אקבל את התרופות שלי אני עלול למות, כנראה מזה הם נלחצו". לאחר יותר משעה בתא המעצר, התבררה הטעות. "אמרו לי, 'אם נקרא לך לחקירה תבוא?' ואז אמרתי להם 'ברור' - הרי אני זה שמתלונן בתיק".

 

במשטרה הבינו רק בדיעבד את הטעות, אבל את פורר זה ממש לא מנחם. "לא ברור איך עושים טעות כזאת", אמר האספן, "אם לא האופי שלי הייתי ממשיך עוד לשבת במעצר. מישהו אחר במקומי יכול היה לקבל התקף לב, ועל מה?".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "במהלך חודש יוני הגיע מר פורר למפלג ההונאה בתל אביב לצורך הגשת תלונה. בטעות נרשם מגיש התלונה כחשוד בתיק והוגדר במסוף המשטרתי כדרוש

לחקירה. ביום ראשון, 31 באוגוסט, עת הגיע מר פורר לתחנת המשטרה הוא עוכב לצורך בירור ומשהתבררה הטעות הוא שוחרר".

 

עוד נמסר מהמשטרה כי "קצין משטרה מהיחידה החוקרת נפגש עם מר פורר והתנצל בפניו על הטעות. משטרת מחוז תל אביב מצרה על הטעות ומתנצלת על עוגמת שנגרמה למר פורר. בינתיים בוצע תחקיר פנימי להבנת הטעות ויומלצו צעדים למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים