שתף קטע נבחר

עמיר פלג

החצרנים / פלג בחמישי

שרף מכסח את מכבי ת"א ומהלל את הפועל (של החבר ברקוביץ'), פרימו מגונן על התרגיל המסריח של מזרחי (ולובש טרנינג של נתניה). הטור המלא - היום במוסף הספורט של "ידיעות אחרונות"

האוהד 

בעד מי היה שלמה בדרבי

 

שלמה שרף סחבק של איל ברקוביץ', וזה לא חדש. כשישבו יחד ביציע האינטרסנטים, הם נהגו להרעיף מחמאות איש על רעהו עד שנדמה היה שהשניים הובילו את הנבחרת לשני מונדיאלים לפחות. אבל עכשיו איל כבר מנג'ר, ואיזו קבלת פנים ערך לו שלמה בדרבי התל-אביבי הראשון שלו השבוע בגביע הטוטו. פרשנות חד-צדדית כזאת לא תשמעו אפילו באל-ג'זירה.

 

"אוראל דגני היה צריך לוותר כבר מזמן על כמה לירות ולעבור למכבי חיפה", נזף שרף במגן, שבסך הכל דרש מברקוביץ' לקיים את חוזהו. ואז החל מופע האימים של מנהיג האולטראס החדש של האדומים. "פאול!" צעק שלמה כששובל גוזלן מהפועל נפל לדשא. "פאול! פאול!" זעק כששחקן צהוב תיקל את ליאור לוי. דקה אחר כך נראה בלם הפועל יורגן קולין נוגע בכדור בידו ברחבה. "קשה לראות", אמר שרף. "אני לא ראיתי פנדל". העיקר שקשה לראות.

 

פרימו, שרף וברקוביץ'  (איור: אופיר בגון) (איור: אופיר בגון)
פרימו, שרף וברקוביץ' (איור: אופיר בגון)

 

בדקה ה-21 זינק שוער הפועל דני עמוס לרגליו של עדן בן-בסט, פנדל ברור. לא בשביל האוהד שלמה שלא חיכה להילוך החוזר וקבע: "עמוס הלך לכדור נקי, אין פה פנדל בשום פנים ואופן". אבל חמש דקות לסיום, כשישראל זגורי צנח בתיאטרליות ברחבה, פרשננו צרח: "פנדל!!!" בהילוך החוזר הוא כבר התקפל.

 

"אי־אפשר שכל החלטה של ליאני, שחקני מכבי יתנפלו עליו. תוציא להם צהוב!" הטיח בשופט. "נבדל!!!" הזדעק כאחרון האוהדים כשזהבי נשלח לרחבה. "תוציא לו כרטיס!" רטן אחרי תיקול של מהראן ראדי. מזל שלא הוסיף: "תרחיק כבר את הבן־טיבוגה!"

 

שלמה שרף לא ראה פנדל למכבי ת"א (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שלמה שרף לא ראה פנדל למכבי ת"א(צילום: אורן אהרוני)

 

בין לבין שלמה ירד על שחקני מכבי באופן אישי וקבוצתי, ליגלג על תקציבה, והרעיף חום ואהבה על היריבה. "ככה צריכה הפועל לשחק. להניע כדור לאגפים", חיזק את בחוריו של ברקוביץ'. "שון מלכה מאוד פעיל. גם אבוטבול, גם ורמוט, גם סאשה, שחקנים טובים מאוד".

 

והוא עבר גם ליציעים. "הקהל של מכבי בהלם, לא שומעים אותו. הפועל מעודדים בהתלהבות", פסק שרף, והשדר יהונתן כהן מיהר לתקנו: "זה נכון לגבי שני היציעים, שלמה. יש רעש מחריש אוזניים גם בצהוב וגם באדום". בקיצור, תנו לאוהד הנאמן ואסילי לפרשן משחק של מכבי חיפה, והוא יישמע הרבה יותר אובייקטיבי.

 

ואסילי. אפילו הוא יותר אובייקטיבי משרף (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
ואסילי. אפילו הוא יותר אובייקטיבי משרף(צילום: עוז מועלם)

 

בפתיחת המחצית השנייה ביצע מאמן מכבי, פאקו אייסטראן, שינוי טקטי. הוא הזיז את זהבי לחוד וחטף כהוגן מהטקטיקן המזרח-תיכוני: "לשים את זהבי חלוץ מרכזי מקדימה זה מעבר לבינתי, מעבר להשכלתי", אמר שלמה. "אני לא יודע מה הוא רוצה להשיג פה. זה נראה לי מישמש גדול".

 

הקשקשן לא סיים את המשפט, וזהבי (כחלוץ מרכזי) הגיע לשני מצבים של אחד על אחד מול עמוס. שלמה, אגב, צרח: "נבדל!" (שלא היה). ואז הגיע גם השער היפהפה של טל בן-חיים, שעלה לשרף בבריאות: "יש לעמוס חלק גדול בשער הזה", הקפיד הפרשן לא לפרגן לכובש. "הבעיטה לא הייתה חזקה".

 

טל בן חיים. שרף לא פירגן (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
טל בן חיים. שרף לא פירגן(צילום: אורן אהרוני)

 

מצד שני, למה בעצם אנחנו מצפים מידידו העילג והמתוסכל של ברקוביץ'? זה מעבר לבינתו ומעבר להשכלתו.

 

הדובר 

מזרחי מלכלך, פרימו מנקה

 

"השוער הזה הביא לנו ים של נקודות השנה, דברים כאלה קורים בכדורגל" (יוסי מזרחי, ינואר 2014, אחרי טעות של אוהד לויטה בהפסד להפועל פ"ת). "לויטה נתן משחק יוצא מן הכלל, הוא שוער מצוין" (י. מזרחי, מארס 2014, אחרי שהשוער הצטיין והדף פנדל בחצי גמר הגביע מול רמת־השרון).

 

השיחה שניהל השבוע המאמן הכי ותיק בליגה עם אוהדי מכבי נתניה ("החלפתי שוער כדי שלא תרדו ליגה") הייתה אחד הדברים הדוחים, שלא לומר הנבזיים, שיכול לעשות מאמן לשחקן. זובור וכפיות טובה במיטבה למי שהיה שותף בכיר בעלייה לליגת העל ולגמר הגביע. מי יודע, אולי לכך התכוון בזמנו ארקדי גאידמק כשאמר על מזרחי: "הוא אפס כאדם, מאמן רע ואיש רע".

 

יוסי מזרחי. זובור וכפיות טובה (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
יוסי מזרחי. זובור וכפיות טובה(צילום: ראובן שוורץ )

 

בקיץ, לפני היציאה למחנה בהונגריה, מזרחי דיבר על בלם חדש ולא הזכיר במילה בעיה של שוער. במסיבת עיתונאים לקראת פתיחת העונה, המאמן דיבר כמו טבח: "כשבונים קבוצה זה כמו לבשל שקשוקה, לעולם אתה לא יודע מה ייצא". לבלבל את הביצים הוא יודע.

 

על קנקנו של הבעלים של נתניה, אלי שגב, ניתן היה לתהות בראיון ברדיו שלשום שבו סיפר: "ללויטה הייתה בעיה. הוא התחתן ולא הזמין אותנו לחתונה. זה פגע בנו". או, עכשיו הכל ברור. זה לא רק שיטת השקשוקה של מזרחי, יש פה גם עניין של בורקס ורבע עוף.

 

אלי שגב (הימני). לא הוזמן לחתונה ונפגע (צילום: רן אליהו) (צילום: רן אליהו)
אלי שגב (הימני). לא הוזמן לחתונה ונפגע(צילום: רן אליהו)
 

 

אבל תודה לאל, לנתניה ולמאמנה יש יחצן. קוראים לו משה פרימו והוא מופיע בפורומים שונים כפרשן וכעיתונאי. בטור שפירסם השבוע, פרימו הסביר שמזרחי נתן ללויטה הזדמנות, אך האחרון "הוכיח" (המרכאות במקור) שאינו יכול להיות שוער מוביל בליגת העל. כל זה קרה, לפי פרימו, במשחק אימון מול הפועל פ"ת, בגביע הטוטו נגד הפועל ת"א ובמשחק אימון פנימי.

 

לגולים המצחיקים שחטף אריאל הרוש במדי בית"ר ולהופעתו המזעזעת במדי הנבחרת מול מקסיקו, פרשננו לא התייחס. לא נעים ממזרחי ובטח לא מחברו ליציע האינטרסנטים שהוא, לגמרי במקרה, גם סוכנו של הרוש.

 

מהגולים המצחיקים שהרוש ספג, פרימו התעלם (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
מהגולים המצחיקים שהרוש ספג, פרימו התעלם(צילום: ראובן שוורץ)

 

זה המקום לספר שפרשן הבית נצפה במחנה האימונים של מכבי נתניה בהונגריה כשהוא לובש טרנינג של המועדון, נצמד לבעלים החדש, והגיע לארוחה שאירגן לויטה לאנשי הקבוצה לכבוד חתונתו מבלי שהוזמן על-ידי החתן. במילים אחרות, לפרימו ניתנו מספיק הזדמנויות לתפקד כעיתונאי, אך הוא הוכיח (בלי מרכאות) שהוא בסך הכל כתב חצר.

 

הטור מלא - היום במוסף הספורט של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים