שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מע"מ 0%: החוק לא יחול על עולים שלא שירתו
  סערה בדיון בוועדת הכספים על הקריטריונים של חוק המע"מ - לגבי סעיף המבדיל בין הזכאים לפטור. למרות התחייבות ישראל ביתנו, החוק לא יחול על עולים חדשים שעלו אחרי גיל צבא ולא שירתו. ח"כ גפני ופריג' הטיחו ביו"ר הוועדה סלומינסקי: "אתה שונא ערבים, חרדים ועולים חדשים". צפו בדיון

  הסערה בוועדת הכספים של הכנסת נמשכת גם הבוקר (ה'): חילוקי דעות עלו במהלך הדיון על חוק מע"מ אפס, לאחר שעלתה לדיון ההסתייגות על הסעיף המבדיל בין אלו שיהיו זכאים לקבל את הפטור ממע"מ ברכישת דירה ראשונה מקבלן, לבין אלו שלא יהיו זכאים: חרדים וערבים.

   

   

  צפו בדיון הסוער בוועדת הכספים, היום:

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "על בצע כסף אתם עושים דבר חמור מאוד, על 40 מיליון שקלים שקיבלתם להתנחלויות", צעק ח"כ יצחק כהן (ש"ס). "אתה שונא ערבים חרדים ועולים חדשים", הטיחו חברי הכנסת משה גפני (יהדות התורה) ועיסווי פריג' (מרצ) ביו"ר הוועדה, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי).

   

  רגע לפני שעלתה ההסתייגות הזו, התברר כי חברי ישראל ביתנו - שהגישו התנגדות לכך שהחוק לא מציע פטור גם לעולים חדשים - חזרו בהם ומשכו את התנגדותם לעניין. לפיכך, אף שישראל ביתנו הודיעו פעם אחר פעם כי לא יאפשרו את העברת החוק בלי שהעולים החדשים יכללו בו, הרי שהחוק כעת לא יחול על עולים חדשים שעלו לישראל אחרי גיל צבא ולא שירתו.

   

  רגע לאחר מכן, עלתה לדיון ההסתייגות באשר להבדל בין משרתי צבא ללא משרתי צבא. בדיון התעוררה מהומה גדולה כאשר חברי הכנסת החרדים והערבים החלו לצעוק לעבר יו"ר הוועדה סלומינסקי שהוא אחראי להעברתו של חוק מפלה: "תקבלו 20 מיליון שקל על כל דף בהצעת החוק", קרא לעברו ח"כ כהן.

   

  בשלב מסוים הדיון בהצעת החוק הופסק, בשל התכנסות פגרה מיוחדת של הכנסת, שמתכנסת לבקשת מפלגות העבודה ומרצ, לנושא מבצע "צוק איתן". המשך הדיון יתקיים אחר הצהריים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הדיון הסוער בוועדת הכספים של הכנסת, אתמול
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים