שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לדור: חקירת ביביטורס - מעט מדי, מאוחר מדי
  פרקליט המדינה לשעבר מותח ביקורת חריפה אחרי שהיועץ וינשטיין סגר את התיק בפרשת מימון הטיסות לחו"ל של נתניהו. "זה יכול היה להתנהל אחרת. התארכות התהליך הפחיתה את הסיכוי לתוצאת אמת", אמר לדור

  "התקדמו עם הבדיקה מעט מדי ומאוחר מדי". כך סיכם הבוקר (יום שבת) פרקליט המדינה לשעבר משה לדור את שלוש שנות הבדיקה בפרשת "ביביטורס", יומיים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע על סגירת התיק, בין היתר עקב "הזמן הרב שחלף". 

   

  באירוע "שבתרבות" בבאר שבע מתח לדור ביקורת על התארכות ההליך וקבלת ההחלטות בפרשת מימון הטיסות לחו"ל של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זה יכול היה להתנהל אחרת. כנראה, וזה עולה מההחלטה שהתקבלה על ידי היועץ, לא הגיעו לשלילת החשדות - אלא למבוי סתום. הגיעו למצב שבו קידום תהליך החקירה לא יועיל כי אין סיכוי לאסוף ראיות".

   

  לדור אמר כי "בתחום חקירת עבירות שחיתות, ובוודאי כשמדובר בבכירים, קשה לאסוף ראיות. השיטה המנסה להיות זהירה אורכת זמן ארוך שפוגע ביעילות התהליך, וכך מופחת הסיכוי לתוצאת אמת". בכך הוא מתח גם ביקורת מרומזת על היועץ וינשטיין, שתחת אחריותו נמשך ההליך לא פחות משלוש שנים - עד שבסופו של דבר נסגר התיק. 

   

  בהחלטתו ביום חמישי ניסה היועץ להסביר מדוע לקח זמן כה רב מפרסום התחקיר בערוץ 10 ועד החלטתו: "נתבקשו פרטים והבהרות מבא כוחו של נתניהו, נבחנו חומרים שנאספו בעניין במשרד מבקר המדינה. פעולות אלה דרשו זמן, ותוך כדי הבדיקה הועלו טענות חדשות, התבררו עובדות והתקבלו חומרים שהצריכו השלמות והמשך בדיקה. אין סיכוי של ממש שהמשך הבדיקה יוביל לממצאים הנדרשים להעמדה לדין, בין היתר בשל הזמן הרב שחלף".

   

  ב"שבתרבות" התייחס לדור גם למועמדותו לבית המשפט העליון של מני מזוז, מועמדות שעליה פורסם לראשונה ב-ynet. "אני מקווה שמזוז ימונה להיות שופט בבית המשפט העליון, הוא ברכה לישראל", אמר פרקליט המדינה לשעבר על מזוז, קודמו של וינשטיין בתפקיד היועץ המשפטי. "סימני השאלה לגבי מזוז כמעט לא קיימים. הוא הוכיח את יכולתו. באינספור ישיבות מני מזוז מגיע כשהוא מכיר את החומר יותר טוב מכל אחד אחר. התרומה שלו למוסד היועמ"ש ולאינספור הכרעות היא אדירה".

   

  עו״ד דוד שמרון מסר בתגובה מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מתוך עשרות רבות של נסיעות לחו"ל של מר נתניהו שנבדקו במשך כשלוש שנים בידי מבקר המדינה הועברו שתיים בלבד ליועץ המשפטי לממשלה וגם בהן נמצאו רק טעויות טכניות שנפלו ברישום שבוצע על-ידי המזכירות. חשוב להדגיש כי בשום נסיעה לא נמצא חיוב כפול, אפילו לא של אגורה, מצדו של ראש הממשלה. הניסיון המגמתי והזדוני לייחס למר נתניהו בזמנו התנהלות בלתי ראויה - התברר כחסר בסיס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי אוחיון, לע"מ
  בני הזוג נתניהו. התיק נסגר
  צילום: אבי אוחיון, לע"מ
  צילום: הרצל יוסף
  לדור ב"שבתרבות" בבאר שבע
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים