שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סורי מאושפז בצפת: 'אחי הביא אותי בחמור'
  ילד בן 12 נפגע קשה בידיו וברגליו במהלך הקרבות ליד דמשק וגם איבד את ראייתו. הוא טופל תחילה בלבנון, ולדבריו לאחר מכן הרכיב אותו אחיו על חמור והביא אותו למוצב בגבול. פרופ' לרנר: "זה ילד אמיץ, מאמין שיחזור ללכת"

  חמור במקום אמבולנס: ילד בן 12 מדמשק הובא בסוף השבוע האחרון לטיפול בבית חולים זיו בצפת, לאחר שנפצע קשה ליד דמשק. זה לא הפצוע הסורי הראשון שמגיע לטיפול בבתי חולים בישראל, אבל הדרך שעשה היא המיוחדת. הילד סיפר לאנשי הצוות שאחיו הביא אותו לגבול ישראל ליד החרמון הסורי, כשהוא רכוב על חמור.

   

  הילד הפצוע. הגיע על חמור למוצב צה"ל אחרי שעבר בחרמון הסורי (צילום: באדיבות בי"ח זיו) (צילום: באדיבות בי
  הילד הפצוע. הגיע על חמור למוצב צה"ל אחרי שעבר בחרמון הסורי(צילום: באדיבות בי"ח זיו)

  הילד נפצע ככל הנראה לפני מספר שבועות מפגיעת פגז ליד ביתו בפרברי דמשק. הוא התעוור בשתי העיניים, נפגע קשה בשתי ידיו ובאחת מרגליו. לדבריו, בני משפחתו העבירו אותו לטיפול בבית חולים בבקעת הלבנון, שם הרופאים קטעו את ידו הימנית, טיפלו באופן בסיסי בשאר הפציעות והוא שוחרר לביתו.

   

  עקב הלחימה בסוריה אי אפשר היה להחזיר את הילד לביתו בדמשק, ואחד מאחיו החליט לנסות ולהעבירו לטיפול בישראל. לדברי הילד הפצוע, הוא ואחיו חצו את החרמון הסורי על חמור, עד שהגיעו

  למוצב ישראלי בגבול. חיילי צה"ל העבירו את הילד לטיפול במרכז הרפואי זיו כאשר הוא לבדו.

   

  "הילד הגיע כאשר ידו האחת קטועה מתחת למרפק והיד השנייה מרוטשת כתוצאה מפיצוץ", סיפר פרופ' אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורתופדית בבית החולים. "בנוסף, הוא סובל משבר מרוסק עם חוסר רקמה באחת מרגליו ואיבד את מאור עיניו. הילד בהכרה, הוא עדיין נסער, אך מתקשר איתנו ומבין את מה שקרה. כנראה שהוא עבר מסע לא פשוט עד שהגיע אלינו", אמר.

   

  פרופ' לרנר מאמין שלמרות הפציעה הקשה, הילד יוכל לשוב וללכת. "בכוונתנו לבצע סדרה של ניתוחים ברגלו ובידו הפגועות של הילד, במטרה להצילן מקטיעה ולהשיבן לתפקוד עד כמה שניתן. צפוי לו טיפול לא פשוט שיארך זמן רב, אך המטרה היא בסופו של דבר להחזיר לו את היכולת ללכת על רגליו ולתפקד עם ידו הפגועה. על פי מעט הסיפורים ששמענו, נראה כי מדובר בילד אמיץ שעבר תלאות וצלח אותן עד כה, לכן אני אופטימי ומאמין שהוא יקום וילך על רגליו", אמר פרופ' לרנר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות בי"ח זיו
  הילד הפצוע בבית החולים
  צילום: באדיבות בי"ח זיו
  מומלצים