שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  על חמור מסוריה לישראל: בן 12 שנפצע הגיע לטיפול
  הצלה מרגשת: אחיו של ילד בן 12 מדמשק הבריח אותו לטיפול בישראל - על גבי חמור. הילד נפצע באורח קשה מאוד מפיצוץ פגז סמוך לביתו, שריסק את גפיו וגרם לו לעיוורון. צה"ל העביר אותו מהגבול לבית החולים זיו, שם הוא צפוי לעבור כמה ניתוחים. "הילד נסער, הוא עבר מסע לא פשוט עד אלינו", אומרים הרופאים

  אהבת אח ללא גבולות: למרכז הרפואי זיו בצפת הובא בסוף השבוע ילד סורי בן 12 שנפצע קשה מאוד מפגז סמוך לביתו בפרברי דמשק. חיילי צה"ל, שמצאו אותו בגבול, הופתעו לגלות שאחיו הביא אותו לטיפול בישראל על גבי חמור.

    

  לפני כמה שבועות נפגע הילד מפיצוץ פגז סמוך לביתו, וכתוצאה מהפיצוץ איבד את מאור עיניו, נפגע קשה בשתי ידיו ואחת מרגליו רוסקה. לרופאים במרכז הרפואי סיפר הילד כי הוא הועבר על ידי משפחתו לבית חולים בבקעה בלבנון, שם קטעו הרופאים את ידו הימנית מתחת למרפק והעניקו לו טיפול ראשוני ובסיסי בידו השנייה, ברגלו ובעיניו הפגועות.

    

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  ישראל מסייעת לאזרחים סורים:

  בי"ח זיו: ניתוח נדיר יחזיר לפצוע סורי יכולות להזיז ידו

  אבקת דם: הסוד הצה"לי שמציל פצועים סורים

  כמה פליטים סורים טופלו בארץ - וכמה זה עלה לנו

   

  לאחר שהרופאים הלבנוניים לא יכלו עוד לסייע לו באמצעים הדלים שברשותם, שוחרר הילד לביתו בסוריה, אך עקב הלחימה נחסמו הדרכים ולא ניתן היה לחזור לבית מגוריו. בשלב זה החליט אחיו לנסות ולהעבירו לטיפול רפואי בישראל, והשניים חצו את החרמון הסורי על גבי חמור - עד שהגיעו למוצב הישראלי בגבול. כאמור, חיילי צה"ל העבירו את הילד לטיפול בישראל במרכז הרפואי זיו כשהוא לבדו.

  אחיו הובילו על חמור לישראל. הילד הסורי במרכז הרפואי זיו (צילום: באדיבות בי"ח זיו) (צילום: באדיבות בי
  אחיו הובילו על חמור לישראל. הילד הסורי במרכז הרפואי זיו(צילום: באדיבות בי"ח זיו)

  ידו נקטעה בבית חולים בלבנון. הילד במרכז הרפואי זיו (צילום: באדיבות בי"ח זיו) (צילום: באדיבות בי
  ידו נקטעה בבית חולים בלבנון. הילד במרכז הרפואי זיו(צילום: באדיבות בי"ח זיו)
   

  "הילד הגיע לבית החולים זיו כאשר ידו האחת קטועה מתחת למרפק והיד השניה מרוטשת", סיפר פרופ' אלכסנדר לרנר, מנהל מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי זיו. "בנוסף, הוא סובל משבר מרוסק עם חוסר רקמה באחת מרגליו ואיבד את מאור עיניו. ממה שאנחנו יודעים, הפציעה אירעה לפני מספר שבועות באזור דמשק.

   

  "הילד נותח בלבנון ואחת מידיו נקטעה, אך מעבר לכך אין לנו יותר פרטים על נסיבות הפציעה ועל הטיפול שקיבל. הילד בהכרה, הוא עדיין נסער אך מתקשר איתנו ומבין מה שקרה. כנראה שעבר מסע לא פשוט עד שהגיע אלינו".

  עבר מסע לא פשוט. בן ה-12 במרכז הרפואי זיו (צילום: באדיבות בי"ח זיו) (צילום: באדיבות בי
  עבר מסע לא פשוט. בן ה-12 במרכז הרפואי זיו(צילום: באדיבות בי"ח זיו)
    

  פרופ' לרנר הוסיף כי הילד יזדקק למספר ניתוחים, לאשפוז ולשיקום ארוך. "בכוונתנו לבצע סדרת ניתוחים ברגלו ובידו הפגועות של הילד, כדי להצילן מקטיעה ולהשיבן לתפקוד עד כמה שניתן", אומר פרופ' לרנר. "צפוי לו טיפול לא פשוט שייארך זמן רב, אך המטרה בסופו של דבר היא להחזיר לו את היכולת ללכת על רגליו ולתפקד בידו הפגועה.

   

  "על פי מעט הסיפורים ששמענו, נראה כי מדובר בילד אמיץ שעבר תלאות וצלח אותן עד כה, לכן אני אופטימי ומאמין כי הוא יקום וילך על רגליו".

   

  במרכז הרפואי זיו טופלו עד כה 354 סורים, וכעת מאושפזים 11 מהם במחלקות השונות בבית החולים.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות בי"ח זיו
  הילד נסער. בן ה-12 מאושפז במרכז הרפואי זיו
  צילום: באדיבות בי"ח זיו
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים