שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בירושלים: 408 דירות בעיר גנים

הוועדה המקומית בירושלים אישרה תוכנית התחדשות עירונית, במסגרתה 3 בנייני רכבת ישנים עם 100 דירות ייהרסו, לטובת 4 מגדלים עם כ-400 דירות, מרכז מסחרי ושטחי ציבור. בגני תקווה יוקם פרויקט יוקרה עם 500 דירות

בקרוב פרויקט פינוי-בינוי בירושלים: חברת פלא יזמות נדל"ן של היזמים מאיר פלא ודוד קדוש הודיעה היום (א') כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה בסוף השבוע האחרון תוכנית בינוי-פינוי-בינוי בשכונת עיר גנים בעיר. לדברי החברה מדובר בפרויקט ראשון של התחדשות עירונית בבירה, וכעת הוא צפוי לעבור לדיונים בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז ירושלים.

 

ירושלים - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

הפרויקט ממוקם בין הרחובות נורית וקוסטה ריקה בשטח של 12.65 דונם וכולל 100 יחידות דיור קיימות, ב-3 בנייני שיכון ברחוב הנורית. התוכנית מציעה בינוי של שני מגדלי מגורים בגובה 22-25 קומות ועוד שני בנייני מגורים, מרכז מסחרי, שורת חנויות וכיכר מסחרית.

 

כדי לבנות את 4 מבני מגורים, תהרוס החברה 3 בנייני רכבת ישנים עם 100 דירות ברחוב הנורית בעיר. הדיירים יקבלו דירות חדשות הגדולות ב-30% משטח דירותיהם המקוריות, מרפסת בשטח של 10-12 מ"ר, חניה מקורה וכן דמי ניהול למשך 10 שנים.

 

התוכנית החלה לקרום עור וגידים לפני 4 שנים. נזכיר כי בחודש ינואר השנה הודיעה עיריית ירושלים כי תעניק פטור מהיטלי השבחה למיזמי פינוי-בינוי ברחבי העיר. תחילתו של הפרויקט בקרקע שהייתה מיועדת להקמת מרכז מסחרי ונרכשה על ידי פלא יזמות נדל"ן, שנתבקשה על ידי העירייה לעכב את בנייתו של המרכז המסחרי ובמקום ליצור התחדשות עירונית כדי לפתור בעיה של למעלה מ-100 תושבים שמתגוררים בדירות רעועות ברחוב הנורית.

 

הדמיית הפרויקט החדש בירושלים (הדמיה: אדריכלים רות להב ודן איתן ממשרד אלר/ארכ) (הדמיה: אדריכלים רות להב ודן איתן ממשרד אלר/ארכ)
הדמיית הפרויקט החדש בירושלים(הדמיה: אדריכלים רות להב ודן איתן ממשרד אלר/ארכ)

 

את הפרויקט מלווים מטעם היזמים עוה"ד זיו כספי וחיים פרטוש ממשרד עוה"ד גינדי-כספי, בשיתוף עם משרד עוה"ד סתיו יעקב את ליבוביץ' עורכי דין, העוסקים בנדל"ן. לדברי עו"ד כספי, "ירושלים היא העיר הראשונה שחרטה על דגלה קידום התחדשות עירונית בצורה משמעותית".

 

הוא הוסיף כי הפרויקט צפוי להיות מאושר להפקדה בוועדה המחוזית במהלך החודשיים הקרובים, "מאחר שהוא זוכה לתמיכה גדולה מצד תושבי השכונה, שחלקם הגדול חתם כבר על חוזים מחייבים מטעם החברה היזמית". עוד ציין כי במסגרת הפרויקט, חלק מהדיירים לא יצטרכו לפנות את דירותיהם - מאחר שתחילתו תהיה בנייה על שטח ציבורי עירוני.

 

לדברי עו"ד יעקב, "החברה היזמית רואה את הפרויקט כפרויקט חברתי, ורואה נתינה לפני קבלה בראש ובראשונה, מתוך הבנה כי שיקום וחידוש הבניינים הכלולים בפרויקט יובילו לשיפור משמעותי בחייהם וברווחתם של דיירי הפרויקט הוותיקים. הקמת הפרויקט תוביל להענקת הגנה מקסימלית לביטחונם של הדיירים הוותיקים, אשר נאלצו לסכן חייהם במשך הקיץ האחרון, בהיעדר מרחבים מוגנים בבניינים הישנים. מתוך תפיסתה החברתית, לקחה על עצמה החברה בצעד חריג, לשאת בתשלומי ניהול הבניינים עבור דיירי הפרוייקט הוותיקים, ל-10 שנים ראשונות."

 

עוד הוסיף עו"ד יעקב כי "כי התוכנית תהווה מוקד למשיכת אוכלוסייה חדשה וזוגות צעירים לשכונה, הענקת ביטחון אישי וכללי לדיירים הוותיקים, וצעד ראשון ונכון בדרך לעידוד פרוייקטים חברתיים וקהילתיים בירושלים".

 

גני תקווה: 500 דירות יוקרה

בתוך כך, חברת הנדל"ן רותם שני, בבעלות אבי טוריסקי ודידי ידידיה, הודיעה היום (א') כי החלה לשווק את פרויקט "רותם שני" ביישוב גני תקווה, הממוקם באזור בקעת אונו, אשר צפוי לכלול 500 דירות חדשות ב-6 מגדלי מגורים בגובה 23 קומות. הפרויקט ייבנה סביב פארק ירוק ויכלול דירות 4-5 חדרים, דירות מיני-פנטהאוז ודירות פנטהאוז.

 

מחירי הדירות בפרויקט חוצים את רף מיליון וחצי השקלים. כך, למשל, דירת 4 חדרים המשתרעת על פני שטח של 98 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 14 מ"ר כולל שתי חניות ומחסן, תעלה החל מ-1.790 מיליון שקלים. דירת 5 חדרים המשתרעת על פני שטח של 128 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 20 מ"ר כולל שתי חניות ומחסן, תחצה כבר את רף שני המיליון ותעלה החל מ-2.270 מיליון שקלים.

 

בחברה מציינים כי "מדובר בפרויקט יוקרתי הנבנה בסטנדרט גבוה וכולל מזגן מיני מרכזי בכל דירה, הכנה לבית חכם, תריסי גלילה חשמליים בכל הבית, רצפת פרקט בחדר ההורים, פיר אשפה קומתי ועוד. בנוסף, בצמוד לפרויקט יש גני ילדים וקריית חינוך".

 

הדמיית פרויקט רותם שני בגני תקווה (הדמיה: ויו פוינט) (הדמיה: ויו פוינט)
הדמיית פרויקט רותם שני בגני תקווה(הדמיה: ויו פוינט)

 

דליה טוריסקי, מנהלת השיווק של החברה, הוסיפה כי "גני תקווה הוא הסוד השמור של אזור המרכז. מדובר ביישוב ברמה סוציו-אקונומית גבוהה הנמצא בגוש דן בצמוד לקריית אונו, סביון ורמת גן, אך במחירים אטרקטיביים לעומת היישובים בסביבה. הפרויקט החדש צופה על שכונה של צמודי קרקע ולכן הדיירים ייהנו מנוף כבר בקומות הנמוכות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
ירושלים. מתחדשת
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים