שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חברי הכת חשודים בעבדות, אונס ואספקת סם
  שני החשודים המרכזיים בפרשה שבמסגרתה סרסרו בנשים לזנות יישארו במעצר עד יום חמישי. על פי החשד: המעורבים שידלו נשים במצוקה לשכב עם לא-יהודים "כדי לקרב את הגאולה". המשטרה: "הם פעלו כמו ארגון"

  הוארך בחמישה ימים מעצרם של שני המרכזיים מבין ששת החשודים בין העצורים שלכאורה סרסרו בנשים "למען הגאולה". בדיון אחר הצהריים (א') בבית משפט השלום בירושלים ציין השופט ירון מינטקוביץ' שהמשך המעצר מוצדק בגלל מסוכנותם, והוסיף שאף שחלפו שנים מאז ביצוע העבירות - עדיין יש עילה למעצר. בתחילה הותר שמו של החשוד המרכזי לפרסום, אך נאסר זמן קצר לאחר מכן, עד להגשת ערר ביום שלישי. 

    

  השופט ירון מינטקוביץ' הוסיף: "על פי החשדות הם היו חברים במעין כת שסרסרה בנשים שונות כחלק מאמונה דתית. במסגרת זו נעברו עבירות סרסות, החזקת נשים בתנאי עבדות, אונס ואספקת סמים. מהחומר עולה כי יש ביסוס ברור לחשדות".

   

  החשוד המרכזי: "אני לא האיש הזה בכלל"    (צילום: גיל יוחנן)

  החשוד המרכזי: "אני לא האיש הזה בכלל"    (צילום: גיל יוחנן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  (צילום: גיל יוחנן)

  עו"ד דוד ברהום, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את אחד החשודים שנעצרו בפרשת הכת, אמר בתגובה: "מן הראיות כרגע לא עולה שמדובר בכת אלא בסכסוך משפחתי שהוביל להגשת תלונה על אירועים שהתרחשו לפני שנים. כמו כן שני החשודים סובלים מבעיות נפשיות ומטופלים על ידי מערכת בריאות הנפש".

   

  שתי נשים המעורבות בפרשה שוחררו בערבות של 3,000 שקל והן יישארו במעצר בית עד יום שלישי. על פי השופט, "עוצמת החשדות כלפיהן נמוכה ביותר ורחוקה מלבסס הבקשה".

   

  המשטרה חושדת שבפועל מדובר בקבוצה שפעלה ככת משיחית שניצלה נשים לזנות בטענה שהן "מצילות את עם ישראל ומקרבות את הגאולה" כשהן מקיימות יחסי מין עם גברים שאינם יהודים. על פי המשטרה, יחסי מין עם לא יהודים כונו במסגרת הקבוצה "ניצוצות". 

   

  בשלב זה הותר לפרסום על אודות שישה חשודים וחשודות שנעצרו בפרשה, תושבי קריית ארבע, אשקלון וירושלים, ובהם בני זוג. על פי החשד העצורים סיפקו לקורבנות סמים ואלכוהול כדי ליצור בהם תלות.

  תחת השפעת סמים ואלכוהול, במצב נפשי ירוד ומתוך אמונה כי מדובר ב"מצווה" שתקרב את הגאולה, קיימו הקורבנות במשך שנים יחסי מין - חלקם קבוצתיים ובמקומות ציבוריים - עם עובדים זרים, מסתננים, אזרחים ערבים ועוד, שכמובן שילמו על כך לסרסורים.

   

  בהארכת המעצר אמר נציג המשטרה כי מספר הקורבנות הוא בין חמש לעשר נשים, שנוצלו עשרות פעמים. הלקוחות, הסביר, היו מגוונים והגיעו לכת גם באמצעות האינטרנט. "אנו קוראים לקבוצה הזו כת", הוסיף. "הם עובדים כארגון, יש שליטה, היררכיה, יש ראש כת ומאפיינים של תורה נסתרת סביב הרעיון הזה".

   

  החקירה נפתחה לפני כארבעה חודשים בעקבות תלונה רשמית של אחת הקורבנות. על פי החשד הם הציגו את עצמם כחסידי ברסלב והציעו לסייע לנשים המתקרבות לדת - אך למעשה סרסרו בהן. הם הטיפו להן לקיים יחסי מין עם לא יהודים ועל ידי כך "להביא את הגאולה". שני מנהיגי הכת הפעילו אישה נוספת שתפקידה היה לאתר נשים במצוקה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  החשודים היום בבית המשפט
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים