שתף קטע נבחר

פשרה בפרשת קדבורי: שטראוס תפצה את כרמית ב-9 מ' שקל

כך נקבע בהסכם גישור בעקבות תביעה בגובה 36 מיליון שקל שהגישה כרמית נגד שטראוס, בגין מהלכים לכאורה לחסימת כניסת השוקולד קדבורי לישראל. שטראוס תרכוש בנוסף מוצרים מכרמית ב-50 מיליון שקל

חברת שטראוס תפצה את חברת הממתקים כרמית ב-9 מיליון שקל, ותרכוש ממנה בנוסף מוצרים ב-50 מיליון שקל במשך ארבע השנים הקרובות - כך נקבע בהסכם גישור בין הצדדים, בעקבות תביעה כספית בגובה 36 מיליון שקל שהגישה כרמית נגד שטראוס. שטראוס הואשמה במהלכים לכאורה לחסימת כניסת מותג השוקולד קדבורי לישראל בשנת 2003 שנעשו על ידי עלית, שהתמזגה עם שטראוס. פרשה זו נחקרה בעבר על ידי רשות ההגבלים העסקיים. התיק הפלילי נסגר בעקבות קנס של 5 מיליון שקל ששילמה עלית.

 

"הצדדים הגיעו להסכמה על סילוק סופי ומלא של כל טענות הצדדים מכל סוג", נקבע בהסכם הגישור. "שטראוס תשלם לחברה סכום של 9 מיליון שקל בתוך תקופה של 21 יום ממועד חתימת הסכם הגישור. שטראוס מתחייבת להזמין מהחברה תוצרים המיוצרים על ידי החברה ואשר משמשים כחומרי גלם לשטראוס, בהיקף של 50 מיליון שקל במשך תקופה שלא תפחת מ-4 שנים ולא תעלה על 10 שנים מיום 1.10.2014".

 

הסכם הגישור, שנערך אצל השופט לשעבר בועז אוקון, נחתם היום בבוקר (א') לאחר שפרטיו סוכמו בשבת. שטראוס חתומה כבר כיום על הסכמים לרכישת מוצרים שונים מכרמית (למשל מרשמלו), אולם ההתחייבות לרכוש מוצרים בהיקף של 50 מיליון שקל חשובה לכרמית שמקבלת ודאות לגבי הזמנות מוצרים לשנים הבאות. בהודעה משותפת שהוציאו הצדדים, במקביל להודעה על הסכם הגישור שנשלחה לבית המשפט, נכתב כי "אנחנו שמחים לבשר שמערכות היחסים העסקיות והאישיות של 30 השנים האחרונות בין הצדדים תמשך בעתיד". על ההודעה חתומים יו"ר כרמית, לני סקסטין, ומנכ"ל שטראוס גרופ, גדי לסין".

 

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז הדס עובדיה אישרה את הסכם הגישור ונתנה לו תוקף של פסק דין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס
צילום: סיון פרג'
מומלצים