שתף קטע נבחר

כמה שילם תושב חוץ על 2 דירות בנתניה?

איש עסקים יהודי-אמריקאי, שמחזיק בדירת יוקרה בירושלים, רכש קומה שלמה בפרויקט יוקרה על רצועת החוף בנתניה, תמורת 10 מיליון שקל - בגלל "אהבתו לים". בפרויקט יוקרה אחר בעיר נמכרה דירת 5 חדרים בקרוב ל-4 מיליון שקל

10 מיליון שקל - זה הסכום ששילם איש עסקים יהודי-אמריקאי מבוסטון, תמורת שתי דירות עם נוף לים בפרויקט יוקרה בעיר נתניה. מדובר בדירות בקומה ה-12 בפרויקט "לגעת בים" של חברת הנדל"ן צוות שלמה ברקוביץ, הממוקם על טיילת דנקנר בצמוד לרצועת החוף של העיר.

 

 

שטח הדירות עומד על כ-330 מ"ר - האחת בשטח של 174 מ"ר כולל מרפסת, והשנייה בשטח של 153 מ"ר ועוד מרפסת. סכום הרכישה משקף מחיר של כ-30 אלף שקל למ"ר. לדברי החברה, מדובר בסכום הגבוה משמעותית ממחירי דירות היוקרה בעיר, המגיעים ל-25 אלף שקל בממוצע למ"ר.

 

נציגו של הרוכש בארץ מסר כי "לאור ביקוריו התכופים בישראל ועסקיו עם גורמי נדל"ן ומסחר במדינה, חשוב היה לרוכש לקנות דירה בישראל. מדובר באיש עסקים אמריקאי המגיע מספר רב של פעמים בשנה לישראל, המחזיק אמנם דירה בירושלים, אך מאחר שהוא מאוד אוהב את הים החליט להתגורר במהלך שהותו בישראל גם בנתניה, לה חוף ים שקסם לו".

 

עסקאות נוספות שבוצעו לאחרונה בפרויקט הן של דירת 5 חדרים בקומה ה-11, שנמכרה תמורת 4.6 מיליון שקל; ושל דירת 4 חדרים שנמכרה תמורת 4.1 מיליון שקל. עסקה זו משקפת מחיר של 28.2 אלף שקל למ"ר.

 

הקרקע עליה נבנה בימים אלה הפרויקט, נרכשה לפני כשנה וחצי ממשפחת גורביץ', מבעלי חברת הביטוח מנורה. היא ממוקמת עשרות מטרים מקו המים בנקודה טופוגרפית גבוהה. עלות הקמתו של הפרויקט נאמד בכ-100 מיליון שקל.

 

הפרויקט תוכנן על ידי האדריכלים צבי גבאי, גבי טטרו ונחום כץ וכולל שני מבנים בגובה 14 קומות עם 58 יחידות דיור - שתי דירות בלבד בכל קומה. ב-4 הקומות העליונות ייבנו דירות מיני-פנטהאוז ופנטהאוז שיתרעו על פני קומה שלמה. עוד ייבנו בריכת שחייה, חדר כושר, ספא ומועדון דיירים.

 

שוק היוקרה לא נפגע

זהו אינו פרויקט היוקרה למגורים היחיד בנתניה שמציג מכירות נאות ונראה כי שוק היוקרה אינו סופג כל מכה למרות המצב בשוק הנדל"ן. היום הודיעה חברת דיזנגוף סחר של היזמים מנשה זליכה ואהרון שעשוע, כי מכרה 18 דירות יוקרה בקומפלקס "לגון" בהיקף של כ-54 מיליון שקל. לטענת החברה, המכירות נעשו דווקא בזמן מבצע "צוק איתן", אז היקף המכירות היה אפילו גבוה ב-30% מהיקף המכירות בחודשי יולי-אוגוסט אשתקד.

 

מדובר בפרויקט הניצב גם הוא בקו ראשון לים, בשכונת נת-600 המתפתחת. עם הדירות שנמכרו ניתן למנות דירת 5 חדרים בשטח של 143 מ"ר, שעלתה 3.7 מיליון שקלים; דירת 4 חדרים בשטח של 124 מ"ר שעלתה 2.5 מיליון שקלים; ודירת 3 חדרים בשטח של 90 מ"ר שעלתה 1.8 מיליון שקלים. לדברי החברה, המחיר הממוצע לדירת 4 חדרים בפרויקט עומד על כ-2.4 מיליון שקלים ובסך הכל נמכרו עד כה 200 דירות.

 

הפרויקט מכיל שני מגדלים בגובה 34 ו-37 קומות עם 320 דירות 3-5 חדרים, דירות מיני-פנטהאוז ופנטהאוזים, וגם הוא כולל חדר כושר, בריכת שחייה, ספא ועוד. בנוסף, הוא כולל 220 חדרי מלון ונמצא בשלבי בנייה מתקדמים. הוא תוכנן על ידי משרד האדריכלים יסקי מור סיוון, רני זיס, משרד סולומון דיזיין וגל נאור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: 3 division ltd
הדמיית הפרויקט בנתניה. 10 מיליון שקל - ויש לכם קומה
הדמיה: 3 division ltd
מומלצים