שתף קטע נבחר

התקינו GPS ברכב השכור - וחזרו לגנוב אותו

המשטרה עצרה 12 בני אדם שלפי החשד היו חלק מכנופיה מתוחכמת של גנבי רכב. השיטה: שכפול מפתחות מכוניות שכורות ומעקב לווייני אחריהן. צפו במעצר אחד החשודים במהלך נסיעה

חוקרי יחידת אתגר של המשטרה, המתמחים בתפיסת גנבי רכב, עצרו לפנות בוקר (יום ג') 12 בני אדם שלפי החשד פעלו יחד לגניבת עשרות כלי רכב בחודשים האחרונים. השיטה: הדבקת מכשיר GPS לרכב שכבר הושכר וגניבתו במועד מאוחר יותר. אחד החשודים נעצר במהלך נסיעה, כששוטרים חסמו את נציב נסיעתו וכשהם אוחזים באקדחים - הם עצרו אותו.

 

צפו ברגע המעצר בכביש ראשי:

 

 

בין החשודים גם עובדים של חברות השכרת רכב וחברות ליסינג, שעל פי החשד שיתפו פעולה עם החשודים המרכזיים, שפעלו בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית.

 

השיטה של החבורה הייתה מתוחכמת וסבלנית מאוד. ראשית הם היו בוחרים רכב מיוחד מחברת ההשכרה, אותו רכב שהיה לו ביקוש בשוק. לאחר שכירתו כדין, באמצעות שיתוף פעולה של עובדים בחברת ההשכרה, הם היו מקבלים את קוד השכפול של מפתחות הרכב ומשכפלים את המפתחות.

 

במקביל היו מתקינים מכשיר GPS ברכב כדי שיוכלו לאתר אותו בבוא העת. הרכב עצמו היה מוחזר בזמן ועל פי תנאי החוזה לחברת ההשכרה או הליסינג. חברי הכנופיה היו מחכים שלקוח חדש ישכיר את הרכב, ואז באמצעות מכשיר ה-GPS שהיה מותקן ברכב, היו מאתרים אותו באזור כלשהו בארץ. למקום היו מגיעים חלק מחברי הכנופיה מצוידים במפתח משוכפל תואם, מתניעים ונוסעים.

 

כלי הרכב הועברו לשטחי הרשות הפלסטינית בתיאום עם סוחרי כלי רכב לשם פירוק במשחטות. בשעות הבוקר המוקדמות בוצע מעצרם של כל המעורבים, לצד ביצוע חיפושים בבתיהם ותפיסת חומרים רלוונטיים לפרשה, ובכלל זה: מחשבים, טלפונים סלולריים, רכוש החשוד כגנוב, כלי רכב ומסמכים.

 

סנגורו של אחד החשודים המרכזיים, עו"ד גיורא זילברשטיין, אמר כי מרשו מכחיש כל קשר לחשודת המשטרה וכי אין לו יד בדבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים