שתף קטע נבחר

ניסוי ה"חץ 2": לא ברור אם היירוט הצליח

בכיר במערכת הביטחון מודה שעדיין לא ברור אם יורט טיל המטרה: "זה ייקח כמה ימים". את הפרסום הרוסי שלפיו הטיל נפל בים הוא הגדיר "לא מדויק"

התוצאה של הניסוי שביצעה הבוקר (ג') מערכת הביטחון בטיל "חץ 2" עדיין מעורפלת: בכיר במערכת הביטחון אמר כי עד כה לא ברור אם יירוט טיל המטרה הסתיים בהצלחה, וזאת אף שבשלב זה בניסויים קודמים כבר ניתן היה לדעת אם הייתה פגיעה של הטיל המיירט.

 

במקביל, על פי דיווח בעיתון "נובוסטי" בצהריים, מערכת רוסית שעקבה אחר שיגור טיל המטרה שנורה מהים התיכון לכיוון ישראל, זיהתה אותו נופל בים - כ-300 קילומטרים מחופי תל אביב. בכיר במשרד הביטחון הגדיר את הדיווחים הרוסיים "לא מדויקים".

 

בהתייחסו לניסוי ציין הבכיר שטיל המטרה מסוג אנקור, שדימה טיל אויב, שוגר מעומק הים התיכון לכיוון מדינת ישראל, ומערכות המכ"ם עקבו אחריו עד ששוגר לכיוונו טיל החץ בגרסתו המעודכנת והחדשה, "בלוק 4".

 

"זהו מצב מורכב ועדיין אנו לא יודעים אם היה יירוט", אמר בכיר בתעשייה האווירית. "זה תהליך שייקח כמה ימים. צריך להבין שבכל שנייה שהוא באוויר, הטיל המיירט שולח לנו מידע בכמות של כמה כרכי אנציקלופדיית בריטניקה".

 

ניסויים קודמים במערכת "חץ 2", שמיועדת להגנה בשכבה הבינונית (מעל לכיפת ברזל ומתחת ל"חץ 3" שעתיד ליירט טילים מחוץ לאטמוספירה), נערכו כבר ב-2009 וב-2011. במשרד הביטחון הבהירו כי לא מדובר בהפקת לקחים ממבצע צוק איתן אלא כחלק מהתאמת המערכת לאיומי הטילים והרקטות החדשות באזור.

 

בניסוי היום השתתפו נציגי חיל האוויר, נציגי ה-MDA (סוכנות הטילים האמריקנית) והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק. הקבלנית הראשית לפיתוח המערכת היא התעשייה האווירית בשיתוף עם חברת בואינג האמריקנית, אלתא ואלביט מערכות/אלישרא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שובל הטיל המיירט, הבוקר מעל אשדוד
מומלצים