שתף קטע נבחר

יש עתיד על 0% מע"מ: נתניהו תמך, ההצעה תאושר

במפלגתו של שר האוצר דחו את דבריו של חבר הכנסת משה גפני, שגילה כי ראש הממשלה אמר לראשי הסיעות החרדיות שהוא מתנגד לחוק מע"מ 0% לרוכשי דירה ראשונה. במפלגה אמרו: "אנחנו לא מתרגשים מהתדרוכים של גפני ומהניסיונות של החרדים לטרפד את החוק - החוק יגיע לאישור סופי בתחילת המושב הקרוב של הכנסת"

ח"כ משה גפני גילה בוועדת הכספים של הכנסת כי הוא הבין מראש הממשלה "באופן ברור" שבנימין נתניהו מתנגד לחוק מע"מ אפס, אך בסיעתו של שר האוצר יאיר לפיד בטוחים שהצעת החוק תאושר ובקרוב.

 

ביש עתיד אמרו בתגובה כי "במפלגה לא מתרגשים מהתדרוכים של גפני ומהניסיונות של החרדים לטרפד את החוק". עוד נמסר כי "ממשלת ישראל, כולל ראש הממשלה, הצביעה בעד החוק והוא עבר קריאה ראשונה בכנסת".

 

עוד בחדשות:

ניסוי ה"חץ 2": לא ברור אם היירוט הצליח  

התקינו GPS ברכב השכור - וחזרו לגנוב אותו

 

במפלגתו של שר האוצר הוסיפו כי הדיונים על החוק בוועדת כספים של הכנסת מתקדמים בצורה טובה והחוק יגיע לאישור סופי בתחילת המושב הקרוב של הכנסת, שיחל אחרי החגים. "אנחנו נמשיך לפעול להורדת מחירי הדיור במסגרת התוכנית הרחבה של קבינט הדיור, וזאת על מנת שזוג צעיר במדינת ישראל יוכל לרכוש לעצמו דירה במחיר שפוי", אמרו ביש עתיד.

יש שיתוף פעולה? לפיד עם נתניהו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
יש שיתוף פעולה? לפיד עם נתניהו(צילום: EPA)

גפני גילה בדיון, כי בפגישת נתניהו עם ראשי הסיעות החרדיות שנערכה אתמול, "אנחנו הבנו ממנו באופן ברור כי הוא מתנגד לחוק". עוד הטיח גפני בפני יו"ר הוועדה, ח"כ ניסן סלומינסקי

 (הבית היהודי), כי "ראש הממשלה הכחיש בפנינו מכול וכול שהוא ביקש ממך לקדם את החוק בוועדה, וזה בניגוד למה שאמרת לנו בוועדה. הוא אמר לנו בפירוש שהוא לא דיבר איתך". סלומינסקי הגיב: "לא אמרתי שהוא דיבר אתי. אמרתי שהוא דיבר עם ראשי מפלגתי".

 

גפני וחבר סיעתו, ח"כ יעקב ליצמן, הוסיפו: "אמרת בוועדה שאתה פועל לבקשת ראש הממשלה. זה עוד שקר שלך". סלומינסקי אמר מצדו: "אתם הופכים את הוועדה לגן ילדים". גפני הפטיר: "סיעת הבית היהודי היא גן ילדים".

 

בתוך כך, יו"ר מפלגת קדימה ח"כ שאול מופז הביע התנגדות לתוכנית 0% מע"מ. לדבריו, "זו תוכנית נקודתית וצרה, שאינה יכולה לעמוד לבדה, משום שהנחת המע"מ על דירה ראשונה מפלה את הצעירים שמבקשים לרכוש דירה מיד שנייה – וזה הרוב. מי שייהנה מהטבת 0% מע"מ אלה הקבלנים שיעלו את המחירים והנחת המע"מ תזניק את הביקוש אך לא תגדיל את ההיצע – ולכן לפי כל התחזיות תוביל להעלאת מחירים נוספת".

 

ח"כ מופז מציע בין היתר להפחית את ההון העצמי הנדרש ל-10% בלבד מערך הדירה, להתאים את גובה המשכנתה לגובה שכר הדירה באזורי ביקוש ולהרחיב את מעגל הזכאים עבור משכנתה ממשלתית. לדבריו, "יישום התוכנית המקיפה לפתרון משבר הדיור שניסחתי לא יעלה שקל אחד יותר ממה שהמדינה מייעדת היום ליישום תוכנית מע"מ 0%".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים