שתף קטע נבחר

מזמין אוכל? תרום מצרך מהארון לנזקקים

איך מחברים תל אביבים צעירים שאוגרים מזון בארונות אבל לא מספיקים לבשל אותו לבין קשישים עריריים ומשפחות נזקקות שאין להם מספיק אוכל לארוחת החג? עמותת המתנדבים "שורשים" וספר האוכל מציעים פתרון מקורי וקל לתרומת מזון לנזקקים בחג

כיום, משלוחים בתל אביב מהווים כ-58% מהמשלוחים בארץ בכלל, ובנוסף, מחודש יוני ועד היום, בהשוואה לשנה שעברה, יש גידול של 35% בהזמנת משלוחים. לכן, החליטה עמותת "קבוצת שורשים" לצאת בקמפיין השנה לתרומות אוכל מיוחד לקראת החגים.

 

בניגוד לתרומות אחרות, בקמפיין הזה העמותה חוברת לאתר "ספר האוכל", אתר המאגד מסעדות רבות המבצעות משלוחי אוכל, ובמסגרת שיתוף הפעולה יוכל כל מזמין משלוח לתרום פריט מזון אחד או יותר שאותם הוא ייתן לשליח – קל ופשוט לכל אחד.

 

איך מחברים תל אביבים צעירים שאוגרים מזון בארונות אבל לא מספיקים לבשל אותו לבין קשישים עריריים ומשפחות נזקקות שאין להם מספיק אוכל לארוחת החג? הקמפיין המקורי אותו הגה משרד הפרסום "מקאן תל אביב" המלווה את העמותה, נולד מתוך חשיבה כי לרבים מביננו יש מצרכי מזון בבית אבל לא כולם מבשלים (בדגש על הרווק התל אביבי) והרבה מעדיפים להזמין אוכל.

 

הרעיון מאפשר לכל אחד לתרום במחי יד מצרך מזון בסיסי שיהווה חלק מארוחת החג של נזקק מבלי להוציא סכום כסף נוסף ומבלי לצאת מהבית.

 

"אחרי שבשנה שעברה הקמנו מותג אופנה בשם roots שפנה לקהל הצעירים וכך גייסנו תרומות בדרך מקורית, חיפשנו גם השנה דרך יצירתית שתבלוט" מספר עמי אלוש, סמנכ"ל קריאטיב במקאן תל אביב, "מצאנו רעיון כזה שיושב על תובנה אמיתית שכל תל אביבי מכיר: מצד אחד, צעירים עם מוצרי מזון בארון שאין להם כוח לבשל ומצד שני, קשישים שאין להם כלום בארון, אנחנו רק עשינו את החיבור ביניהם ואני שמח על שיתוף הפעולה עם ספר האוכל שאפשר לנו את זה".

 

כך נראה קמפיין שורשים בשנה שעברה:

 

עמותת קבוצת שורשים הוקמה לפני 15 שנים, במטרה לסייע לקשישים עריריים ומשפחות מהקהילה האתיופית, משפחות מרובות ילדים

ואמהות חד הוריות.

 

העמותה שולחת יותר מ-1,500 חבילות בעזרת כ-1,000 מתנדבים, משנה לשנה מתנדבים יותר אנשים וכך גם מספר המשפחות שמקבלות עזרה. המטרה העיקרית היא להעניק ארוחה חמה, חום ועזרה.העמותה כולה מורכבת ממתנדבים ואין בה כלל מקבלי שכר. לקראת החגים הם מתדפקים על דלתות ומביאים חבילות מזון, זר פרחים, חיוך,

חום אנושי והמון תשומת לב ואהבה לאילו שמצרכים כאלו הם יקרי מציאות עד לא קיימים בעולמם.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים