שתף קטע נבחר

כרוניקה של אכזריות ידועה מראש: המפה של הימלר

האם היינריך הימלר "נולד" לרוע או הושפע רק מהתקופה? איפה הפגין חולשה? איזה יחס הפגין לאשתו? ומה חושבת עליו בתו? שרונה פומס בקשה לדעת איך נראית מפה של אדם אכזר, קר, קיצוני ולא מאוזן

בעוד הסתיו, המיוצג על ידי אלמנט המתכת, מתדפק על הפתחים אני מתוודעת לכתבות העוסקות בעולמו של היינריך הימלר. מי שהיה מהאכזריים והנאמנים ברייך השלישי, הקים את ארגון האס.אס והיה ממונה על ביצוע הפתרון הסופי, עורר את סקרנותי. רציתי לראות כיצד נראית מפה אסטרולוגית של איש אכזר כל כך, בעיקר לאור העובדה שאכזריים לא פחות מוסיפים להיות בעולם המוסלמי, בדאע'ש ובכל מקום. מעניין אותי לדעת איך זה ניבט במפה וגם קשור לאלמנט המתכת?

 

אלמנט המתכת מביא רוח סתווית של שעות בין ערביים, לעיתים נעימה ולעיתים קרירה המציינת תקופת מעבר לא יציבה. הימלר, שבמפתו היה אלמנט של מתכת ברמות גבוהות מידי, לא יציבות ולא מאוזנות, חי בעולם מתכתי ,שוביניסטי, מאצ'ואיסטי, עולם ינגי מידי של השרדות, מלחמות, סדר וארגון - המייצגים כולם גם את אופייה של התקופה, של המדינה בה הוא חי ושל אלמנט המתכת.

 

 

איך נראית אכזריות על המפה? הימלר (צילום: gettyimages imagebank) (צילום: gettyimages imagebank)
איך נראית אכזריות על המפה? הימלר(צילום: gettyimages imagebank)

 

חמשת האלמנטים

במפה של הימלר יש הרבה מאלמנט המים, יחד עם שפע של מתכת ואופס נעדר אלמנט האש. שעת הלידה שלו, על פי מה שמצאתי, היא שעת אחר הצהריים והיא תואמת את דמותו, אופיו ופועלו. אלמנט האש - המביא חמלה, חום ורגש היוצא מהלב וניבט בעיניים - לא נמצא במפה שלו כלל באופן גורלי וגם בכל העשורים בהם הוא פעל.

 

תמונת מצב של חמשת האלמנטים יכולה לשקף את המערך האנרגטי המולד, המאוזן והלא מאוזן, שלנו ולתת מידע מרתק על האסטרולוגיה הסינית ועל החוכמה המדהימה, כה מדויקת וכה מאירת עיניים.


היינריך הימלר

היינריך הימלר
שנה חודש יום שעה

ינג מתכת

חולדה

ין עץ

תרנגול

ין מים

שור

ין מתכת

תרנגול

ין מים ין מתכת

ין אדמה

ין מים

ין מתכת

ין מתכת

 

לא מדובר רק באלמנט המתכת המרובה, אלא גם בטיפוס של ין מים בכוכב התומכים הדיס-הרמוניים העוסק באדם פרנואיד, סודי, רגיש מידי לעצמו, מנותק, מחליט החלטות לא הגיוניות, מאמין באמונות תפלות ואוהב בהירי עור (מתכת). בנוסף, עודף המים במפה שלו מתפזר ליותר מידי כיוונים לא יציבים. טיפוס של ין מים מתכת מאופיין על פי האסטרולוגיה הסינית ובדומה לאיכויות הטבע במים קפואים - חשיבה בהירה והחלטות קרות. אלמנט המתכת נחשב לאלמנט המגן עלינו ולכן וודאי הגן גם עליו ואיפשר לו להוציא לפועל את התוכנית הזדונית, האלוהית ככל הנראה, בלי להיות מעורב בה רגשית.

 

מכתבים מנותקים

קיים פער גם בין החזות המאוד הגיונית ומאורגנת במפה שלו לבין עולמו הרגשי הנסתר. בין תכניות ביצוע קרות לבין ההתעלפות שלו כשראה חייל מבצע פקודה שלו הורג יהודי בפתח הבור, בין המכתבים המסודרים, המתוייקים והאדם הערכי שביקש להיות "בסדר" כביכול. הוא כתב לאשתו, שלא באמת הכיר ולא באמת פגש וודאי לא שיתף במה שקורה, בכל מה שהוא עושה ובמי שהוא באמת. אין במכתבים שום דבר למעט פרטים טכניים, רגש קר ויציאה ידי חובה. המכתבים ה"מנותקים" משקפים אותו ואת עולמו ונכתבו באופן מנוכר גם בתקופה הסוערת ביותר של המלחמה או כשהפילגש שלו עמדה ללדת.

 

במפה האסטרולוגית מסוג "הקיסר הסגול" - שיטה שונה ומדהימה בניתוח מפות - רואים באופיו את כוכב 6 האכזר, את כוכב ה-14 המביא הרס, את הוורקוהוליזם המולד שלו המביא לו מעמד לצד כוכב 46. כן מצבו הרגשי מהלא יציבים שיש והוא חווה בדידות. נקודת האור נמצאת בארמון הילדים שם רואים את הבת שלו מביאה לו עדנה ואכן הסתבר, שהיא לא הייתה מוכנה להתראיין בכתבה על אביה ועשתה למען הנאצים החולים בשנים האלה לאחר המלחמה. רואים במפה כיצד בסוף חייו הוא נותר ללא נכסים וכיצד הם עוזבים אותו ביום התאבדותו במאי 1945.

 

אני מאמינה ונוכחת בזה שאנשים ששרדו את השואה היו עם מפות בהן אלמנט האש היה אלמנט משמעותי המאפשר לא רק חימום פנימי של הלב גם בעיקר אופטימיות בתקופה כה חשוכה וכה מתכתית. אני רואה זאת במפות של הורי, שנשארו אופטימיים גם לאחר זוועות השואה, אך אני גם רואה את אלמנט האש המייצג את העידן החדש, המתקרב לעולמנו, ממיס את המתכת ,מחבר אותנו אל הלב ואומר "שלום מתכת, שלום נוקשות, שלום אכזריות, שלום כאב. ברוכה הבאה אופטימיות"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages imagebank
רגש קר. הימלר
צילום: gettyimages imagebank
מומלצים