שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זה אתה? זיהוי פנים במקום סיסמה
  חברה ישראלית בשם Is It You (האם זה אתה?) רוצה להחליף את הקלדת הסיסמאות המסורבלות בצילום הפנים. הם מבטיחים מוצר תוך שנה ואומרים שהיתרון שלהם הוא היכולת לזהות אדם חי לעומת תמונה

  חברת Is It You הישראלית מאמינה שתם זמנן של הסיסמאות, והיא מפתחת יישום לזיהוי פנים שיחליף את תהליך ההקלדה. החברה התחרתה בימים האחרונים והגיעה לגמר ב-Techcrunch Disrupt, אבל לא גרפה את הפרס הראשון.

   

  צילום: אסי כהן ויוגב אטיאס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מה מיוחד בהם?

  זיהוי פנים היא טכנולוגיה לא חדשה. אפשר כבר היום לנעול חלק מהסמארטפונים באמצעות צילום ביומטרי של הפנים, כך שרק בעלי הסמארטפון יוכל לפתוח אותו כשיביט למצלמה. גם פייסבוק משקיעה מאוד בזיהוי ביומטרי, ומציעה לתייג תמונות אוטומטית על פי מאגרי התמונות שלה ומידע שמספקים הגולשים, כשישנן חברות רבות נוספות שעוסקות בתחום.

   

  נמרוד כהן, מחממת Explore.Dream.Discover שהשקיעה בחברה, מסביר כי אכן יש חברות שעושות זיהוי פנים טוב יותר וטוב פחות, אך הייחוד של Is It You היא בשני דברים עיקריים. לדבריו, הטכנולוגיה של החברה יכולה לזהות אדם גם בתנאי תאורה לקויים מאוד, אחרי שינויים פיזיים בפנים (נניח הזדקנות או פציעות) ועל פי הדגמה שביצע, גם בזוויות שונות מול המצלמה. כהן הניח את המצלמה מתחת לאף ועדיין הצליח להזדהות.

   

  ייחוד נוסף, לטענת כהן, הוא היכולת לזהות אדם חי. כלומר תמונה או פסל שנעשה בהדפסת תלת מימד לא יצליחו להערים על הטכנולוגיה של Is It You, שעובדת גם במצלמות הרגילות המובנות בטאבלטים ובסמארטפונים של היום. אחד המימושים שמציע כהן, הוא להוציא כסף מכספומט רק על ידי הזדהות ביומטרית.

   

  השאיפה של החברה היא לצאת עם מוצר מסחרי בטווח של חצי שנה עד שנה מהיום, לאחר שיושלמו מגעים עם חברות שונות בתחום הבנקאות ואבטחת המידע.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "זה אתה? זיהוי פנים במקום סיסמה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים