שתף קטע נבחר

האיש שחולם על נשיאות תמך בישראל והושפל

סנאטור טד קרוז, תומך נלהב של ישראל והיהודים, מוזכר כמועמד אפשרי לנשיאות ארה"ב ב-2016. בכנס נוצרי הוא אמר ש"מי ששונא את ישראל שונא את ארה"ב", וקריאות בוז אילצו אותו לרדת מהבמה

הסנאטור הרפובליקני טד קרוז, אחת הדמויות השנויות במחלוקת בפוליטיקה האמריקנית אבל ידיד אמיץ של ישראל, נטש אירוע של ארגון נוצרי בוושינגטון שבו הרצה, לאחר שספג קריאות בוז ממיעוט צעקני שונא ישראל על דבריו בזכות ישראל והעם היהודי.

 

קרוז, סנאטור מטקסס, הוא אחד ממובילי תנועת מסיבת התה השמרנית בקונגרס האמריקני והאחראי להשבתת המשק האמריקני שבה הובסו הרפובליקנים, אבל בכל הקשור לישראל הוא נאמן וחסר פשרות. התמיכה שלו בישראל במהלך המלחמה בעזה היתה מלאה. קרוז הוא גם אחד האישים הבולטים שמוזכרים כמועמד אפשרי לנציג המפלגה הרפובליקנית בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016.

הסנאטור טד קרוז (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הסנאטור טד קרוז(צילום: AFP)

בארוחת ערב של ארגון "הגנה על הנוצרים" אמר הסנאטור קרוז בנאומו שאלה ששונאים את ישראל שונאים גם את ארה"ב, ושאלה ששונאים את היהדות שונאים גם את הנצרות. סנאטור קרוז הטיף לבאים ששנאת ישראל והיהודים "מנוגדת למשנתו של ישו".

 

התגובה הייתה קריאות בוז של חלק קטן אבל צעקני. קרוז הגיב ואמר להם שאין לנוצרים במזרח התיכון ידיד טוב יותר מישראל. סנאטור קרוז סיפר שלא נותרה לו ברירה, "ולאחר כמה דקות אמרתי להם - 'אם אתם לא תעמדו לצד ישראל, אם לא תעמדו לצד היהודים, אז אני לא אעמוד לצדכם' וירדתי מהבמה".

 

הנחישות של הפוליטיקאי האמריקני היא נדירה והוא לא עשה לציבור באולם שום הנחות. הוא כינה את צעקות הבוז "רוע משחית" שהרים את ראשו המכוער באירוע. "האירוע הלילה בוושינגטון היה אמור להיות לילה של אחדות, כשאנחנו מתכנסים לאירוע של קבוצה הקוראת לעצמה 'הגנה על הנצרות', אבל במקום זה האירוע הדרדר להצגה מבישה של קנאות עיוורת ושנאה", קבל הסנאטור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
טד קרוז. "אתם לא עם ישראל? אני לא אתכם"
צילום: AFP
מומלצים