שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה: שגרירה ישראלית במדינה ערבית
  משרד החוץ מיישם מגמה לאיוש נשים בתפקידים בכירים: עינת שליין תייצג את ישראל בירדן. שש נשים נוספות מונו לשגרירות, בין השאר בצרפת ובספרד
  סדרת מינויים של שגרירים שפורסמה היום (א') מיישמת את המגמה של משרד החוץ לשלב נשים בתפקידים דיפלומטיים בכירים. מבין 12 המינויים ברשימה, שבעה מהם מאוישים על ידי נשים, כולל שגרירה אישה ראשונה במדינה ערבית. כל המינויים דורשים את אישור הממשלה.

   

  עוד בחדשות:

   

  לתפקיד השגרירה בירדן מונתה עינת שליין, אשת משרד החוץ ב-22 השנים האחרונות, שמכהנת כיום כראש החטיבה הבינלאומית במרכז למחקר מדיני.
  היא למעשה חוזרת לרבת עמון, העיר שבה החלה את הקריירה הדיפלומטית שלה. בנוסף שירתה שליין בעבר בשגרירות ישראל בוושינגטון.

   

  המינויים האחרים:

  עליזה בן נון (ראש המטה של השר אביגדור ליברמן), מונתה לשגרירה בצרפת.

  תלי שם אש תהיה השגרירה ברומניה.

  אירית ליליאן (מנהלת מחלקת אירופה הדרומית), תהיה השגרירה בבולגריה.

  סימונה פרנקל (מתאמת מפגשים בין הממשלות באגף אירופה), תהיה השגרירה בבלגיה.

  יעל רביע (ראש החטיבה לכלכלת המזרח התיכון), תהיה השגרירה בקפריסין.

  דן סתיו יהיה השגריר באזרבייג'אן.

  דני קוטנר (ראש חטיבת צפון אמריקה), יהיה השגריר בספרד.

  יוני פלד יהיה השגריר במקסיקו.

  זאב בוקר יהיה השגריר באירלנד.

  אילן בן דב (מנהל מח' מרכז אירופה), יהיה השגריר בסלובקיה.

  ג'ודי שורר תהיה הקונסולית הכללית לאטלנטה.

   

  ברכה בערבית לסיסי

  שריר שמונה כבר לפני כמה חודשים, חיים קורן, הגיש היום את כתב האמנתו לנשיא מצרים עבד אל פתאח א-סיסי בארמונו בקהיר. זה קרה שלוש שנים בדיוק לאחר שאלפי מתפרעים הסתערו באלימות על שגרירות ישראל. 

  השגריר קורן ונשיא מצרים א-סיסי ()
  השגריר קורן ונשיא מצרים א-סיסי

  קורן הגיע לקהיר כבר לפני שלושה חודשים וכעת עם הגשת כתב ההאמנה יוכל להתחיל לתפקיד באופן רשמי וגם להתראיין. קורן הוא מוותיקי משרד החוץ ומומחה למזרח תיכון ולענייני סודן. בתפקידו הקודם היה שגריר לא תושב לדרום סודן.

   

  מאז פינוי השגרירות הישראלית בקהיר - אין מבנה מסודר שמשמש כשגרירות. הצוות הישראלי מתפקד מבית השגריר וכל סוף שבוע חוזר לארץ. בשלוש השנים האחרונות מתנהלים מגעים כדי לאתר מבנה חדש שיענה על צורכי האבטחה המורכבים של ישראל.

   

  קורן מתחיל את כהונתו כאשר יחסי ישראל מצרים נמצאים בתקופה טובה שבה לשתי המדינות יש אינטרסים רבים וגם שיתופי פעולה מאחורי הקלעים. במשרד החוץ אומרים, כי "ישראל היתה שמחה אם המצרים היו מחזירים לארץ את שגרירם, עאטף סאלם, שהוחזר לפני כשנתיים במבצע עמוד ענן להתייעצויות ומאז לא חזר לארץ".

   

  השגריר קורן התקבל בארמון בקהיר על ידי הנשיא סיסי והגיש את כתב האמנתו במסגרת טקס הגשת כתבי האמנה בהשתתפות 16 שגרירים של מדינות שונות. השגריר הישראלי בירך בערבית את הנשיא סיסי על שיתוף הפעולה הטוב הקיים בין שתי המדינות. הטקס צולם ושודר בטלויזיה המצרית.

   

  בעניין אחר ופחות חגיגי במשרד החוץ - ועד עובדי המשרד הודיע היום כי החל מהשבוע הם ישבשו את פעילותם כי המשרד לא עומד בסיכומים עמם לגבי תנאי העבודה. לטענתם חל עיכוב משמעותי בחתימת הסכם השכר שגובש לאחר השביתה באפריל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים