שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  זכתה בקרניות של אסי דיין: "זו מתנה גדולה"

  במשך 40 שנה היא עסקה בהבאת תינוקות לעולם, אך דווקא מותו של אדם אחר החזיר לה את מאור עיניה. "זו אצילות נפש, לתת דבר כזה לאדם אחר", כותבת בטור אישי האישה שקיבלה את קרניות עיניו של אסי דיין

  כ-40 שנה אני מיילדת ובמהלך חיי המקצועיים ראיתי אלפי הורים מאושרים ופי כמה תינוקות בני יומם. השתתפתי בלידות של אישים בעלי שם, זמרים, רופאים, ציירים - אישים מכל גווני הקשת החברתית והתרבותית. אוושת ליבם הראשונה נשאה בחובה אהבה לאור שעטף אותם, שלושה ק"ג של יצור אנושי תלותי, דורש חמלה. כמה טוב היה לי לגרום אושר לאחרים, להעניק חום ולקבל אהבה. 

   

   

  חותמים עכשיו:

   

  התרומות שמצילות חיים

  הנשיא הנבחר ריבלין: "לי יש כרטיס אדי, חתמו אתם"

  משפחתו של אסי דיין תרמה את קרניות עיניו

  מעכשיו: אין הגבלת גיל בהשתלות איברים

   

  תקצר היריעה מלתאר את כל חוויותי במחלקה הכי שמחה בבית החולים, אך לפני

  מספר שני גיליתי כי לא אנחנו בוחרים את רגעי השמחה והאושר, וודאי לא את רגעי השפל והעצבות. תמיד האמנתי בתקווה כי אם נסגרת דלת - נפתח חלון, אך האובדן של מאור עיני גרם לי לחשוב שלעתים הדלת נסגרת בטריקה.

   

  לפני מספר שנים חליתי בקטרקונוס, מעין עווית בעדשת העין שגורם לאט לאט לאובדן הראייה. ניסיתי שלל עדשות על מנת להימנע מניתוח, אך לפני כשנה וחצי הבנתי שאין מנוס - והחלטתי לקבל תרומת קרנית. במשך חודשים ארוכים המתנתי לתרומה, לעתים אף חשבתי שלא תגיע. 

  אסי דיין. משפחתו החליטה על מתן התרומה (צילום: אורלי דיין) (צילום: אורלי דיין)
  אסי דיין. משפחתו החליטה על מתן התרומה(צילום: אורלי דיין)
   

   

  למרות הקושי לא ויתרתי על המראה של הגחת הוולד לאוויר העולם, על הרצון לנתינה אינסופית ליצור אנושי כל כך חלש מבלי לקבל חזרה, לראות את האור בעיני אמו. זה מה שעזר לי עם ההתמודדות הסזיפית ועם התכהות הראייה. ככל שאבד לי מאור עיני,כך האמנתי שיש שכר לפעולתי, וכמו שאני נתתי אהבה וחמלה ואושר לכל כך הרבה הורים ותינוקות חדשים - כך אקבל בחזרה.

   

  העניקו לי מתנה גדולה ואצילית

  ואכן, לפני מספר חודשים, בתילתו של חודש מאי, התבשרתי שיש תרומת קרנית עבורי. זה היה בסמיכות למותו של דיין, אבל לרגע לא חשבתי שזה קשור אליו.

   

  עברתי את הניתוח כשבועיים לאחר מותו, ובחודשים האחרונים החלמתי אט אט וראייתי

  החלה להשתפר. בכל החודשים הללו לא הפסקתי להודות לאותה משפחה אצילה שהחזירה לי את מאור עיני, מבלי לדעת במי מדובר.

   

  אך ממש לפני מספר ימים קיבלתי את ההודעה כי הקרניות הן של אסי דיין, האיש שרבים כל כך אהבו וכאבו את לכתו. הדבר הראשון שרציתי לעשות היה לפות למשפחת דיין כדי להודות להם. ההתרגשות שאחזה בי עם הידיעה לא שככה עד עכשיו, והייתי שמחה מאוד לפגוש אותם באופן אישי ולהודות להם על המתנה הגדולה והאצילית שהעניקו לי.

   

  אני מקווה שעבורם הידיעה כי מאור עיניי משמש אותי כדי להביא חיים חדשים תקל במעט על הכאב של האובדן, ובעיקר רוצה לנצל את הבמה כדי להודות להם על המתנה העצומה שנתנו לי.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אסי דיין. קיבלה את ההודעה כי הוא התורם רק לפני מספר ימים
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים