שתף קטע נבחר

נתניהו נגד מרכז הליכוד: מקיים כנס מקביל

את כנס מרכז המפלגה מקיים ח"כ דני דנון באשקלון, אבל ראש הממשלה בחר ללכת לאירוע בפתח תקווה ומנסה למשוך לשם את בכירי התנועה

ראש הממשלה מהליכוד נגד מרכז הליכוד: בזמן שנשיא ועידת המפלגה, ח"כ דני דנון, קיים הערב (יום ב') את כנס מרכז הליכוד באשקלון יחד עם מאות פעילים, ראש הממשלה בנימין נתניהו העדיף דווקא להשתתף בכנס אחר בפתח תקווה, ושם נשא נאום פוליטי.

 

כ-500 חברי מרכז, פעילים ושרים הגיעו להרמת הכוסית בפתח תקווה, ביקרו את דנון וקראו לאיחוד המפלגה. "גם אני הוזמנתי לכנס שמקיים דנון באשקלון", אמר אחד מהם. "מה שעושה דנון זה לא בסדר, הליכוד צריך להיות מאוחד. דנון אמר שבכנס שלו יהיו גם הרמת כוסית וגם דיון מדיני. אני לא מבין למה הוא עושה דיון מדיני ואיזה החלטות הוא יכול לקבל שם. ההחלטות שהוא יקבל הן לא ההחלטות של הליכוד. חבל שנפצל את הליכוד, אנחנו צריכים להיות מאוחדים ולתמוך ברה"מ ובגלל זה אני כאן". השרה לימור לבנת הוסיפה כי "המעשה של דנון אינו ראוי. אני לא מכירה ראש ממשלה אחר ראוי, לא בליכוד ולא באף מקום אחר". 

 

לאורך התקופה האחרונה, מאז שהתברר על הפיצול בין האירועים, טוענים פעילים מרכזיים בליכוד שנתניהו בורח מכינוס המרכז על מנת להימנע מסיטואציה מביכה הכוללת קריאות ביניים וביקורת - בעיקר בשל תוצאותיו השנויות במחלוקות של מבצע צוק איתן.

 

כעת מנסה כל אחד מהצדדים למשוך כמה שיותר לאירוע שלו, ובכירי השרים והח"כים נדרשו לבחור בין נתניהו לדנון. אלא שמכמה מהם נחסך הצורך לקבל החלטה. "נתניהו משתמש במרכז לפי הצרכים שלו", אמר בכיר בליכוד. "זו הפריבילגיה שיש לראש ממשלה מצד אחד, אבל זה לא נראה טוב", אמר בכיר אחר.

 

במהלך הכנס באשקלון, אישר מרכז הליכוד את הצעת ההחלטה "למיטוט חמאס והכרעה ברורה של המערכה בעזה. "צריך לשקם את ההרתעה ובסבב הבא למוטט את חמאס", אמר דנון".

 

ח"כים ושרים בליכוד מספרים על קרב של כמה ימים בין לשכת נתניהו לסביבתו של דנון - קרב שמגיע היום לשיאו. "בימים האחרונים זו מלחמה של ממש", אמר בכיר במפלגה. "הצוות של ראש הממשלה והצוות של דנון - כל אחד מהם מנסה לגרור כמה שיותר חברי מפלגה".

 

בכיר אחר בליכוד אמר ל-ynet: "היה ברור שראש הממשלה לא יבוא לכינוס המרכז. הוא לא בא בזמנו גם לכינוס המרכז שדנון עשה נגד ההקפאה בקדנציה הקודמת,

והיו עוד דוגמאות. נתניהו לא מגיע לישיבות מרכז שלא הוא יוזם. חוץ מזה, הוא באמת הוזמן מזמן לפתח תקווה, והוא לא יזם או ארגן את האירוע. נתניהו משתמש במרכז לפי הצרכים שלו. זו הפריבילגיה שיש לראש ממשלה".

 

ברקע נשמעת ביקורת על ראש הממשלה, שלא נותן עדיפות למוסדות הליכוד, ולמעשה מתחמק מהם. בלשכת נתניהו טענו בימים האחרונים שהוא ייעדר מהכנס באשקלון בשל האירוע בפתח תקווה שנקבע כבר לפני זמן רב. יחד עם זאת, מבדיקת ynet עולה כי בימים האחרונים - ובשל חילוקי דעות בין אנשי רה"מ לבין אנשי הסניף בפתח תקווה בדבר סידורי הכינוס ורשימת הנואמים - השתתפותו של נתניהו הייתה מוטלת בספק.

 

"אחרי שסניף פתח תקווה סירב לדרישות שלו, הוא יכול היה לבוא ולכבד את חברי המרכז בנוכחותו. נראה שהיה לו יותר דחוף ללבן את הנושא עם הסניף הפתח תקוואי שנתן לו תירוץ לא לבוא לכנס המרכז באשקלון", אמר בכיר בליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי, חיים צח, לע"מ
למי תהיה מסיבה יותר מוצלחת? נתניהו ודנון
צילום: מוטי קמחי, חיים צח, לע"מ
מומלצים