שתף קטע נבחר

חשד: שר לשעבר קיבל שוחד והיטה מכרזים

האיש, שלא מכהן יותר בממשלה, נחקר בחשד שהיטה מכרזים בהיקף מיליוני שקלים לטובת אחד מערוצי הכבלים. בתמורה הועסקה מקורבת שלו כמפיקה בערוץ והרוויחה מאות אלפי שקלים

שר לשעבר בממשלת ישראל עוכב הבוקר (יום ג') לחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה. הוא נחקר באזהרה בחשד להטיית מכרזים ממשלתיים בהיקף של מיליונים לטובת מקורביו בתמורה לשוחד. יחד עמו נעצרו עוד כמה מעורבים. המשטרה פשטה על ביתו וביצעה חיפושים.

 

עוד בחדשות:

לפיד: "אפרק את הממשלה ולא אעלה מסים"

"לא אוהבים שחורים": חשד לפשע שנאה בפ"ת

ילד בן 8 נדרס למוות בחניית בית ספר

דיווח: לוחמי דאעש הפילו מטוס קרב סורי  

  

חוקרי היחידה הארצית לחקירה הונאה חושדים שהוא היטה מכרזים לטובת אחד מערוצי הכבלים, ובתמורה הועסקה מקורבת שלו כמפיקה בערוץ והרוויחה מאות אלפי שקלים. במשטרה בודקים בין השאר אם חלק מהכסף הועבר גם לשר.

 

השר לשעבר נחקר במשך שעות ולאחר מכן יוחלט אם להביאו לבית משפט או לשחררו בתנאים מגבילים. החקירה נפתחה בעקבות דו"ח של מבקר המדינה בעניינו. עמו עוכבו לחקירה גורם בכיר בערוץ טלוויזיה ועוד אישה שהייתה על-פי החשד מקורבת לשר לשעבר. 

 

נגד האישיות הפוליטית הועלו בעבר טענות ציבוריות והוא אינו מכהן עוד בממשלה. החשדות למעשים מתייחסים לתקופה שבה כיהן כשר. במהלך החודשים האחרונים נוהלה חקירה סמויה, בפיקודו של תת ניצב אפרים ברכה, ובמהלכה נאספו ראיות המחזקות את החשדות.

 

הבוקר כאמור הוא זומן למשרדי להב 433 ושם מעמתים אותו עם החשדות. מדובר בין היתר בחשדות המסתכמים במיליוני שקלים רבים שאותם על פי החשד העביר למקורבים.

 

חקירת המשטרה התבססה בין היתר על רקע דו"ח של מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא, שמצא התנהלות פסולה אצל השר באחד הפרויקטים שבהם לקח חלק משרדו. ממצאי הדו"ח הועברו לרשויות החוק על ידי המשרד המבקר, לצד חומרים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
משרדי יחידת להב 433 שבה נחקר
צילום: עידו ארז
מומלצים