שתף קטע נבחר

ליברמן על פרישת סער: "הפסד לממשלה"

בכירים בליכוד אמרו כי הם מצטערים על הודעתו של שר הפנים שנטל פסק זמן מהחיים הפוליטיים. ליברמן: "הוא היה מהשרים הבולטים". דנון: "מצטער שעוד אחד מטובי בני הליכוד עוזב אותנו". רגב: "מכה קשה לליכוד"

המערכת הפוליטית סוערת, לאחר ההודעה הדרמטית של גדעון סער, שהודיע הערב (יום ד') כי הוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים . נשיא המדינה, ראובן ריבלין, כתב: "גדעון סער הוא איש של מעשה ונתינה למען העם והארץ. מנהיג אמיתי. צר לי על הודעתו דווקא בעת הזו בה אתגרים רבים כל כך עומדים לפתחנו אך אני מאחל לו הצלחה רבה בכל מקום אליו תוביל אותו הדרך". ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב: "אני מכבד את החלטתך לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מודה לך על שנים ארוכות של פעילות ועשייה ציבורית בממשלה, בכנסת ובתנועת הליכוד ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך". שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר: "אני מצטער על התפטרותו של גדעון סער מן הממשלה. בשנותיו בממשלה מילא סער את תפקידיו כשר החינוך והפנים בצורה טובה ביותר והיה מן השרים הבולטים. פרישתו היא הפסד לממשלה ואני מקוה שהוא ימשיך לתרום לחיים הציבוריים בישראל".

 

בפני כ-1,000 אנשי ליכוד - ביניהם השר יובל שטייניץ, חברי כנסת וראשי רשויות - הודיע סער כי החליט לפרוש מהחיים הפוליטית כדי לבלות יותר זמן עם בני משפחתו.

 

 
שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הביע צער על הפרישה: "גדעון סער הוא פוליטיקאי ראוי במובן הטוב של המילה, איש ליכוד אמיתי ושר מנוסה וביצועיסט שהותיר חותם במשרדים בהם שירת. גדעון גדל והתפתח בליכוד, ולאורך הדרך ייצג נאמנה את ערכי התנועה והיה מחויב לה, גם בימי סגריר. הצורך לבלות בחיק המשפחה הוא טבעי ומובן, בוודאי שבעיסוק תובעני ופומבי שכזה, ואני מאחל לו שעתה יוכל להקדיש זמן רב יותר למשפחתו".
 
השר גלעד ארדן, ששמו הוזכר גם כן כמי שמועמד לפרוש מהממשלה לטובת תפקיד השגריר באו"ם, אמר: "פרישתו של השר סער, חברי לדרך - מצערת מאוד. נבחרנו ביחד לכנסת ונאבקנו במשותף שנים רבות לחזק את הליכוד ולהנחיל לציבור את ערכיו הלאומיים. בכל תפקידיו פעל גדעון במלוא כוחו בכדי להצעיד את מדינת ישראל ואזרחיה לעתיד טוב יותר ואין ספק שחסרונו מסביב לשולחן הממשלה יורגש".

 

מי שעוד הביע צער על לקיחת פסק הזמן הוא יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ יריב לוין. הוא אמר: "הצטערתי לשמוע על החלטתו של חברי, שר הפנים גדעון סער, לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים.

 יש לי הערכה גדולה לפועלו ולתרומתו של גדעון לתנועת הליכוד ולמדינת ישראל, אני מאחל לו הצלחה רבה ומשוכנע כי יצליח בכל אשר יפנה ועוד ישוב לשורות הנהגת הליכוד".

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

חברו לסיעה, ח"כ דני דנון, הוסיף: "מצטער שעוד אחד מטובי בני הליכוד עוזב אותנו.

 לכתם של סער וכחלון הוא סימפטום לניתוק שקיים בין השטח בליכוד לבין ההנהגה".

 

ח"כ מירי רגב אמרה: "הופתעתי מהחלטתו של השר גדעון סער לפרוש מתפקידו בכנסת. השר סער, הוא אחד השרים המובילים בליכוד, הוא נכס לתנועה ואחרי עזיבתו של כחלון, עזיבתו של סער היא מכה קשה לליכוד. אני שמחה שהשר הודיע שהוא לא עוזב את התנועה ומקווה שלאחר שינוח ויצבור כוחות מחודשים, יחזור לליכוד".

 

סגנית השר ציפי חוטובלי אמרה כי "גדעון סער הוא מהפוליטיקאים המוכשרים שצמחו בליכוד ופרישתו היא סדק בדור הביניים בתנועה. על התנועה להתלכד סביב מנהיגות נתניהו ולזכור כי תנועה ללא מחנות פוליטיים שתיצמד לדרך תוכל להמשיך להוביל את המדינה".


 

גם בבית היהודי הגיבו לחדשות. שר הכלכלה נפתלי בנט אמר כי "השר גדעון סער הוא אידיאולוג אמיתי, שר מצויין ושותף לדרך, ומעמודי התווך של תנועתו הליכוד. אני מכבד את הודעתו ומקווה שישוב במהרה לחיים הציבוריים. ישראל זקוקה לאנשים כמוהו". השר אורי אריאל הוסיף: "אני מביע צער על פרישתו של השר גדעון סער. השר סער פעל יחד איתי בשותפות מלאה במאמץ להורדת מחירי הדיור ללא שיקולי אגו ויוקרה. לצד זה היה חבר אמת של ארץ ישראל ופעל רבות לחיזוק ההתיישבות בכל חלקיה. חסרונו יורגש ואני מקווה שנשוב ונזכה לראותו שוב במערכת הפוליטית במהרה".

 

ח"כ אורית סטרוק, ממפלגתו של בנט, הביעה צער על הפרישה ואמרה: "השר סער, ידיד חברון ואיש ארץ ישראל שהביע בעקביות התנגדות להקמת מדינה פלסטינית, היה שותף פעיל במהלכים משמעותיים של שדולת ארץ ישראל. אין ספק שחסרונו יורגש מאוד במערכת הפוליטית כולה. אין לי ספק שהוא ישוב ויתרום מערכיו ויכולותיו למדינת ישראל".

 

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה, ח"כ יצחק הרצוג, תקף את ראש הממשלה: "הודעת הפרישה של גדעון סער מאיצה את התפוררות הליכוד. הקרובים ביותר לבנימין נתניהו, אלה שמכירים אותו מקרוב, כחלון, סער, בקרוב ארדן, מעדיפים לעזוב משרות בכירות ומביעים אי אמון בנתניהו. אי אפשר לטעות במסר שהם מעבירים: את ראש הממשלה הזה, שחתום על הכישלון הכפול, הכלכלי והמדיני, צריך להחליף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר גדעון סער
צילום: מוטי קמחי
מומלצים