שתף קטע נבחר

הבוקר שאחרי: סער בטיול משפחתי - "תודה על האהבה"

שר הפנים גדעון סער, שהדהים והודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים, יצא ביום שאחרי לטיול ראשון עם רעייתו גאולה אבן ובנו דוד. בסטטוס שפרסם הבוקר התנצל בפני מי שחש צער על עזיבתו את התפקיד: "לא עוזב את הדרך". במקביל, נתניהו נאם בפני ראשי ערים - ולא אמר מילה על סער

היום שאחרי רעידת האדמה הפוליטית: בזמן שבליכוד כבר מתחילה מלחמת הירושה על כיסאו המתפנה בממשלה של גדעון סער, שר הפנים הפורש מעדיף לבלות עם המשפחה. הבוקר פרסם סער סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו ובו התנצל בפני מי שנגרם לו צער על פרישתו. הוא ציין כי "אני עוזב תפקידים, אבל לא את הדרך שלמענה לחמתי".

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

רעידת אדמה פוליטית, הכתבות האחרונות

סער פרש: "אבידה לליכוד, לקחו לנו מנהיג"

גילה גמליאל: "אני אהיה שרה, נתניהו הבטיח"

אחרי בגין, מרידור וכחלון - עוד אבידה לליכוד

קרב הירושה: מי יהיה שר הפנים ומי יקודם לשר?

 

על רקע הסערה הפוליטית, נאם היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס מרכז השלטון המקומי בפני ראשי ערים - חלקם אנשי הליכוד - ולא אמר מילה על סער. "אני אומר לכם תודה על המנהיגות שהפגנתם במהלך החודשים האחרונים. סייעתם לי לשר הביטחון ולרמטכ"ל", הצהיר נתניהו.

 

"היו לנו הישגים: החמאס הוכה מכה קשה, השמדנו את מנהרות הטרור והחמאס יודע שלא נסבול את מה שהוא מכנה טפטוף, ולראייה המהירות בה תפס את המבצעים אתמול", המשיך נתניהו. לעומתו, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס לא חשש להזכיר את סער, ואמר בכנס: "אדוני ראש הממשלה, תיק הפנים שיישאר במפלגה שלנו. תודה לשר הפנים שעשה עבודה מצוינת ודרך צלחה".

 

לפיד: צר לי על החלטתו של סער

גם יו"ר יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד, הזכיר את עזיבתו של סער במסיבת עיתונאים שכינס ואמר כי "אני כמובן מכבד את הבחירה שלו אבל צר לי עליה. מאחל לו הצלחה בכל אשר ילך. אני מקווה שהוא יחזור". על המתיחות עם נתניהו אמר: "פנינו אינם למשבר. אנחנו לא מעוניינים במשבר. אני לא חושב שבחירות זה דבר טוב. הסיטואציה הפוליטית של הימים האחרונים ו-24 השעות האחרונות מחייבת אותנו לאחריות".

 

הסטטוס של גדעון סער. לא נוטש את הדרך ()
הסטטוס של גדעון סער. לא נוטש את הדרך
  

אתמול, באירוע הרמת כוסית מול 1,000 פעילי ליכוד, הדהים שר הפנים והודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים. סער, שנבחר פעמיים למקום הראשון בפריימריז של הליכוד, אמר כי יתפטר מתפקידו כשר הפנים ומכהונתו כחבר כנסת. "בקרוב בני דוד יתחיל ללכת, ואני רוצה ללכת איתו יד ביד", אמר אל מול הפעילים ההמומים.

 

סער, שהוזכר לא פעם כיורש אפשרי של נתניהו, לא הזכיר אותו בנאומו אף לא פעם אחת. גם הודעת התגובה של נתניהו הייתה צוננת יחסית והבהירה כי תהום נפערה בין השניים. מלשכת נתניהו נמסר אתמול כי "נתניהו שוחח הערב עם השר סער ואמר לו: 'אני מכבד את החלטתך לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מודה לך על שנים ארוכות של פעילות ועשייה ציבורית בממשלה, בכנסת ובתנועת הליכוד, ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך'".

 

בליכוד כבר החלו הקרבות על המקום המתפנה בממשלה, ועל תפקיד שר הפנים. הח"כית גילה גמליאל אמרה באולפן ynet: "ברגע שיסתיימו החגים גדעון יתפטר מהמערכת הציבורית וראש הממשלה ימנה אותי להיות שרה. יש לי הבטחה מפורשת מראש הממשלה. זו כבר קדנציה שלישית שאני מחכה".

 

אתמול, מחוץ לכנס הפעילים של סער, המשיכו להתווכח עוד שעות ארוכות על המניעים. בעוד חלק מהם טענו שסער חייב להתרענן ולתכנן את הפרק הבא של התמודדות על הנהגה, אחרים טענו שעשו לו "ציד מכשפות" וקשרו לנושא גם את השעייתה של רעייתו גאולה אבן מהערוץ הראשון, השעיה שהסתיימה לאחר הודעתו של סער. "אחי, התפוררנו לגמרי", אמר חבר מרכז צעיר. "מהשוק הזה אתקשה להתאושש. זאת בושה שלקחו לנו מנהיג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
משפחת סער-אבן הבוקר
צילום: מוטי קמחי
צילום: יובל חן, "ידיעות אחרונות"
גדעון סער, אתמול
צילום: יובל חן, "ידיעות אחרונות"
מומלצים