שתף קטע נבחר

לפיד: "קרובים להסכמות על התקציב"

שר האוצר אמר לכתבים בפתח ביתו כי מטרתו היא להגיש בהקדם את תקציב המדינה. הוא מסר שייפגש מחר עם ראש הממשלה ואמר כי הודעת חברת דירוג האשראי S&P היא "הבעת אמון בצעדים שאנחנו נוקטים". נתניהו בירך אף הוא: "זו תוצאה של המדיניות הכלכלית האחראית שלנו"

שר האוצר יאיר לפיד אמר אחר הצהריים (שבת) לכתבים בפתח ביתו בתל אביב כי הוא קרוב להסכמות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על תקציב המדינה: "אנחנו מעריכים שאנחנו קרובים להסכמות. המטרה היא להגיש את התקציב לממשלה בהקדם האפשרי כדי לעבור הלאה ולהתקדם ולשפר את כלכלת ישראל ואת מצבם של אזרחי ישראל". 

 

 

יאיר לפיד ליד ביתו, היום. לא התייחס לתוספת לתקציב הביטחון (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
יאיר לפיד ליד ביתו, היום. לא התייחס לתוספת לתקציב הביטחון(צילום: איתי בלומנטל)
 

עם זאת, לפיד סירב להתייחס לפרסומים אמש בדבר ההבנות על הגירעון ועל אישור תוכנית מע"מ 0. אתמול פורסם כי לפי ההבנות בין לפיד לנתניהו תועבר תוספת של שישה מיליארד שקלים נוספים למערכת הביטחון במסגרת תקציב המדינה של השנה הבאה ויעד הגירעון יעלה ל-3.4%.

 

"אשרור דירוג האשראי של ישראל בידי S&P הוא הבעת אמון בכלכלה הישראלית", אמר לפיד בפתח דבריו בהתייחסות להודעת חברת דירוג האשראי הבינלאומית אמש, "הבעת אמון בצעדים שאנחנו נוקטים עכשיו ובצעדים שנקטנו בתקציב הקודם. הם היו קשים, הם היו לא פשוטים אבל הם הובילו לזה שיכולנו לעמוד במבצע הצבאי הארוך ביותר זה 30 שנה ובאותה העת להגיש תקציב חברתי שבו לא צריך להעלות מסים ושכולל את מע"מ 0 וצעדים נוספים בחינוך, בבריאות, ברווחה ובדיור. כך שיש לנו לאן להמשיך מכאן".

 

גם ראש הממשלה נתניהו בירך הערב על הודעת חברץ דירוג האשראי: "זו תוצאה של המדיניות הכלכלית האחראית שאנחנו נוקטים בשנים האחרונות. עלינו להמשיך ולשדר לשווקים הבינלאומיים שאנחנו מתכוונים להמשיך במדיניות אחראית זו כדי שדירוג האשראי של ישראל יהיה גבוה. זהו דבר שיש לו השפעה רבה על יציבות ושגשוג המשק שלנו".

 

לפיד הודיע כי מחר יפגוש את ראש הממשלה להמשך העבודה על תקציב 2015. "יש תהליך עבודה מסודר שהמטרה שלו היא להביא את התקציב בהקדם האפשרי". בימים האחרונים פעלו צוותים משותפים מטעם לפיד ונתניהו מסביב לשעון כדי לגבש את ההסכמות ובמסגרתן מסתמן שתאושר תוכנית הפטור ממע"מ 0 לדירה ראשונה ולא יועלו מסים. בראש הצוותים עמדו הראל לוקר מטעם נתניהו והלל קוברינסקי מטעם לפיד.

 

ביום שלישי הבהיר לפיד בראיון לאולפן ynet: "אפרק את הממשלה ולא אעלה מסים". עוד אמר: "אני לא מעלה על דעתי שנתניהו יקפיא את חוק מע"מ 0%". הוא הזכיר כי נתניהו הצביע בעד החוק. "ראש הממשלה, שהוא איש מנוסה, יודע שממשלה שמתחילה לא לקיים הבטחות, אף אחד לא יפרק אותה - היא תתפרק מעצמה".

  

לגבי העימות על תקציב הביטחון, במהלך אירוע של עובדי משרד ראש הממשלה לשנה החדשה אמר נתניהו כי היעד הראשון והעליון של ישראל הוא הביטחון. "אין שום מנהיג אחראי שמול האיומים שהולכים ונצברים סביבנו לא יאפשר ולא ידרוש הגדלה משמעותית של תקציב הביטחון אל מול המציאות והאתגרים הביטחוניים שנצברים סביבנו וכך גם נעשה, הגדלה משמעותית במיליארדים רבים", הדגיש נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
יאיר לפיד
צילום: ירון ברנר
מומלצים