שתף קטע נבחר

הסדר טיעון לאח של המפכ"ל שנהג שיכור

בדיקה ב"ינשוף" העלתה כי רם דנינו, אחיו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, נהג כשבדמו כמות אלכוהול גבוהה מהמותר. למרות 49 עבירות תעבורה שצבר, חתמה עמו המשטרה על הסדר טיעון מקל: "מצאנו ליקויים בדו"ח". עו"ד האח בתגובה: "ההסדר סביר ואינו שונה מכל הסדר טיעון אחר". המשטרה: המפכ"ל לא עודכן בשום שלב

רם דנינו, אחיו של מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו, נתפס לפני חמישה חודשים נוהג כשבדמו כמות אלכוהול גבוהה מהמותר. רישיונו נשלל למשך 30 ימים והוגש נגדו כתב אישום, אולם כמה שעות לאחר מכן הסכים התובע המשטרתי לחתום על הסדר טיעון מקל עם בא כוחו של דנינו האח. לקריאת גזר הדין של דנינו היכנסו לכאן.

 

  • לבקשת דנינו לביטול הפסילה המנהלית - לחצו כאן

 

עוד בחדשות:

הרצוג: תקציב הרסני, הישגי לפיד - בלוף

"פחד ובכי". אבנים על אוטובוס ילדים בירושלים

 

מדו"ח של אגף התנועה במחוז תל אביב של המשטרה שהגיע לידי ynet עולה כי בבדיקת ינשוף שנערכה לרם דנינו ב-27 באפריל ברחוב החשמונאים בעיר, התברר כי בדמו נמצא ריכוז של 350 מיקרוגרם אלכוהול (וזאת בניגוד לתחום המותר – עד 290 מיקרוגרם). לפי הדו"ח מדובר בעבירה שגוררת 10 נקודות חובה ופסילת רישיון במקום.

 

השוטר החרים את רישיונו של דנינו ועוד באותו היום זימן אותו לשימוע בפני קצין משטרה. כאמור, בשימוע נשלל מנהלתית רישיונו של אחי המפכ"ל למשך 30 יום. שבוע לאחר מכן הוגש לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום. כמה שעות לאחר מכן, הגיש דנינו האח בקשה לביטול הפסילה המנהלתית.

 

בהמשך הגיעו פרקליטו של דנינו ונציג המשטרה להסכם על הסדר טיעון, אף על פי שלדנינו 49 הרשעות תחבורתיות קודמות. בהודעת תובע המשטרה לבית המשפט נמסר כי "בשלב זה אבקש לתקן את כתב האישום באופן שהעבירה שתיוחס לנאשם תהא 'נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים' – עבירה על תקנה 26". כתב האישום תוקן ונמחקו ממנו בכתב יד השורות שמתארות את העבירה.

 

הטיעונים לעונש ()
הטיעונים לעונש
 

בשלב הטיעונים לעונש הצהירה התובעת המשטרתית לאה נחום לפרוטוקול כי נפלו פגמים בהכנת הדו"ח. לדבריה, "הגענו להסדר כאמור לאחר בחינת חומר הראיות, ולנוכח ליקויים שנמצאו בו כתב האישום תוקן לקולא במסגרת ההסדר".

 

בעקבות זאת ביקשה המשטרה לפסול את רישיונו של דנינו האח למשך שישה חודשים ולהטיל עליו קנס על תנאי בסך עשרת אלפים שקלים. השופט אהרן האוזרמן קיבל את עמדת הצדדים ואישר את הסדר הטיעון.

 

עו"ד אהוד מלמה, שמייצג את רם דנינו, מסר בתגובה: "אכן מדובר באח של המפכ"ל. הסדר הטיעון הושג על רקע קשיים מהותיים בחומר הראיות. ההסדר סביר ואינו שונה משום הסדר טיעון אחר שנעשה לנאשם אחר. הדבר נעשה ללא ידיעת המפכ"ל".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אנו דוחים בתוקף, באופן שאינו משתמע לשתי פנים, את הניסיון לייחס למפכ"ל המשטרה מעורבות כלשהי באירוע נשוא פנייתך. מבדיקה שנערכה באגף התנועה נמצא כי האירוע המתואר בפנייתך טופל בנסיבות העניין על פי הנוהל והמצוין בחוק. יש לציין כי במסגרת סמכויות התובע המוסמך ניתן שיקול דעת להגיע להסדר מול הסנגור בהתאם לטיב הראיות בתיק, כפי שנעשה בתיקים אחרים, וכך גם נעשה בתיק דנן.

 

"בשום שלב לא זכה הנהג ליחס מועדף כלשהו. לנהג בוצע שימוע על ידי קצין משטרה ורישיונו נפסל ל-30 יום ורכבו הושבת לתקופה זהה. מפכ"ל המשטרה לא עודכן בשום שלב בהליך מתחילתו ועד סופו, ובוודאי שלא היה מעורב בשום דרך. ככל שדברים מגמתיים ולא מבוססים יפורסמו אנו נמצה את הכלים החוקיים העומדים לרשותנו לרבות הגשת תביעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מפכ"ל המשטרה רנ"צ דנינו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים