שתף קטע נבחר

התביעה: לשלוח את עמית מכטינגר לכלא

חצי שנה לאחר הרשעתה של הדוגמנית בנהיגה בשכרות, דרשה התובעת לגזור עליה מאסר של בין שמונה ל-18 חודשים: "בנס לא הסתיימה נהיגתה בפגיעה בחיי אדם". מכטינגר בכתה: בגלל הפרסום לא מתחשבים בי

התביעה דורשת לגזור עונש מאסר בפועל על הדוגמנית עמית מכטינגר שהורשעה בנהיגה בשכרות. בדיון בטיעונים לעונש שהתקיים היום (א') בבית המשפט לתעבורה בתל אביב אמרה התובעת עו"ד רוית בר דיין כי "מכטינגר נאשמת שבשלוש הזדמנויות שונות בתקופה של שנה וחצי נתפסה נוהגת כשהיא שיכורה ונתונה להשפעות משכרים, ובנס לא הסתיימה נהיגתה בפגיעה בחיי אדם".

 

עו"ד בר דיין ציינה בנוסף כי "אנו דורשים מאסר בפועל עם פסילת רישיון ארוכה וממושכת". התביעה דורשת להטיל על מכטינגר עונש מאסר ממושך בפועל, לתקופה שבין שמונה ל-18 חודשים, ובנוסף לפסול את רישיון הנהיגה שלה לארבע עד שמונה שנים, וכן להטיל עליה קנס גבוה. 

תלך לכלא? מכטינגר בדיון, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תלך לכלא? מכטינגר בדיון, היום(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

בחודש דצמבר האחרון נתפסה מכטינגר כשהיא נוהגת בשכרות בדרך השלום בתל אביב. רכבה הוחרם ורישיונה נשלל במקום. במרס היא הורשעה. מכתב האישום עלה כי היא נעצרה בסביבות השעה 6:00 בבוקר כשבדמה 470 מ"ג אלכוהול - פי 1.3 מהרמה המותרת.

 

סנגורה, עו"ד דרוויש מוחמד, העלה טענות בעניין הבדיקות שערכה המשטרה למכטינגר בכביש וביקש להתחשב בדוגמנית לשעבר. "אין מחלוקת כי בתקופה שבה בוצעו העבירות הנאשמת עברה תקופה קשה במיוחד.

 מצד אחד היא אבדה את אחיה הצעיר שנהרג בתאונת דרכים לפני שבע שנים ובאותה תקופה עברה הליך גירושין קשה בה מעורבים שני ילדיה הקטינים שהיא נלחמת על קיום משפחתה".

 

לבקשתה, נשלחה מכטינגר על-ידי בית המשפט לתסקיר של שירות המבחן כדי לגבש המלצה לפני גזר הדין. אך גם צעד זה לא הניב המלצה חיובית.

 

"כל מה שביקשו ממני עשיתי", אמרה היום מכטינגר לשופטת נועה פראג-לבוא. "בגלל שאני אדם ציבורי ויש מסגרת מסביבו - הסביבה מושפעת מזה. חושבים עליי יותר מדי דברים, גם זה שאמרת שבמקום להגיע לדיון הלכתי לצילומי אופנה. גם כשאני חולה אני הולכת לעבוד ואני עושה הכול על הצד הטוב ביותר, יש חוסר התחשבות מינימלי בי".

 

מכטינגר החלה לבכות, ובשלב זה, באופן חריג, החליטה השופטת פראג-לבוא להפוך את הדיון הציבורי לדיון בדלתיים סגורות - ללא בקשת אף אחד מהצדדים. גזר הדין ייקבע במועד מאוחר יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מכטינגר בדיון, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים