שתף קטע נבחר

הבעל רצה גט - האישה דרשה מיליארד דולר

גבר ביקש להתגרש מאשתו בטענה שהיא מכה אותו, אולם היא סירבה והציבה תנאים מופרכים. לבסוף אישר לו בית הדין הרבני להתחתן עם אישה נוספת

בעל שביקש להתגרש מאשתו נתקל בסירוב עיקש וגם בתביעה מופרכת לפיצוי של מיליארד דולר. כשדייני בית הדין הרבני בחיפה הבינו שדבר לא מרתיע את האישה הסרבנית – גם לא מעצר – הם התירו לבעל לשאת אישה שנייה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

לאחר 18 שנות נישואין ללא ילדים ביקש גבר להתגרש מאשתו. בהליך שהתקיים בבית הדין הוא טען שהם נהגו לריב תכופות ושאשתו מכה אותו וצועקת עליו. הוא הוסיף שלמעשה הם כבר לא חיים יחד.

 

אלא שהאישה סירבה לשתף פעולה בבית הדין ולא הגיעה לדיונים, עד שבשלב מסוים הובאה בכפייה על ידי המשטרה. גם אז היא לא הסכימה להשיב על שאלות הדיינים ואפילו לא הישירה אליהם מבט. רק לאחר שהציגו בפניה את אפשרות המאסר – היא נאותה להגיב לטענות בעלה.

 

לדבריה, האשם בעבודה שאין להם ילדים הוא הבעל, שלא קיים איתה יחסי אישות במשך 18 שנים. לטענתה היא תסכים לפיצוי של מיליארד דולר על הסבל שהסב לה בעלה, אף שאין סכום שבעולם שיוכל לפצות אותה על שלילת האימהות. בין לבין מינו לה בני משפחתה עו"ד שטען כי היא אינה שפויה בדעתה ואין מקום לניהול ההליך, אך היא סירבה לקבלו כמייצג.

 

באוקטובר 2012 החליט בית הדין הרבני לחייב את האישה בגט, אך בשל אי שיתוף הפעולה מצדה לא ניתן היה לקדם את ההליך. בית הדין הורה על מעצר האישה, אך גם זה לא עזר, ובלית ברירה הגיש הבעל בקשה למתן היתר לשאת אישה שנייה.

 

מונעת מנקמה

הרב יצחק אושינסקי קבע שהאישה לא רוצה את בעלה ומחפשת רק להרע לו, ושהיא מוכנה לסבול ולהתענות רק כדי לגרום לו צער. התנהגות זו, המונעת מנקמה, קבע הרב, היא עילה למתן היתר נישואין.

 

לדברי הרב, סביר להניח שהבעל לא יצליח להתגרש מאשתו לעולם בשל דחף הנקמה העז שלה – אשר גובר על כל שיקול אחר– ולכן אין מנוס מלאפשר לו להתחיל בחיים חדשים עם אישה אחרת ללא גירושים.

 

הרב הוסיף שמדובר באישה שפויה. חוות הדעת של שירותי הרווחה, שעקבו אחרי התנהלותה היומיומית של האישה, מעידה שהיא כשירה לנהל את ענייניה המשפטיים. אולם גם אם היה מקבל את טיעון אי-השפיות, ציין הרב שלא היה משנה את דעתו.

 

לבסוף, קבע הרב אושינסקי שיש להתיר לבעל לשאת אישה אחרת, בכפוף להשלשת הגט (העברת הזכות לתת את הגט) והתחייבות לתשלום הכתובה. הרבנים יצחק שמואל גמזו וישראל דב רוזנטל הצטרפו להחלטתו.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד טל שרון
  • עו"ד עדי כרמלי עוסק בדיני משפחה
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים