שתף קטע נבחר

סקר: רוב בעלי הדירות לא יעלו שכירות השנה

עולם הנדל"ן הישראלי מצוי בשנים האחרונות בסערה מתמדת, מחירי הדירות עולים - וגם מחירי השכירות. אבל יש גם חדשות טובות: סקר חדש מגלה כי קרוב ל-80% מבעלי הדירות בישראל לא מתכוונים להעלות את שכר הדירה בשנה הקרובה. ומה הם חושבים על חוק מע"מ אפס? צפו בדיון באולפן ynet

האם בעלי הדירות להשכרה בישראל יעלו את שכר הדירה בשנה הקרובה, מה הם חושבים על חוק מע"מ אפס והאם בכוונתם למכור את הכנס שבבעלותם? על שאלות אלה משיב סקר חדש שערכה חברת קרדיט סקור, המתמחה בהנפקת דו"חות פיננסיים אודות השוכרים עבור בעלי הדירות - בטרם החתימה על חוזה השכירות. מנכ"ל קרדיט סקור, איתי פרי, התארח באולפן ynet וסיפר על ממצאי הסקר. צפו בדיון באולפן.

 

 

 

הסקר נערך בחודש אוגוסט האחרון בקרב 300 נשאלים בעלי נכסים מכל רחבי הארץ - 13% מהנשאלים מתגוררים בתל-אביב, 9% בגבעתיים, 8% בקריית אונו, 8% בחיפה, 6% ברחובות, 6% בראשון לציון, 5% בפתח תקווה וכן בירושלים, 4% בנתניה ו-3% בנהריה. שאר הנשאלים מתגוררים בערים ובמושבים פחות מרכזיים ברחבי הארץ. מתוך הנשאלים, 55% היו גברים והשאר נשים.

 

על פי הממצאים, 64% מבעלי הדירות בישראלי סבורים כי חוק מע"מ אפס לא יחולל שינוי מהותי במחירי הדירות מיד שנייה. רק 17% סבורים כי מחירי הדירות מיד שנייה יירדו, ואילו 19% מאמינים כי המחירים דווקא יעלו. על השאלה האם בעלי הדירות שוקלים למכור את הדירה שבבעלותם בשנה הקרובה, לא פחות מ-83% השיבו כי אין בכוונתם לבצע עסקת מכירה בשלב זה, 12% השיבו כי בכוונתם למכור ו-5% מתלבטים.

 

 (צילום: באדיבות חברת קרדיט סקור) (צילום: באדיבות חברת קרדיט סקור)
(צילום: באדיבות חברת קרדיט סקור)

 

לגבי השאלה האם בעלי הדירות מתכוונים להעלות את שכר הדירה החודשי בשנה הקרובה, נראה כי יש חדשות טובות יחסית לשוכרים: קרוב ל-80% לא מתכוונים להעלות את גובה השכירות. על פי הממצאים, 68% השיבו כי בכוונתם להשאיר מחיר זהה לקראת השנה העברית החדשה ו-7% מתכוונים להוריד את דמי השכירות החודשית. עם זאת, כ-25% הודיעו כי הם מתכוונים להעלות את המחירים.

 

באשר לאופי השוכרים, נשאלו בעלי הדירות להשכרה האם נתקלו בשנה החולפת בצ'קים חוזרים של תשלום השכירות. 73% לא נתקלו בצ'קים חוזרים, 27% דווקא כן. על השאלה מהו הזמן הממוצע שבו מתחלפים שוכרים בדירה, השיבו 14% מהנשאלים כי השוכרים מתגוררים בדירה כשנה בלבד; 33% השיבו כי השוכרים מתגוררים כשנתיים בדירה; 27% ענו כי השוכרים מתחלפים פעם ב-3 שנים; 11% טענו כי השוכרים נוהגים לגור בדירה בממוצע כ-4 שנים; ו-15% מבעלי הדירות השיבו כי השוכרים בדירתם התגוררו בה כ-5 שנים ומעלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים