שתף קטע נבחר

רחלי פרנקל: "זה עדיף מאשר לראות אותם משתחררים באיזו עסקה"

אמו של נפתלי לא מרגישה סגירת מעגל עם הפגיעה ברוצחי בנה: "עדכנתי את הילדים שלי והם אמרו 'יש'". עזרא שער, סבו של גיל-עד: "תמיד האמנתי בצה"ל שיגיע לרוצחים השפלים האלה. זה לא מוריד מהצער"

כשלושה חודשים לאחר החטיפה והרצח של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח נכנסו הלילה כוחות הביטחון לחברון והגיעו למחבלים מרואן קוואסמה ועמאר אבו עיישה. במקום פרצו חילופי אש שבסופם נהרג באופן ודאי אחד מהמחבלים והשני ככל הנראה. עזרא שער, סבו של גיל-עד, אמר ל-ynet בתגובה: "תמיד האמנתי בצה"ל שיגיע לרוצחים השפלים האלה, והוא אכן הגיע אליהם. סגרנו איתם את החשבון".

  

שער הוסיף ואמר: "הם חייבים לדעת שאנחנו נהיה אחריהם עד הסוף, לא משנה איפה הם יתחבאו ולאן הם יברחו". על התחושה במשפחה אמר: "זה לא מוריד מאיתנו את האבל והצער על מותם של הנערים. אני רוצה להודות לצה"ל בשם המשפחה על כך שהגיע לרוצחים השפלים האלה ולעם ישראל שהיו איתנו בכל התקופה הזאת, בזמן החטיפה וכשעודדו את המשפחות".

 

רחלי פרנקל, אמו של נפתלי, אמרה כי הצבא ושהשב"כ עדכנו אותה על האירועים בלילה. "שאלתי את עצמי אם יש לי תחושות מיוחדות בעקבות הבשורה הזו והתשובה היא לא. אני לא מרגישה סגירת מעגל אבל הסוף הזה כמובן עדיף מאשר לראות אותם מחויכים בבית המשפט או משתחררים בעתיד באיזו עסקה", היא אומרת. "אני שמחה שלא נפגעו עוד חיילים ושהמטרה הושגה. עדכנתי את הילדים שלי בתמציתיות והם רק אמרו 'יש'".

 

רחלי ואבי פרנקל. "הם לא מעניינים אותנו" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
רחלי ואבי פרנקל. "הם לא מעניינים אותנו"(צילום: AFP)
 

אבו עיישה (מימין) וקוואסמה ()
אבו עיישה (מימין) וקוואסמה

הבית שבו התרחשה התקרית הלילה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
הבית שבו התרחשה התקרית הלילה(צילום: דובר צה"ל)

אבי, אביו של נפתלי פרנקל, אמר ל-ynet כי הוא מאוד שמח שזאת התוצאה. "אנחנו מאוד מודים לכל מי שעבד ללא לאות בתקופה הזאת כדי שנגיע לרגע הזה. הבוקר קיבלתי טלפון והודיעו לי. אנחנו לא רוקדים על הדם, שני החברה האלה לא מעניינים אותי. זה משהו הרבה יותר גדול מזה".

 

גם אבי התייחס לתחושות האבל ואמר: "אנחנו נמצאים לפני ערב חג. אלה תחושות מעורבות שמחזירות אותך אחורה מצד אחד, אך מצד שני אנחנו שמחים שזה נעשה והאנשים האלה קיבלו את מה שמגיע להם".

 

אוריאל יפרח, אביו של אייל שנרצח, הוסיף ש"אנחנו תמיד גאים בכוחות הביטחון ואנחנו מאוד מודים להם על מה שהם עושים. ברוך השם הסתייע בידם לעשות את הדבר הזה. זכות נפלה בידם לפני ראש השנה ולפני יום הדין לעשות דין גם עם הנבלות האלה, הרוצחים האלה. רוצחים לא אמורים להיות בחיים".

 

משפחות פרנקל, יפרח ושער, הוציאו מאוחר יותר הודעה משותפת: "אנו גאים בממשלה ובכוחות הביטחון על העמידה האיתנה כי רוצחי ילדינו יתנו את הדין. העולם נוכח לדעת כי דם יהודי אינו הפקר. אנחנו

 מחבקים את חיילי הימ"מ, שסיכנו את חייהם כדי להשיב למדינת ישראל את ההרתעה. יידע כל אויב הקם עלינו כי 'ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם'. נסגר מעגל הרוע ובתחילתה של שנה חדשה אנו מקווים שמכאן ואילך יפתחו רק מעגלים של טוב. אנו שולחים ברכת שנה טובה ומתוקה לכל עם ישראל ומבקשים להודות לכל העם בארץ ובתפוצות על החיבוק והתמיכה בנו".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לחיסולם של קוואסמה ואבו עיישה. "שוחחתי עם הוריהם של נפתלי, גיל-עד ואייל, אמרתי להם ששום דבר לא יקהה את כאבם ושום דבר לא יחזיר את הנערים המקסימים. אבל אמרתי להם שיש חשבון של צדק ושביצענו את המשימה שהתחייבנו בפניהם ובפני עם ישראל כולו", אמר נתניהו. "כשמצאנו את גופות הנערים אמרתי שמי שביצע את החטיפה והרצח של הנערים שלנו דמו בראשו. הוספתי כי לא נשקוט ולא נרפה עד שנגיע לאחרון שבהם ואין זה משנה היכן יסתתר. אמרתי שזוהי המשימה הראשונה שלנו והיא תבוצע הבוקר היא בוצעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות"
רחלי פרנקל
צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים