שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוא מעדיף לשכב עם גברים למרות שאינו גיי

  אין להם בעיה עם גייז, אבל ההגדרה היבשה פשוט לא מתאימה להם. מבחינתם, הם נמשכים לנשים אך בוחרים לשכב עם גברים. ד"ר דניאל דריי על אלו שנופלים בין הקטגוריות

  על פניו, עולם המיניות הגברית מתחלק בגדול לשלושה: גברים הטרוסקסואלים (סטרייטים) שנמשכים לנשים ולפיכך מקיימים יחסי מין עם נשים, גברים הומוסקסואלים (גייז) שנמשכים לגברים ולפיכך מקיימים יחסי מין עם גברים, וגברים ביסקסואלים שנמשכים לשני המינים ומקיימים יחסי מין עם מי שהם בוחרים בכל רגע נתון. אולם בקליניקה אני פוגש יותר ויותר גברים שאינם מתאימים לאחת הקטגוריות הללו.

   

  עוד בנושא:

  לחיות בפנטזיה: האם אתה מכור לגריינדר?

  אני הגבר שבעלך שוכב איתו ללא ידיעתך

   

  יכול להופיע למשל מטופל שמקיים יחסים עם גברים אחרים, צורך פורנוגרפיה שבה מופיעים גברים, אולם טוען בתוקף שאינו הומוסקסואל. כעקרון, אין לו בעיה עם הומוסקסואלים ואם היה מתגלה בטיפול שהוא אכן הומוסקסואל או ביסקסואל הוא לא היה מתנגד אלא מקבל את האבחנה בקלות, אולם נראה שההגדרה ה"יבשה" בכל זאת אינה מתאימה לו.

   

   

  הגישה המקובלת הן בחברה והן בעולם הטיפולי היא שגבר שמקיים יחסי מין עם גברים בלי להגדיר את עצמו כגיי נמצא בהכחשה ועל המטפל (או החברה) לעזור לו להבין זאת, לקבל את נטיותיו ההומוסקסואליות ה"אמיתיות" ולהשלים איתן.

   

  צעד סופי לתהליך זה הוא בדרך כלל היציאה מהארון, כלומר חשיפת היותו הומוסקסואל בפני חבריו ומשפחתו. אולם למעשה, חלק מהגברים המקיימים יחסי מין עם גברים אינם הומוסקסואלים ואפילו לא ביסקסואלים. לו היו כאלה, הייתה הזהות ההומוסקסואלית שלהם מתפתחת בעצמה. על כן, זהו שלב שאינו חייב להתרחש.

   

  חשוב להבהיר, אני לא מתייחס כאן לגברים הומוסקסואלים "בארון", כאלו המנסים להדחיק את נטיותיהם; גברים המנסים לשכנע את עצמם שהם נמשכים לנשים ולעיתים אפילו נישאים לנשים כדי להוכיח לעצמם שהם מסוגלים להיות הטרוסקסואלים.

   

  גברים אלו מנסים להתעלם מהזהות ההומוסקסואלית האמיתית שלהם, שקיימת בהם, חיים בשקר ובסתר ומפספסים פוטנציאל לאושר, סיפוק ואהבה עם גבר אחר. אני מדבר על גברים שאין ולא הייתה להם זהות הומוסקסואלית מעולם, וכמה שלא נעמיק ונחפש אותה בטיפול, היא לעולם לא תימצא בהם. אם כן מדוע הם מקיימים יחסי מין עם גברים? הנה סיבות אחדות:

   

   

   

  1. תקיפה מינית בילדות

  לעיתים תופעה זו מכונה "טביעת רגל הומוסקסואלית". מדובר במעין "מרד" המתרחש כאשר ילד או נער צעיר הותקפו בעבר מינית בידי גבר. בבגרותם הם עשויים "לשוב לזירת הפשע" ולשחזר את המעשה עם גברים אחרים כדרך להקל על הסבל הנפשי שנגרם להם או כדי לנסות לנטרל את הרגשות מהמעשה. הם אינם נמשכים מינית לגברים, אין להם נטיות הומוסקסואליות כלל והם אינם מתגרים מהסיטואציה. הם פשוט משחזרים את התקיפה שחוו דרך מעשיהם עם גברים אחרים. כאשר מטפלים במקור הטראומה שחוו, הפעילות ההומוסקסואלית נפסקת מעצמה.

   

  2. כעס על האב

  גברים הטרוסקסואלים שלא זכו לתשומת לב או חיבה מצד אביהם, עשויים לחפש את היחס האוהב הזה בקרב גברים אחרים. גם כאן, טיפול במערכת היחסים הבעייתית עם האב מביאה להפסקה של יחסי המין עם גברים.

   

  נפגעי טראומה מינית בילדותם עשויים לשחזר את התקיפה דרך חוויות חדשות שייצרו עם גברים זרים (קרדיט: Shutterstock) (קרדיט: Shutterstock)
  נפגעי טראומה מינית בילדותם עשויים לשחזר את התקיפה דרך חוויות חדשות שייצרו עם גברים זרים(קרדיט: Shutterstock)

   

  3. הפרעות נפשיות כגון אקזיביציוניזם או נרקיסיזם

  לעיתים העניין אינו מיני כלל, אא קשור לרצון להיות מושא להערצה ולתשומת לב. ישנם גברים הטרוסקסואלים שנהנים מהתחושה שגבר אחר צופה בהם בזמן שהם נהנים בצורה מינית, שהוא סוגד להם, "מטפל" בגוף שלהם, נענה לצרכים שלהם, או מתגרה מהמראה החיצוני שלהם. הם אינם נמשכים לא לגבר ולא לאקט המיני, כי אם לתחושות שאלו מעוררים בהם.

   

  4. ליווי

  גברים הטרוסקסואלים עשויים לקיים יחסי מין עם גברים אחרים במסגרת יחסי זנות או "ליווי" בתמורה לתגמול כספי או אחר. אף כי יש תפקוד מיני מצד הגבר ההטרוסקסואלי, המטרה במפגשים אלו הינה כלכלית בעיקרה ולא מינית. אנו רואים זאת לעיתים קרובות בתעשיית הפורנו, כאשר שחקן המקיים יחסים עם גברים מקבל תשלום גבוה יותר משחקן המקיים יחסים עם נשים, ולכן ישנם שחקנים המעדיפים תפקידים מסוג זה.

   

  כל הכתבות שלנו נמצאות גם בפייסבוק.

   

  5. משיכה להשפלה

  ישנים גברים המתגרים מאקטים מיניים הנתפסים בעיניהם כמשפילים, בעיקר כל מה שקשור לגירוי אנאלי או לכניעה בפני אחר. כיוון שהם חוששים מתגובתן של נשים לבקשות מסוג זה ומהאופן שבו ייתפסו בעיניהן של נשים שיסכימו לקיים עמם אקטים כאלו, הם מעדיפים לחוות אותם עם גברים שאינם שיפוטיים באותה מידה.

   

  את הפגישות הם יוזמים לרוב באפליקציות ההיכרויות למיניהן (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  את הפגישות הם יוזמים לרוב באפליקציות ההיכרויות למיניהן(צילום: Shutterstock)

   

  6. סקרנות

  לעיתים החוויה המינית הראשונה (או אפילו לאורך תקופה) של גברים הטרוסקסואלים היא עם גבר אחר מסיבות לוגיסטיות. אנו רואים זאת הרבה בקרב נערים בפנימיות, במסגרות צבאיות או ספורטיביות. נערים מבלים זמן רב אלו עם אלו, נוצרת ביניהם קרבה נפשית ורגשית בנוסף לקרבה הפיזית והסקרנות גולשת מדיבורים למעשים. בשנות ההתבגרות, עד גיל 25 לערך, גברים לעיתים מתנסים עם גברים אחרים פשוט כדי לספק את סקרנותם.

   

  7. זמינות/חוסר ברירה

  בהמשך לסיבה הקודמת, לעיתים גברים מוצאים את עצמם במצב שבו אין נשים זמינות, למשל בבתי כלא, במנזרים או בפעילות צבאית מרוחקת. במצב כזה הדרך היחידה להגיע לפורקן מיני שלא באוננות היא באמצעות קיום יחסי מין עם גברים אחרים. בדומה לכך, גבר המכור למין, גם אם הוא הטרוסקסואל, עשוי למצוא את עצמו מקיים יחסים עם גברים במקרה שאינו מוצא בת זוג מתאימה.

   

  8. פשטות

  נשים, כפי שכבר ציינתי בכתבות רבות בעבר, מקשרות יחסי מין לרגשות. אף כי בוודאי יש נשים המסכימות למין מזדמן, הגישה שלהן למין וההשלכות הרגשיות שלו שונה מזו של גברים. לעיתים, גברים בעלי חשק מיני גבוה מחפשים למלא אחר הצורך שלהם בפורקן פיזי עם גברים אחרים שמתגרים במהירות כמוהם, אינם דורשים משחק מקדים או השקעה מכל סוג ואשר איתם בוודאות לא צפויות הסתבכויות רגשיות.

   

   

  9. שלישיה

  חלק מהגברים אשר מקיימים יחסי מין עם גברים אחרים עושים זאת רק במסגרת שלישיה או אורגיה. חלק מהסיבה היא שבמסגרת כזאת יש פחות חוקים ומותר להתנסות בכל דבר ללא שיפוטיות ותוויות. זווית נוספת היא ההנאה מהשפלה של "להיכבש" בידי גבר אחר לעיני בת הזוג או לחילופין לבעול גבר לעיני בת זוגו ובכך להפגין עליו עליונות.

   

  הרשימה להלן היא בוודאי אינה רשימה ממצה ויכולות להיות סיבות רבות נוספות הגורמות לגבר הטרוסקסואלי לבחור לקיים מדי פעם או באופן קבוע יחסי מין עם גברים. אף על פי שחשוב לתת לגבר מסוג זה את כל המידע הדרוש על הומוסקסואליות, ביסקסואליות ויציאה מהארון, חשוב לא לשכוח גם לברר האם קיימת היסטוריה של התעללות מינית בילדות, התמכרות לסקס, בעיות משפחתיות או נסיבות חיים שהיו יכולות כולן להוביל להתנהגות זו.

   

  בסופו של דבר, רק המטופל הוא זה שיכול להחליט האם הזהות המינית שלו היא אכן הומוסקסואלית או לא, ומותר לגבר לרצות לקיים יחסי מין עם גברים גם בלי להגדיר את עצמו בשום צורה על בסיס כך.

   

  ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג ומטפל מיני וזוגי, מנהל פורטל תורת היחסים החדש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  הכי קל להכיר באינטרנט
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים