שתף קטע נבחר

גשם ברחבי הארץ: "היורה - רק בגליל ובגולן"

במקומות שונים בצפון, במרכז ובשרון יורד גם היום גשם מקומי. חזאי "מטאו טק" מסביר מדוע במרכז עדיין לא מדובר ביורה. ומה צפוי ביום כיפור?

ברוכים הבאים לסתיו. צחי וקסמן, חזאי חברת "מטאו טק", סקר בצהריים (יום ב') לבקשת ynet את מפת המשקעים של היממה האחרונה: "הגשם הגיע למרכז בשעות הבוקר המוקדמות ויורד בתפרוסת לא אחידה", אמר וקסמן. "קיבלנו דיווחים על גשמים באשדוד, ברחובות בראשון לציון, בבית דגן ובאזור השרון". 


 

וקסמן הדגיש כי מדובר בגשמי סתיו בכמויות קטנות של בין מ"מ אחד לחמישה מ"מ. בתל אביב, למי שתהה, ירדו טיפות ספורות בלבד. "זה מגיע בעיתוי שמתאים לראשית הסתיו", הסביר חזאי "מטאו טק". "מרגישים בחוץ את מזג האוויר משתנה. הגשמים ייפסקו עד מחר. בשעות הבוקר יהיה עוד סיכוי לגשם לאורך מישור החוף, אבל תחול עלייה הדרגתית קלה בטמפרטורות. ביום כיפור צפוי מזג אוויר חמים ורגיל לעונה עם טמפרטורות רגילות לתחילת חודש אוקטובר".

שלוליות בחיפה, היום ()
שלוליות בחיפה, היום


גולשי ynet נרטבים ()
גולשי ynet נרטבים
 

שלוליות גם בחולון ()
שלוליות גם בחולון

גם בצפון יורד היום גשם, אבל פחות מאתמול, אז ירדו בין 5 ל-10 מ"מ בתפרוסת אחידה יותר. "אפשר לומר שהיורה ירד בגליל ובגולן", אישר וקסמן, וציין כי הגשם במרכז עדיין לא נחשב ליורה מכיוון שלא ירד בצורה אחידה ובכל המקומות.

 

"אנחנו נכנסים עכשיו לחודש סתווי עם תהפוכות במזג האוויר", סיכם וקסמן. "יוכלו להיות ימים חמים ויבשים לצד ימים קרירים - זהו הסתיו הישראלי. התהיות מה ללבוש ילכו ויחמירו בשבועות הקרובים כי מזג האוויר יבלבל אותנו די הרבה, ועד שנתייצב על טמפרטורות קרירות זה ייקח עוד מעט זמן".

 

ומה מצב הים? "הים התיכון סוער כרגע, גובה הגלים הגיע אמש לארבעה מטרים. היום אחר הצהריים תחול ירידה בגובה הגלים והים ייעשה סוער פחות, אך עדיין מסוכן לרחצה. בימים רביעי וחמישי תנשב רוח חזקה לאורך מישור החוף והים יהיה סוער".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים