שתף קטע נבחר

פחד בקמפינג: חמור משתולל פצע בת 3 ואביה

משפחת אבן שהם הגיעה לחניון "המערה" בגליל והלכה להביט בחמורים שבשטח. הם הותקפו במפתיע: "הבנתי שאם לא אעשה משהו הוא יהרוג אותה"

קמפינג של משפחה תל אביבית בגליל הסתיים בבית החולים פוריה, לאחר שחמור תקף ונשך ילדה בת שלוש. האירוע התרחש ביום שישי האחרון, במהלך חופשת ראש השנה, כשבני משפחת אבן שהם עצרו עם הבת הילי להעביר את הלילה בחניון "המערה" שסמוך למושב כלנית. בשלב מסוים הותקפו הילדה ואביה על-ידי אחד החמורים שבשטח המגודר. "האירוע שלנו נגמר בנס ועכשיו אנחנו מקווים שהילדה תחלים", סיפר ל-ynet האב רונן אבן שהם.

 

הילי אבן שהם בקמפינג בראש השנה. למטה: הפציעה של רונן ()
הילי אבן שהם בקמפינג בראש השנה. למטה: הפציעה של רונן

לקמפינג יצאה משפחת אבן שהם עם משפחה נוספת. תוך כדי ההכנות לארוחת הערב הם שמעו נעירת חמור שמשכה את תשומת לבם. "הילדה אוהבת חיות, אז הרמתי אותה על הכתפיים והלכנו לראות מאיפה זה מגיע", שחזר רונן. בצד המאהל הם זיהו שני חמורים שאכלו בשטח, אלא שברגע אחד החל אחד החמורים לדהור לכיוונם ללא כל התראה מוקדמת.

 

"הוא רץ במהירות, זינק עליי מאחורה והפיל את הילי מהכתפיים שלי", סיפר רונן. "הוא נשך אותי בחזה והתחיל לנשוך ולרמוס את הילדה שהייתה שרועה על הקרקע. לא האמנתי לרגע שחמור יכול להיות חיה כל כך תוקפנית".  


 

האירוע עצמו נמשך כמה שניות ובהן ניסה אבן שהם להתמודד עם הבהמה: "כלום לא עזר. ראיתי את הילדה זרוקה על הקרקע ומדממת מהראש. הבנתי שאם לא אעשה משהו הוא יהרוג אותה". הוא הצליח להבריח את החמור רק באמצעות סלע שהרים מהקרקע. "צעקתי להילי שתברח לאימא שלה והוא התחיל לרדוף אחריה. ברגע האחרון הצלחתי להבריח אותו שוב".

 

השניים חזרו לאוהלים מדממים, ומנהל המקום פינה אותם לבית החולים פוריה. הם קיבלו טיפול ראשוני ומסרו עדות לשוטרי תחנת טבריה. לאחר התייעצויות החליטו בני המשפחה להמשיך את הטיפול בבית החולים איכילוב, קרוב לבית. "חשוב שאנשים ידעו שגם חמור עלול להיות מסוכן", מסכם רונן.

 

מהנהלת חניון "המערה" נמסר: "ההתנהלות שלנו תקינה. החמורים מבויתים וידידותיים למבקרים. הם נמצאים בשטח מגודר, משולט ומבודד ובטח שלא מסתובבים חופשי בין האוהלים והמבקרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים