שתף קטע נבחר

מחאה הובילה לתעלומה: 57 סטודנטים נעדרים

הפגנות נגד אפליה במכללה במחוז במכסיקו הביאו למהומות אלימות שגבו את חייהם של שישה בני אדם. עדי ראייה סיפרו כי ראו שוטרים מלווים עשרות סטודנטים לאוטובוסים. מאז נעלמו עקבותיהם. 22 שוטרים נחקרו

הרשויות במכסיקו מחפשות אחר 57 סטודנטים הנעדרים מאז סוף השבוע האלים במדינת המחוז הדרומית גררו שגבה את חייהם של שישה בני אדם וגרם לפציעתם של כ-25 תושבים.

 

עוד חדשות בעולם :

נופש בתאילנד? חובה לענוד צמיד זיהוי

שיעור צפון קוריאני: כך תשוחחו בסלולרי

"הפורץ הגיע עם סכין עד לעומק הבית הלבן"

 

22 שוטרים בעיר איגוולה עוכבו לחקירה בחשד למעורבות בתקריות האלימות, והתובע המחוזי אינאקי ביאנקו אמר כי הם דחו את הטענה שהם אחראים למקרי המוות אף שזוהו על ידי כמה מהסטודנטים. עדי ראייה סיפרו כי הסטודנטים הנעדרים נראו מועלים לאוטובוס על ידי המשטרה.

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
ביאנקו מסר כי ראש העיר איגוולה, חוסה לואיס אברסה ולאסקז, והאחראי על ביטחון הציבור בעיר נקראו להעיד בפני השלטונות. הוא אמר כי רשויות המדינה והצבא משתתפות בחיפושים אחר הסטודנטים מבית הספר איוצ'ינאפה סופריור.  

 

הסטודנטים שהפגינו יחד עם המורים במכללה התפרעו והחלו לחטוף כלי רכב. הם מחו נגד העסקת מורים שמפלים לטובה סטודנטים מהעיר על פני אלה מהאזורים הכפריים. אתמול צעדו מפגינים רעולי פנים דרך בירת המחוז צ'ילפנסינגו ויידו אבנים לעבר שמשות הכניסה לבניין הקונגרס המחוזי.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

האלימות החלה בליל שישי והמשיכה בשבת באיגוולה כששוטרים התעמתו עם סטודנטים שהשתלטו

על שלושה אוטובוסים במהלך הפגנה. לאחר מכן פתחו מפגינים חמושים בירי לעבר שתי מוניות בכביש הראשי, וכן לעבר אוטובוס שהסיע את קבוצת הכדורגל המקומית. שלושה סטודנטים ושלושה נוסעים שהיו על האוטובוס נהרגו, בהם שחקן כדורגל צעיר.

 

הנציבות הממשלתית לזכויות אדם מסרה כי היא חוקרת את האירועים האלימים. מדינת המחוז גררו ידועה בשיעורי עוני גבוהים והיא גם בית למלחמת כנופיות סמים. במקביל, חוקרות הרשויות את הרצח של פוליטיקאי מקומי במלון באקפולקו. הפוליטיקאי, בראוליו סרגוסה מגנדה, ששימש כמזכיר הכללי של מפלגת הפעולה הלאומית במדינת המחוז גררו, נורה למוות ביום ראשון במלון מירדור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
יידויי אבנים בגררו בסוף השבוע
צילום: EPA
מומלצים