שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סכום רכישה צפוי - 28 מ' שקל, התקציב יוכפל: פרטים על העסקה המתגבשת בהפועל ת"א
  המו"מ עם הרוכשים הפוטנציאלים סאני קאהן ושותפו ראסל גלבוט נמצא בשלבים מתקדמים, נציג של המועדון האדום נמצא בלונדון במטרה לסגור את העסקה. גלבוט: "אנחנו רציניים ובאנו ממשפחה ציונית, נקבל החלטה בתוך שבועיים". האוהדים: "זה מהלך ענק, לא ניתן שכל מיני אינטרסנטים יגרמו למקרה לבייב ב'"

  נציגי המיליארדרים סאני קאהן וראסל גלבוט נפגשו אמש בלונדון עם אנשי צוות המו"מ של הפועל תל אביב, פגישה שהוגדרה כמצוינת בין הצדדים ובסיומה אף נטען כי חלה התקדמות בכל הקשור לרכישת המועדון.

   

   

  כפי שנחשף בלעדית ב"ידיעות אחרונות", שני בעלי חברת הענק הנדל"נית "קרסנט הייטס" מתקרבים לרכישתה המלאה של הפועל ת"א. בראיון ראשון התייחס גלבוט למתרחש מאחורי הקלעים: "אני מנהל מגעים רציניים ומתקדמים מאוד לרכישתה של הפועל ת"א, מהלך שאני מעוניין בו. אנחנו משפחה ציונית ורואים בתמיכה בקבוצה כמו הפועל כשליחות, תמיכה בישראל".

   

  "הרעיון מוצא חן בעיני". גלבוט
  "הרעיון מוצא חן בעיני". גלבוט

   

  גלבוט נחשבת למשפחת מוכרת בקהילה היהודית במיאמי והונו האישי של ראסל גדול מזה של קאהן. אביו היה אדמירל בצבא ארה"ב וסבו, שכיהן כראש עיריית סאות-ביץ', מוכר כאחד ממקימי הקהילה היהודית במקום. הוא עורך דין במקצועו, דירקטור של חברות רבות, כשחברת הנדל"ן המשותפת שלו ושל קאהן מקימה בימים אלו שני בתי מלון במיאמי. "הרצון שלי לרכוש קבוצת כדורגל נובע בין היתר מהרצון לעזור לבני נוער, ספורט זה חלק מהותי בתרבות ולכן פרויקט מפעלות החינוך שמשלבות בני נוער מכל השכבות והאוכלוסיות בארץ מוצא חן בעיני".

   

  מתברר כי אחרי החשיפה ב"ידיעות אחרונות" ביקשו ראסל וקאהן להיחשף בצורה רשמית, מה שמגביר את הסיכוי מצידם לרכוש את המועדון. "אני מגיע לישראל בצורה תכופה, זה יכול להיות חיבור מצוין בעבורי עם המדינה. החלטנו להיחשף רשמית, מה שמוכיח עד כמה אנחנו רציניים. נבצע את הבדיקות, נגיע לארץ ונקבל החלטה בטווח של שבועיים".

   

  צפו בניצחון הפועל ת"א על הפועל חיפה    (סטילס: אבי רוקח, וידאו: ONE)

  צפו בניצחון הפועל ת"א על הפועל חיפה    (סטילס: אבי רוקח, וידאו: ONE)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשיחות המתקיימות בימים האחרונים בבירה האנגלית הוחלט כי הרכישה האפשרית תעביר לידי השניים 100 אחוז מהבעלות על המועדון. נציגם של שני אנשי העסקים בפגישות בלונדון, אבי סעדה, אמר: "ישנו מגעים מתקדמים לרכישתה של הפועל ת"א. ישנו רצון והתעניינות שעשויה להוביל לכך, כרגע זה עוד לא סגור. גלבוט הוא איש עסקים רציני. שמו נחשף אתמול בעקבות הפרסום אצלכם בתיאום איתנו ועם אנשי הפועל. אם זה לא היה רציני - הוא לא היה מוכן להיחשף. אם לא יהיו תקלות מיוחדות - יש סיכוי גבוה מאוד שזה ייצא לפועל".

   

  מדובר למעשה במגעים אמיתיים ראשונים למכירת הפועל תל אביב מאז עסקת הרכישה של לב לבייב ב-2006, שבסופו של דבר לא יצאה אל הפועל. עד כה הועלו ספוקלציות ושמות, אבל בשמונה השנים האחרונות לא התקיימו כל מגעים אמיתיים. לבייב שוחח בימים האחרונים עם גלבוט ונתן לו טיפים חשובים בהתנהלות.

   

  נפגש עם נציגי הרוכשים. חיים רמון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  נפגש עם נציגי הרוכשים. חיים רמון(צילום: ראובן שוורץ)

   

  בהפועל מבינים כי מדובר בהזדמנות ראשונה להירכש על ידי בעלים בסדר גודל שכזה. "זו הזדמנות חד פעמית מבחינתה של הפועל, אסור לפספס אותה", אמרו במועדון. "אם לא יתגלו בעיות מיוחדות, ולא אמורות להיות כאלו, נראה כי העניין ייסגר. הם הגיעו מוכנים מאוד למו"מ. זה יותר קרוב מאי פעם שהפועל תקבל רוכשים מיליארדרים, כיאה למעמדה".

   

  אוהדי הקבוצה הבהירו: "לא ניתן שגורמים אינטרסנטים, אנשי תקשורת או אנשי הפועל כאלו או אחרים, יעשו פה מקרה לבייב ב', שהבריחו את העסקה הכי טובה שיכולה היתה להיות להפועל. זה מהלך ענק שכולנו צריכים לשמר אותו, ובשקט התעשייתי שיש עד עכשיו". 

   

  מגלים התלהבות. אוהדי הפועל ת"א (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  מגלים התלהבות. אוהדי הפועל ת"א(צילום: אבי רוקח)

   

  גם חיים רמון נפגש בימים האחרונים בארץ עם עורכי הדין שמייצגים את קהאן וגלבוט, בהם שרון קדוש ממשרד עורכי הדין גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'. רמון הציג בפניהם את הספרים הכלכליים של המועדון.

   

  האמריקנים רוצים לבחון את גודל ההתחייבות, כשברור כי בין היתר כי מדובר בפריסה של חובות לשנים הקרובות, כמו במקרה של בנקים ומשרדי כרטיסים, סיפור מבנה הבעלות במועדון, כולל החזרת החוב כלפי אלי טביב. יחד עם זאת, בהפועל הבהירו כי הנושא הכלכלי לא יהיה מכריע.

   

  ממודר מהתהליך. איל ברקוביץ' (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  ממודר מהתהליך. איל ברקוביץ'(צילום: ראובן שוורץ)

   

  חלק מבעלי המניות, שיחדיו גייסו שישה מיליון שקל לתשלום הראשון לטביב, כבר הודיעו כי יוותרו על האפשרות שלהם לקבל את ההשקעה היחסית בחזרה. אם הדבר ייצא לפועל, הסכום שישולם מוערך בכ-26-28 מיליון שקל, כשתקציב הקבוצה יוכפל. נציג של הפועל גם הגיע למיאמי על מנת לקדם את העסקה.

   

  כל בעלי המניות דווחו ביממה האחרונה על ההתפתחות המהירה. גם עמותת האוהדים, המחזיקה ב-20 אחוז. מייד לאחר מכן היא הוציאה הודעה: "העמותה מחזקת את ראשי הפועל ת"א בניהול המו"מ למכירת המועדון. אנו מייחלים להתפתחויות חיוביות ומבקשים מכל המעורבים לייצר את השקט הנדרש, שייאפשר את ניהול המו"מ באופן רציני עד מיצויו. להפועל ת"א יש אוהדים מסורים ונאמנים, שתמיד ישאו באחריות לגורל המועדון, בכל מצב בו הוא יהיה נתון. עם רוכש או בלעדיו".

   

  אוהדי הפועל תל אביב (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
  אוהדי הפועל תל אביב(צילום: אפי שריר)

   

  אייל ברקוביץ' מודר מהעניין, ומי שמנהל את העניינים הוא רמון בעצמו. משום כך, המנהל המקצועי לא היה מודע לשמו של הרוכש המיועד.

   

  לידת נכדו של קאהן דחתה את הגעתו ארצה בימים האחרונים והוא אמור לנחות בישראל בימים הקרובים, יחד עם גלבוט, על מנת לנסות לסכם סופית את

  העסקה. קאהן, שמזוהה עם אנשי חב"ד, מעדיף להישאר מאחורי הקלעים. לכן, במקרה של סגירת העסקה, מי שיעמוד בפרונט ויירשם כבעלים בהתאחדות יהיה גלבוט.

   

  מי שתיווך בין הצדדים הוא עו"ד אלי כהן, חבר ילדות קרוב מאוד של קאהן משכונת פרדס כץ. "מדובר בשני אנשי עסקים רציניים מאוד. כבר נערכו מספר פגישות בין הצדדים, יש רצון גדול מאוד וזה כבר הגיע לרמת תוכניות. אני מעריך שבתוך שבועיים ייפול הפור אם לקחת את הקבוצה. יש עניינים של בדיקות כלכליות נוספות, סיפור טביב ועוד. לאחר שהכל הסתיים תתקבל ההחלטה. בין היתר הוא ביקש לבחון, כחלק מההגעה שלו לכדורגל הישראלי, כי משחקיה יתקיימו במוצאי שבת או באמצע השבוע. אם זה יתקבל, יש להם מטוסים פרטיים. הם יהיו מעורים, יגיעו לארץ אחת לחודש ויציבו מנהל בארץ".

   

  בהפועל מקווים מאוד כי העניין ייסגר מול האמריקנים. מאחורי הקלעים הוזכרו שמותיהם של נחום מנבר ויואב כץ. מנבר שוחח עם ראשי המועדון וטען כי יש לו משקיע פוטנציאלי. כץ נמצא על הפרק במינון נמוך יותר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים