שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כדאי להשקעה? הבורסה משיקה מדד חדש
  הבורסה הכריזה על מדד חדש של אגרות חוב - מדד תל בונד בריבית משתנה. האם זו הזדמנות להשקעה? בעיקר למי שמאמין שהריבית בדרך למעלה

  מעוניינים לגוון את תיק ההשקעות? הבורסה הודיעה היום (ד') על השקת מדד חדש של אג"ח - מדד תל בונד בריבית משתנה. המדד החדש של אג"ח קונצרניות (אג"ח חברות) ייכנס לקבוצת מדדי התל בונד של הבורסה. כיום ישנם 9 מדדים בקבוצה זו והמדד החדש יהיה העשירי במספר במדדי התל בונד הנסחרים בבורסה.

   

  לכתבות נוספות בנושא בורסה:

   

  על פי הודעת הבורסה, הביקוש הגבוה למוצרי תל בונד הוא שהביא להוספת המדד החדש. בנוסף התקיים הליך התייעצות עם פעילים בשוק ובהם מנפיקי תעודות סל וקרנות מחקות, גופים מוסדיים ופעילי אג"ח. המדד צפוי לכלול 16 אגרות חוב קונצרניות שיהיו צמודות למדד ויהיו בעלות ריבית משתנה.

   

  המדד יושק ב-2 בנובמבר והוא עשוי לעניין משקיעים המעוניינים לגוון את תיק ההשקעות עם אג"ח קונצרניות בריבית משתנה. אתם עשויים למצוא עניין ברכישת המדד החדש, בעיקר אם אתם מאמינים בעליית ריבית בקרוב או אם אתם מעריכים שבנק ישראל לא צפוי להפחית שוב את הריבית.

   

  נזכיר כי שוק האג"ח כיום בבורסה מורכב ברובו הגדול מאג"ח בריבית קבועה (שיעור הריבית נותר קבוע במשך כל חיי האיגרת) ולא בריבית משתנה. רק 56 אג"ח קונצרניות בריבית משתנה לעומת 532 אג"ח קונצרניות בריבית קבועה.

   

  אגרות חוב בריבית משתנה זוכות כיום לייצוג מינורי בלבד בכלל מדדי תל בונד (כ-6% בלבד) ולהערכת פעילים בשוק, השקת המדד החדש תביא לכך שבטווח הארוך יהיו יותר הנפקות של אג"ח בריבית משתנה.

   

  מדדי האג"ח של התל בונד מהווים גם נכס בסיס שאחריו עוקבות תעודות סל וקרנות נאמנות. השווי של סך כל תעודות הסל והקרנות המחקות העוקבות אחרי מדדי התל בונד, עומד כיום על כ-25 מיליארד שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים