שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המגזר הציבורי מתבקש לשלב נשים בכנסים
  מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה דורשת ממנכ"לי משרדי הממשלה להקפיד על ייצוג הולם לנשים בכל פאנל וכנס משרדי. אילו משרדים הוציאו הנחיה ל"ייצוג הולם", מי חייב "ייצוג שיווני" - ואילו גופים התעלמו?

  מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה דורשת ממנכ"לי משרדי הממשלה להוציא הנחיה מפורשת בדבר ייצוג הולם לנשים בכל פאנל וכנס משרדי. מנכ"לי משרדי הביטחון, המדע והתחבורה הוציאו הנחייה ברוח זו לכל עובדי משרדיהם.

   

  לכתבות נוספות בערוץ כלכלה

   

  במכתב ששיגרה לאחרונה ורד סויד למנכ"לי המשרדים כתבה: "הרשות לקידום מעמד האישה רואה חשיבות עליונה והכרחית בייצוג הולם לנשים בכל תחומי החיים, אשר גם באה לביטוי מפורש במספר חוקים. מניסיוננו הרב עולה כי בכנסים ממשלתיים, פאנלים וימי עיון הנערכים במגזר הציבורי אין מספיק הקפדה על השתתפות שוויונית של הנשים בתוך כנסים ופאנלים אלה".

   

  "על כן, מתבקשת הנחייתך המפורשת לכל הגורמים הרלוונטיים במשרד על מנת להביא למצב בו נשים יקבלו ייצוג הולם בקרב כלל המשתתפים בכל פאנל וכנס שייערך במסגרת המשרד", נכתב. "למותר לציין כי זכותה של אישה לשוויון מגדרי בכל תחומי החיים מחייב הצגת נקודת המבט הנשית המקצועית גם בתוך פאנלים אלה. מימוש חובה זו יגוון את הידע וירחיבו ויפתח מערכת נורמטיבית".

   

  בעקבות ההנחיה הוציאו מספר מנכ"לים הוראה למשרדם להקפיד על השתתפות שוויונית בכנסים. ההנחיה הועברה גם לחברות הממשלתיות.

   

  מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל הוציא הנחייה לכלל העובדים, בה כתב: "אנו כארגון השואף לשוויון רואים חשיבות רבה בעשייה לייצוג הולם של נשים במשרד. כחלק מעשייה זו באה לידי ביטוי השתתפות נשים בקרב הדוברים בכנסים, בפאנלים, ובימי עיון הנערכים על ידינו במשרד. הצגת נקודת המבט הנשית והמקצועית מביאה ערך מוסף בדרך לארגון יעיל יותר, כחלק ממימוש הפוטנציאל של כלל העובדים במשרד. לפיכך, מנחה לעשייתכם והתערבותכם להשתתפות נאותה של נשים בקרב הדוברים בכנסים, בפאנלים ובימים עיון הנערכים באגפיכם".

   

  גם מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי ומנכ"ל משרד המדע והטכנולוגיה עידו שריר הוציאו הנחייה ברוח דומה.

   

  התאחדות התעשיינים: "בפעם הבאה"

  הרשות גם החלה להעיר לגופים ציבוריים על היעדר ייצוג ראוי של נשים בכנסים וועידות. הרשות פנתה למשל למארגני הועידה השנתית של התאחדות התעשיינים בעקבות היעדר נשים בקרב 12 הדוברים בכנס. בתשובה ראשי ההתאחדות הודו על ההערה והודיעו שידאגו לשילוב נשים בכנסים הבאים.

   

  נייר עמדה הועבר גם לערוצי הטלוויזיה המסחריים, באשר להיעדר נשים בפאנלים. תחת הכותרת "נאותות ייצוג נשים בטלוויזיה המסחרית" הוסבר בו שדיונים בהם משתתפים יותר גברים מנשים יוצרים תפיסת סמכות גברית על ידע, על אף שבישראל יותר נשים מסיימות תארים אקדמיים.

   

  קריאה דומה הופצה גם לכלל החברות בדירקטוריונים של חברות ממשלתיות וציבוריות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים