שתף קטע נבחר

בוטל סיור בקבר יוסף, תלמידים מחו: "פירון, אל תיכנע"

מאות תלמידים מישיבות תיכוניות תכננו לקיים סיור סליחות במתחם בשכם, אך לבסוף הביקור נמנע בהוראת משרד החינוך. תלמידים והורים מחו: "מקומם שלא נתנו להתפלל במקום קדוש". משרד החינוך: "אוסרים טיולים בשטח A"

סיור התלמידים לפני יום כיפור בוטל בגלל לחץ פוליטי או בגלל מיקומו המתוכנן? משרד החינוך מנע ממאות תלמידי תיכון המשתייכים לחינוך הממלכתי-דתי להיכנס הלילה (יום ד') לקבר יוסף בשכם. לטענת המארגנים, הביקור במתחם הקבר כחלק מסיור סליחות אושר על ידי המנהל האזרחי ואף קיבל את אישור משרד החינוך, אולם במשרד החינוך מכחישים זאת וטוענים כי לא ניתן לקיים טיולים בשטח A.

"גם אני רוצה ללת לקבר יוסף". מחאת התלמידים ()
"גם אני רוצה ללת לקבר יוסף". מחאת התלמידים

יותר מ-500 תלמידים מישיבות תיכוניות ובכללן הישיבה התיכונית בבית אל, הישיבה התיכונית "נתיב מאיר" בירושלים והישיבה במגדל העמק היו צפויים להשתתף בסיור ולהתפלל במתחם. גורם במועצה האזורית שומרון טוען כי הסיור בוטל ברגע האחרון בעקבות לחצים פוליטיים שהופעלו על משרד החינוך. לדבריו, "כבר העמדנו 11 אוטובוסים ממוגנים ונערכנו בהתאם".

 

ההחלטה למנוע את הגעת התלמידים לקבר יוסף גררה מחאה של תלמידים והורים בעמוד הפייסבוק של שר החינוך שי פירון. חלק מהמוחים כתבו לשר: "אל תיכנע ללחצים פוליטיים". המחאה אף צפויה לכלול הפגנה שתיערך מחר בגבעה המשקיפה על שכם ועל מתחם הקבר בהשתתפות אלפי תלמידי בתי הספר היסודיים באזור. "על ממשלת ישראל לחזור לקבר יוסף ולהחזיר את השליטה הישראלית למקום בהתאם להסכמי אוסלו", צוין בהודעת המארגנים.

"מאכזב אלפי תלמידים". פנייה בפייסבוק לשר פירון ()
"מאכזב אלפי תלמידים". פנייה בפייסבוק לשר פירון

ד"ר פיליפ טויטו, אב לתלמיד בישיבת "נתיב מאיר", אמר: "מכעיס אותי מאוד ששר החינוך מרשה לעצמו משיקולים לא ענייניים למנוע כניסת תלמידים לתפילה במקום שהוא אתר מורשת היסטורי יהודי". נדב מדיוני, תלמיד כתה י"א, הביע כעס על ההחלטה. לדבריו, "הישיבה לא הכריחה אף תלמיד לצאת לקבר יוסף.

 זו הזדמנות של פעם בחיים ומאוד מכעיס אותנו ומקומם שלא ניתנה לנו ההזדמנות להתפלל במקום". אביעד תורתי, בן כיתתו, הוסיף: "כמו שנותנים לערבים להתפלל באמצע אזור יהודי, גם אני מבקש להתפלל במקום שהוא קדוש לי".

 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הדגיש שלטעמו מדובר בהתערבות פוליטית: "מניעה מיהודים להתפלל במקום קדוש ערב יום הכיפורים הוא מעשה שלא ייעשה". במשרד החינוך אמרו בתגובה כי "המשרד אינו מאשר כניסת טיולים לשטח A. בתוך כך, המשרד לא אישר כניסתם של מוסדות החינוך לאזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחאה נגד משרד החינוך
כועסים. התלמידים מדיוני ותורתי
מומלצים