שתף קטע נבחר

שלט בנשקייה: "אסור לדבר רוסית בפקודה"

לפי עדויות חיילים, השלט הגזעני נותר תלוי במשך יותר משבועיים בנשקיית בסיס הטכני בחיפה. בצה"ל טענו כי השלט הוסר לאחר כמה ימים

שלט גזעני בנשקיית הבסיס נותר תלוי במשך שבוע לפחות מבלי שהוסר: בצה"ל צפויים לטפל משמעתית, אך באמצעות פעולה חינוכית, בחייל בבסיס הטכני של חיל האוויר בחיפה שתלה בכניסה לנשקיית הבסיס שלט, שבו נכתב "אסור לדבר ברוסית בפקודה".

 

עוד בחדשות:

אהרונוביץ' תוקף את ברקת: ביטחון התושבים לא בשיקוליך

צילמו עצמם בפסגת ההר, דקות לפני המוות

השלט שנתלה בנשקייה. ברוסית נכתב: "לא רוסיה!!!" ()
השלט שנתלה בנשקייה. ברוסית נכתב: "לא רוסיה!!!"

לפי עדויות של חיילים בבסיס, השלט היה תלוי במקום עד שלשום (שבת) לפחות והוא התנוסס שם באין מפריע יותר משבועיים. בצה"ל טענו בעקבות פניית ynet לדובר צה"ל כי השלט היה תלוי כמה ימים בלבד והוסר עוד בטרם פניית האתר ביום שישי.

 

חייל המשרת בבסיס סיפר כי למרות פניות חיילים למפקדיהם בשבוע שעבר, הנושא לא טופל. "שלט כזה אמור להפריע לכל חייל, קצין ומפקד שרואה אותו. אפילו שעה אחת הוא לא אמור להישאר תלוי", אמר אחד החיילים. "זה פגע במי שדובר את השפה ויש חיילים וחיילות שלא ראו בו בדיחה אלא פקודה של ממש".

 

לדברי חיילים בבסיס, אין במתקן הצבאי תופעות של התנכלות לעולים על רקע מוצאם, אך המסר שעלה כתוצאה מהשארת השלט התלוי בנשקייה, שאליו היו חשופים מדי יום עשרות חיילים ואנשי קבע, הוא של "קבלת שלילת השונה".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "השלט שנתלה על ידי אחד מחיילי הבסיס אינו משקף את מדיניות הבסיס וערכיו ועל כן הוא הוסר על ידי מפקד היחידה בטרם קבלת פניית הכתב".

 

תוספת: חבר הכנסת אלכס מילר מישראל ביתנו אמר בהמשך לפרסום ב-ynet: "נדהמתי וכאבתי מאוד לראות את מקרה הגזענות דווקא בבסיס צבאי, המהווה מוקד חינוכי, אשר ממנו, על אחת כמה וכמה אמורה לצאת בשורה של ערכיות, אחדות והבנה. אני מצפה שפיקוד הבסיס יטפל בבעיה החמורה באופן מיידי ולא יניח לזה כאילו זה מקרה שולי וכלום לא קרה. אם מקרה חמור זה לא ייחקר, בכוונתי לפנות ישירות למפקד חיל האוויר, כדי שמי שעומד מאחורי המילים הגזעניות בשלט יעמוד גם לדין".


פורסם לראשונה 05/10/2014 23:20

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים