שתף קטע נבחר

ח"כ שפיר הוצאה בכוח מדיון בוועדת הכספים

דו"ח על חלוקת הקצבות הסיוע לרשויות שנפגעו במלחמה עורר סערה: שפיר מחתה על העברת מיליונים לחברון, יו"ר הוועדה סלומינסקי דחה את הטענות: "היא מתפרצת כל הזמן, אני כבר צרוד". שפיר: "הוא מפחד שאגיד את האמת"

מהומה בוועדת הכספים בכנסת: ח"כ סתיו שפיר (עבודה) הוצאה היום (ב') בכוח מישיבת הוועדה לאחר שחזרה והפריעה בצעקות ליו"ר, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), לנהל את הישיבה. היא סירבה לצאת למרות הוראת היו"ר, אחרי דרישות חוזרות ונשנות, וסדרנית הכנסת נינה טרסקונובה נאלצה להפעיל כוח כדי להרחיקה.

 

התקרית אירעה סמוך לנעילת הישיבה, כשסלומינסקי חילק לחברי הוועדה את הדו"ח המלא של משרד הפנים (שפורסם לראשונה ב-ynet בשבוע שעבר). הדו"ח מפרט את חלוקת הקצבות הסיוע לרשויות המקומיות שנפגעו במבצע "צוק איתן". הוא הצביע על הנתון שלפיו הרשויות בעוטף עזה קיבלו יותר ממה שניתן למועצת הר חברון, בניגוד לטענות ח"כ שפיר בישיבה הקודמת, אז אושרו המקדמות לרשויות.

 

ח"כ שפיר החרישה בצעקותיה את סלומינסקי בדרישה שיסביר מה עילת ההקצבה שהעביר באותה ישיבה ובנפרד בסך של שני מיליון שקל לוועד המקומי של היישוב היהודי בחברון, בלי קשר למקדמות. זאת לאחר שהרוב בוועדה התנגד לערוך הצבעה חוזרת על אישור הקצבה זו לחברון, שגם אליה נלוותה סערת רוחות.

 

שפיר חזרה והטיחה בסלומינסקי שהוא "מבזה את הוועדה" במאמציו להשתיק אותה ומנהל את הישיבה "כראות עיניו בהעדרם של יועציה המשפטיים". הוא השיב: "את מונעת בידי השמאל הקיצוני. או שאת לא מבינה או שאת לא רוצה להתבלבל מהעובדות ומשקרת. הנתונים מראים שהר חברון קיבלה הרבה פחות מרוב הרשויות בדרום". לאחר הוצאת שפיר ננעלה הישיבה.

 

שפיר אמרה בתגובה: "הוא מסתיר מידע ומונע ממני את זכות הדיבור. בכל פעם שאני חושפת עוד נתח מהעברת כספי ציבור למקורבים הוא מפחד שאגיד את האמת והוא פשוט מוציא אותי בכוח. הוא חושב שבכך ימנע מהאמת לצאת לאור".

 

היא שבה וטענה: "הוא העביר לוועד היהודי בחברון שני מיליון שקל (לאחר שסכום דומה אושר לוועד לפני כמה חודשים). רשויות כמו באר שבע קיבלו פיצויים שהם פחות מארבעה מיליון. חברון מקבלת סכומים מטורפים תחת ידו ושליטתו של סלומינסקי".

 

סלומינסקי טען לאחר הישיבה: "אין לזה שום קשר לחברון. היא לא ידעה מה שהיא מדברת על חברון. היא מונעת על פי השיטה של 'אל תיתנו לאחרים לדבר'. כל ההאשמות כאילו אני מיטיב עם התנחלויות על חשבון רשויות בדרום הן עורבא פרח". הוא הוסיף: "שפיר מנסה כל הזמן להשתלט על הדיונים. היא לא נותנת לאחרים לדבר אלא מתפרצת כדי שישמעו רק אותה. אני כבר צרוד. אני התחלתי לדבר אבל היא לא נתנה לי לדבר, היא לא מוכנה לקבל את העובדות אלא עסוקה בפופוליזם זול". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ שפיר וח"כ סלומינסקי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים