שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העיצומים מתרחבים: שביתה בביטוח לאומי
  ההסתדרות הודיעה על התרחבות העיצומים במסגרת במשק מאבק הדואר: עובדי הביטוח הלאומי ישביתו היום את סניפי המוסד, לא תהיה קבלת קהל, לא יינתן מענה טלפוני ולא יהיה טיפול בתיבות השירות. בנוסף, כל יחידות משרד המשפטים יושבתו הבוקר

  העיצומים בשירות המדינה סביב המשבר בדואר מתרחבים: עובדי הביטוח הלאומי ישביתו היום (ג') את סניפי המוסד וכתוצאה, לא תהיה קבלת קהל, לא יינתן מענה טלפוני ולא יהיה טיפול בתיבות השירות. כך נמסר מההסתדרות.

   

  עוד על מאבק עובדי הדואר:

   

  בנוסף, כל יחידות משרד המשפטים, לרבות יחידת הסיוע המשפטי, יושבתו היום בין השעות 08:00-13:00, לא יינתן מענה טלפוני ולא תתקיים קבלת קהל. במקביל, לשכות הבריאות בנמלי הים והאוויר ובמעברי הגבול עם ירדן, מצרים והרשות הפלסטינית יושבתו. כתוצאה, לא יונפקו אישורים וצפויים שיבושים במעבר סחורות.

   

  במקביל, נמשכים העיצומים בדואר. במסגרת עיצומים אלה, לא יהיה טיפול בדברי הדואר שמגיעים לישראל מחו"ל, לא תהיה חלוקת דואר רשום, לא יהיה טיפול בשירותי הדואר של משרדי הממשלה, לא יינתנו שירותי דואר דיפלומטי לשגרירויות והנציגויות הזרות בישראל, לא יהיה טיפול במערך הקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות ולא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה.

   

  לשכות שירות התעסוקה, יחידות המכס בנמלי הים ולשכות ההוצאה לפועל ישובו היום לפעילות סדירה, לאחר ששבתו ביומיים האחרונים.

   

  סכסוך עבודה בשירות המדינה

  עובדי דואר ישראל נוקטים כבר כמה שבועות בעיצומים בעקבות התוכנית לרפומה בחברה. למאבק הצטרפה ההסתדרות, שהכריזה על סכסוך עבודה בכל שירות המדינה והורתה בשבועות האחרונים על שורה של עיצומים בגופים בשירות המדינה.

   

  בהסתדרות ציינו כי הם הצטרפו למאבק עובדי הדואר, במחאה נגד תופעת "העסקת עובדי הקבלן ומדיניות "הדלת המסתובבת" שבהן נוקטת המדינה, תוך הנצחת "תבניות העסקה פוגעניות". את האצבע המאשימה בעיכוב בפתרון המשבר מפנים בארגון העובדים כלפי שר התקשורת גלעד ארדן, בטענה כי הושגו כבר הסכמות במו"מ מול האוצר והנהלת החברה לגבי תוכנית ההבראה אך הן טרם קיבלו את אישורו. עיקר המחלוקת כעת היא סביב ימי החלוקה והפתיחה.

   

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "משבר הדואר ועובדי הקבלן משקף את המציאות הקשה בה לכודים אלפי עובדים בישראל בגלל תבניות העסקה פסולות שמקדמת המדינה. תופעה זו מנסה להפריט את יחסי העבודה, לכרסם במעמד העובד ולחסל את העבודה המאורגנת. מעמד הביניים והשכבות החלשות נמצאות תחת איום וההסתדרות לא תיתן לזה להמשיך. ערב החג, אנו מקווים לבשורה אמיתית עבור שבעת אלפים עובדי הדואר ולבני משפחותיהם". 


  פורסם לראשונה 06/10/2014 16:08

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  המוסד לביטוח לאומי. מחר: שביתה
  צילום: מאיר פרטוש
  מומלצים